TC Kimlik No
Şifre

TVF 1.Lig 25.Hafta : Yeşilyurt 0–3 Bursaspor

05/03/2017 18:23

Türkiye Bayanlar Voleybol 1.Ligi A Grubu 25. Haftasında Filenin Timsahları, deplasmanda Yeşilyurt ile karşı karşıya geldi.

TVF 1.Lig 25.Hafta : Yeşilyurt 0–3 Bursaspor

 

Baş antrenörümüz Emin İmen’in gıda zehirlenmesi nedeniyle takımının başında yer almadığı mücadele Play-Off adına çok önemliydi.

Alaşehir Belediyespor’un , Malisa Büyükşehir Belediyespor’a 3-1 mağlup olmasının ardından yeniden Play-Off şansı yükselen Filenin Timsahları maça çok iyi başladı.

 Melis Ece ve Elena ile sayılar bularak başlayan bayanlarımız ilk teknik molaya 8-4 önde girdi. Setin ikinci bölümünde Melis Ece Yurtsever ve Emel Kaplan’ın servislerini karşılamakta güçlük çeken Yeşilyurt takımı ikinci teknik molaya 16-6 geride girdi. Setin son bölümünde bir ara Yeşilyurt takımı farkı 5’e indirse de Bursaspor’umuz, Dilara ve Melis Ece ile sayılar buldu ve 20 dakika süren ilk seti 25-16 kazanmasını bildi.  

Takımımız maçın ikinci setine de iyi başladı. Bahar’ın etkili servisleri, Elena’nın file üstü smaçlarıyla bulduğumuz sayılar ile ilk teknik molaya 8-3 önde girdik. Setin ikinci bölümünde takımımız istediği oyunu sergileyemedi. Yeşilyurt takımı Randon ile sayılar buldu ve farkı kapattı. Filenin Timsahları ikinci teknik molaya 16-14 önde girdi. Son bölümde hata yapmayan takımımız 25 dakika süren bu seti de 25-22 kazanarak durumu 2-0’a getirdi.

Maçın son seti karşılıklı alına sayılarla başladı ve takımımız ilk teknik molaya 8-6 önde giren taraf oldu. Elena ve Melis Ece Yurtsever ile sayılar bulmaya devam eden takımımız ikinci teknik molaya 16-14 önde girdi. Son bölümde hata yapmayan takımımız 24 dakika süren son seti de 25-19 alarak puanını 55’e yükseltti.  

NORMAL SEZONUN SON MAÇI LİDERLE

Bursaspor’umuz bu galibiyetle puanını 55’e yükseltti ve 4.sıraya yükseldi. Bursaspor’umuz grubun son maçında 11 Mart 2017 Cumartesi günü saat:17:00’da lider İstanbul Beylikdüzü Voleybol takımını Cengiz Göllü Spor Salonu’nda konuk edecek.