TC Kimlik No
Şifre


Snowboard & Kayak

2009 yılından itibaren hayata geçirilen Snowboard & Kayak branşımız Uludağ’da yaptığı organizasyonlar ile yarışlarda elde ettiği başarılar ile Bursaspor ismini kış sporlarında en iyi biçimde duyurmaktadır.

Büyük Bayanlar Snowboard dalında sporcumuz Nergiz Onaran 2009 yılında elde ettiği Türkiye Şampiyonluğu ile Bursasporumuza ilk büyük başarıyı kazandıran sporcumuz oldu. Nergiz Onaran bu başarısıyla Milli Takım’a seçilmiş ve ülkemizi Avusturya’da yapılan FIS yarışlarında temsil etmiştir.

6-7 Mart 2010 tarihlerinde Erzurum’da yapılan Snowboard Türkiye Şampiyonası’nda Sevda Sayar 2.ci olarak Milli Takıma seçilme başarısını elde etti. Sevda ayrıca ülkemizde düzenlen Universite Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil etti. . Yine Temmuz 2010 tarihi itibari ile Arif Berk Mutlu, Cenk Mutlu, Cem Taşdemir, Beril Bilir, Kerem Gürdal ve Mehmet Can Ekler adlı sporcularımız çeşitli tarihlerde milli takım kamplarına katıldı. . 2010 yılı Haziran-Ağustos aylarında yapılan Kayak Milli takım kamplarına ise sporcumuz İrem Korkmaz katıldı.

2012 yılında Uludağ'da gerçekleştirilen Bursa İli Kayak ve Snowboard Birinciliği müsabakalarında sporcularımız madalyaları topladı.

Bursa takımlarının yer aldığı ve 80 sporcunun katıldığı yarışmalarda takımımız adına yarışan oyuncularımız branşlarında 4 birincilik, 2 ikincilik ve 2 üçüncülük elde etti.

Madalya alan sporcularımız ve kategorileri şöyle;


Minik Erkekler

1. Cenk Mutlu

2. Uras Uçanoğlu

3. Emir Şamil Girgin


Minik Bayanlar

1. Ardya Yaren Mutlu


Çocuk Erkekler

1. Osman Yiğit Akarsu


Genç Bayanlar

1. Cansu Melisa Yetişen

2. Beril Bilir


Genç Erkekler

2. Kerem Gürdal

3. Berk Mutlu

 

Foto Galeri İçin Tıklayınız