TC Kimlik No
Şifre


Boks

2010 yılından bu yana altyapıdan yetiştirdiği sporcular ile Türk Boksuna hizmet eden Bursaspor Boks branşımız çalışmalarını Atatürk Spor Salonu'nda bulunan tesiste sürdürmektedir. Yaklaşık 80 sporcuya eğitim veren aynı zamanda Milli Takım Boks Antrenörü'de olan Abdülkadir Ünsal, geleceğin Milli Sporcuları yetiştirdiklerini ve Bursa'da yetenekli çok sayıda gencin olduğunu vurguluyor. Amaçlarının Bursaspor çatısı altından yetişecek olan sporcuların ülkemizi Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonaları'nda temsil edebilecek kalitede olması için çalıştıklarını belirtiyor.

 

ANTRENÖR

ABDÜLKADİR ÜNSAL  

 

1958 Kırıkkale doğumlu olan Abdülkadir Ünsal 1972 yılından bu yana Boks sporunun içerisinde. Boksa Kırıkkale’de başlayan Ünsal, Ankara,Konya, Bursa, Artvin ve İstanbul illerinde sporculuk ve antrenörlük yaptı. Bursa Emniyet Müdürlüğü'nden 2010 yılında emekli olan Ünsal 2010 yılından bu yana da Bursaspor'da antrenörlük yapmakta. Abdülkadir Ünsal aynı zamanda Milli Takım Boks antrenörlüğü de yapmaktadır. Ünsal, evli ve 2 çocuk babası. 

 

 

 

ANTRENÖR

FERMAN MUZAFFER

 

1985 Ahıska doğumlu Ferman Muzaffer 1997’de Türkiye’ye geldi. İlkokulu Azerbaycan’da bitiren Ferman, ortaokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamladı. Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nu bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Halen Selçuk Üniversitesi Spor Bilimlerinde Yüksek Lisans eğitimi görmektedir.

İyi derecede Rusya bilen Ferman Muzaffer aktif boks hayatına 1999 yılında Bursa Emniyetspor’da başladı. Türkiye’de ve uluslararası turnuvalarda başarıları bulunan Ferman Muzaffer 2013 yılında aktif sporculuk yaşantısını noktaladı. Evli ve iki çocuk babası olan Ferman Muzaffer kulübümüzde Boks Koordinatörlüğü ve antrenörü olarak görev yapmaktadır. 

 

 


        FOTOĞRAFLAR