TC Kimlik No
Şifre

Şemsettin Baş: ‘Seyircili Maçlara Alışmalıyız’

01/11/2014 15:12

Basketbol maçımızın ardından Başantrenörümüz Şemsettin Baş ve oyuncumuz Semih Akdemir düzenlenen basın toplantısında değerlendirmelerde bulundu.

Şemsettin Baş: ‘Seyircili Maçlara Alışmalıyız’

Basketbol Takımımızın Başantrenörü Şemsettin Baş, karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada, oyuncuların gereksiz bir panik havasında oynadığını belirterek, “Burası büyük bir camia. Seyircili maçlara alışmak zorundalar” dedi. Baş şöyle konuştu:

“Bizim çocuklarımız seyircili takımlarla oynamaya alışkın değiller. Herhalde çok etkilenip stres yapıyorlar. Çalıştığımızın dışına çıkıyorlar. Geçen hafta deplasmanda çok iyi bir oyun ve galibiyet geldi. İlk haftaki Bostanlıspor maçıyla aynı şekilde cereyan etti bu maç da… Çocuklar düzen dışına çıktılar. Ev sahibi avantajı dezavantaj olarak bize geri döndü. Bunu telafi etmek zorundayız. Çok daha fazla çalışıp eksiklerimizi gidermeye çaba harcamalıyız. Böyle ortama alışması lazım çocukların. Burası büyük bir camia. Buna alışanlarla devam edip alışmayanlarla yollarımız ayıracağız. Bir an evvel toparlanmak zorundayız. Kondisyon anlamında her hafta toparlanıyoruz ama düzen dışına çıkıp acele atışlar yaparsan böyle olur. Planlamadığınız şekilde hücum ederseniz geriye dönemezsiniz. Bunu en kısa zamanda aşmak zorundayız.

 

Semih Akdemir: Taraftarımızdan özür diliyoruz

Basketbol takımımızın oyuncusu Semih Akdemir, maçı şöyle değerlendirdi: “İyi başladığımız maçta özellikle 2. yarıda yaptığımız hatalarla farklı bir şekilde mağlup olduk. Bize yakışmadı. Bizi maç boyunca destekleyen taraftarımızdan özür diliyoruz.”