TC Kimlik No
Şifre

OGM Orman 70-77 Bursaspor Durmazlar

TBL 22. haftasında Ormanspor'a konuk olan Bursaspor Durmazlar karşılaşmadan 77-70 galip ayrıldı. Potanın Timsahları bu sonuçla üst üstte 10. Galibiyetini aldı.Takımımızda Dejan Borovnjak ve Ali Işık karşılaşmayı 21 sayıyla tamamladı.

OGM Orman 70-77 Bursaspor Durmazlar

Karşılaşmaya iyi başlayan Bursaspor Durmazlar’da Mustafa Baki Görür'ün tepeden yolladığı üçlük skoru 10-2 getirdi ve ev sahibi Ormanspor'a molayı aldırdı.Bu dakikadan sonra takımımız özellikle savunmada geri adım atmadı.Potanın Timsahları Borovnjak'ın turnikesiyle rahat bir şekilde farkı ilk çeyrekten çift hanelere çıkardı.Çeyreğin son bölümünde hücumlardan boş dönen Şemsettin Baş’ın öğrencileri buna rağmen ilk çeyreği 14-22 ile önde bitirdi.

Bursaspor Durmazlar ikinci çeyrekte de üstünlüğünü korudu.Takımımız ikinci çeyreğin bitimine 5 dakika kala Ali Işık'ın basketiyle farkı 15'e çıkardı (35-20). Kalan dakikalarda farkı koruyan Yeşil Beyazlılar sonunda soyunma odasına 13 sayı üstünlükle 43-30 skorla gitti.

 Üçüncü çeyrekte de yüzdeli oyununa devam eden Bursaspor Durmazlar, 8-2 seriyle hücumda etkili bir başlangıç yaptı.Üçüncü çeyreğin ilk 5 dakikasında Ormanspor’un farkı eritme çabalarına  Pota atında Borovnjak ile cevap veren Şemsettin Baş’ın öğrencileri skoru 3 dakika kala tekrar 15'e çıkardı (59-44). Çeyreğin sonunda teknik fauller ile ritmini kaybeden takımımız Üçüncü çeyreği de 59-57 üstün tamamladı.

Karşılaşmanın son çeyreğine iki takımda oldukça istekli başladı. Bursaspor Durmazlar rakibinin baskısını Erbil ve Tuğberk ile kırmayı başardı,Ali Işık’ı etkili pota altı oyunuyla farkı koruyan takımımız karşılaşmayı 77-70 kazanmasını bildi. 

16/02/2018 20:38