Yönetim Kurulu Üyelerimiz Rıdvan Gültekin ve Ramazan Çetin Kaya Açıklamalarda Bulundu

17 Eylül 2022
Yönetim Kurulu Üyelerimiz Rıdvan Gültekin ve Ramazan Çetin Kaya Açıklamalarda Bulundu

Asbaşkanımız Rıdvan Gültekin ve Yönetim Kurulu Sözcümüz Ramazan Çetin Kaya Özlüce İbrahim Yazıcı Tesislerinde kamuoyuna açıklamalarda bulundu.

Gültekin: ’’Göreve başladığımızdan itibaren tesislerimizi bakıma aldık. Ama bu tesisler yapıldıktan sonra hep pansuman yapılmış. Biz bunların gerekli çalışmalarını yaptık. Ayrıca göreve geldiğimizde yüz yirmi personelimiz vardı. sekseni ile yola devam ettik, kırkı ile yollarını ayırdık. Hepsinin tazminatını ödedik. Bu yol ayrımı tamamen maddiyattan dolayıydı. Bu kişilerin çoğuna iş imkanı da sağladık. Çünkü bu kişiler Bursa’nın evlatları, Bursaspor’umuzun sevdalılarıydı. Şu anda kulübümüzde çok güzel bir aile havası var.


Rahmetli Hikmet Şahin bize çok güzel tesis yapmış. Buraya girerken heyecanlanarak ve tüylerim diken diken olarak girdim. Ama içine girince çok üzüldüm. Bu kadar güzel tesis nasıl bu kadar bakımsız kalabilir? Geçmiş yönetimler hiçbir şey yapmamış, günübirlikte hamleler yapılmış. Futbolcuların odalarında tavanlar simsiyah, halılar kokuyordu. Yemekhanede yenen yemekleri görseniz biz nasıl Bursaspor’uz dersiniz. Her şeyin en kalitelisini yapmaya çalışıyoruz. Klimaların çoğu çalışmıyordu. Hepsini revize ettik. Çim makinaları arızalıydı. Dışarıdan birilerine rica ediyorduk. Bunları da hallettik.

Özlüce Tesisleri’mizde 4 tane sahamız var. Bunlar çok güzel yapılmış. Ben saha uzmanı değilim. Ama ben 6 ayda sahalara nasıl bakılacağını öğrendim. Fakat daha önce kum, gübre, tohum dışında hiçbir şey yapılmamış. Biz bu 4 tesisimize de el attık. Sulama tesisatları dahi çalışmıyordu. Tarla sular gibi sulama yapılıyordu. Bunları da değiştirdik. Çim kalitesi kötü olan sahalarımızı yaktık, kuruttuk, oralara serme yapacağız. Altyapı çalışmalarımız bitti. Ekim de olacak. Sahalarımız Avrupa standartlarında olacak. 8 ayda 10 milyon tl harcadık. Türkiye’nin gözbebeği stadyum yapıldı. Gurur duyduk. Stat yapıldığında bize natamam teslim edildi. Bize devreden yönetimler, biliyorum ki stadyumu gezmemişler. İddia ediyorum. Moloz yığınları ile karşılaştık. Fareler cirit atıyordu. Hep arıza olmuş hep kenara atılmış. Biz sekiz ayda Vakıfköy, Özlüce ve stadyuma 10 milyon TL’ye yakın para harcadık. Kulüp böyle sıkıntıdayken nasıl böyle harcama yaptınız derseniz de, biz kulübün kasasından 1 kuruş para harcamadık. Ben yönetim kurulundaki arkadaşlarıma ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ederim. Biz stadyumun geleceğini de düşünüyoruz. Bakım sözleşmeleri yapıyoruz.

Kadınlar Dünya Kupası maçı aldık. İki gün antrenman yapıldı, sonra maç yapıldı üstüne de Almanya antrenman istedi. Sahamız zarar gördü ve ilk maçımızda istemediğimiz görüntüler oldu. Biraz müsade edin, 15-20 gün en geç 1 ay sonra sahayı görünce inanamayacaksınız. Ben günü kurtarmak için çalışmıyorum. Biz hep geleceği düşündük. Bir sonraki çimin çalışmasını yaptım, serim yapacağız, İzmir’de bizim adımıza yetiştiriliyor. Sahamıza serildikten sonra en güzel zemin bizim olacak.

Sosyal medya kullanmıyorum. Ama ‘Siyaset Bursaspor’dan elini çeksin’ diyorlarmış. Ne demek bu? Siyasetçi bütün damarlarına kadar Bursaspor’un içinde olsun. Siyaset Bursaspor’a hizmet etmek zorunda. Seçilirken hepsi boynuna Bursaspor atkısı takmayı biliyor ama… Seçildiniz ama Bursaspor bu durumda? Bütün siyasetçiler Bursaspor’a hizmet etmek zorunda. Bursaspor, sizin siyasetinizde daha büyük. Hepiniz bu kulübe hizmet etmek zorundasınız.

Biz öyle bir dönemde geldik ki bize herkes deli diye bakıyor. 1 milyar TL borç var. Evet, biz 13 tane deliyiz. Ama bu şehirde hepimiz delirmedikçe Bursaspor kurtulmayacak. Tahta açıldı mı açılmadı mı diye yazılar yazılıyor. Bunlar kolay şeyler. Gelip geçici şeyler. Bir tane Bursaspor var. Herkes hizmet etmek zorunda. Bu şehirden para kazanıyorsan, bu kulübe hizmet etmek zorundasın. Bu şehirde siyaset ediyorsan, o atkıyı boynuna asıyorsan bu kulübe hizmet etmek zorundasın. Taraftar duygusaldı, bugün bağırır çağırır küfür eder, zoruma gitmez. Bugün buradayım yarı tribündeyim. Bu işler böyledir. Ama bu kulübü kurtaracak kişiler siyasetçilerdir. Bir tane kalıcı gelir elde edeceğimiz malımız yok.

Bursaspor camiasına müjdeli haber vermek basın mensuplarının elinde. Siz şehrin dinamiklerini hareketlendirin biz o haberleri veririz. Biz konuşmaya korkuyoruz. Müjde falan açıklamak istemiyorum. İcraatları sahada göreceksiniz. Tahta meseleleri, maç kaybetmek vs bunlar günlük meseleler. Biz altyapımızı sağlam yapalım da tahtayı vura vura, kıra kıra açarız. Biz birlik beraberliğimizi sağlayalım. Biz göreve geldik sanki belediye göreve gelmiş gibi icra kağıtları geldi kulübe. Bu şehir için 100, 200, 300 milyon TL’ler basit rakamlar. Biz yeter ki birlik beraberliği sağlayalım. Biz Manchester United’la oynadık. Bu takımı TFF 2.lige bu şehir düşürdü. Şehir sahip çıkmadı takıma. Oturalım kabahati kendimizde arayalım. Empati yapalım. Sonra ayağa kalkalım ve armamızı şahlandıralım’’ şeklinde konuştu.

Yönetim Kurulu Sözcümüz Ramazan Çetin Kaya: ‘’Kısa, orta ve uzun vadeli planlar yapıyoruz. Başımıza geleceklere karşı planlamalar yapıyoruz. Enerji üretimine yoğunlaşacağız. Uludağ Elektrik ile görüştük. Güneş ya da rüzgar enerjisi olacak. Oradan da bir gelir oluşturmak istiyoruz. 250 bin lira kira gelirimiz var stadyumdan. 2-3 senelik sözleşmeler yaptık. Gelir kapısı açtık. Bunun mücadelesini verirken yalnız bırakılmak kötü oluyor. Kışın gelmesiyle enerji maliyetleri de artacak. Genç kardeşlerimizin yükü kaldıracaklarına inanıyoruz.

Tahta gündemi her hafta her ay başka boyuta taşınıyor kur olarak ve tahtaya giren yeni oyuncular olarak. Kontrollü bir şekilde ödenebilecek bir Bursaspor bırakmak istiyoruz. Tahta, sözleşme yöntemleriyle yapılabilir ama şu andaki şartlarda sürdürülemez. 140 milyonluk tahta 40-50 milyon ödemene rağmen 220 milyon. Vicdanen rahat bir şekilde yapmak istiyoruz. Bursaspor’un adını yaşatmak için mücadele ediyoruz. Hiçbir toplantımızda Bursaspor’u kapatalım diye bir düşünce olmadı. Pilot takım kurduk, lisans çıkaramadığımız genç kardeşlerimizi oraya alıyoruz. Tahta problemi ortadan kalktığında oyuncularımızı buraya entegre edeceğiz.

Bu suskunluk daha güzel günlerin müjdesi olacak. Belli bir süre bu suskunluğu sürdüreceğiz. Bursaspor'u bütün değerleriyle yaşatmak için geleceğe umutla bakıyoruz. Taraftarlarımızdan hiçbir şey istemiyoruz sağ olsunlar. Sadece bu çocuklara sahip çıkılsın. Maça gidilip desteklensin. Mental olarak çocukların desteğe ihtiyacı var. Bu desteği arttırabilirsek buralardan en kısa süre içerisinde kurtuluruz’’dedi.