Olağan Divan Kurulu Toplantımız Yapıldı

22 Ağustos 2023
Olağan Divan Kurulu Toplantımız Yapıldı

Kulübümüzün Olağan Divan Kurulu toplantısı Sütaş Timsah Park Stadyumu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya yönetim Kurulumuz adına Başkanımız Recep Günay, Yönetim Kurulu Üyelerimiz; Metin Genç, Sedat Topaloğlu, Ersoy Horoz, Ali Rıza San, Samet İlhan ve Savaş Sefa katıldı.

Divan Başkanlık Kurulu Başkanımız Galip Sakder: “Yaptığımız son Genel Kurul’da, Raşit Barışıcı ve Recep Günay aday oldu. Sayın Günay’ın ilk müracaatı kabul edilmemişti. Sonrasında eksiklerini giderdi. Raşit Barışıcı ve Recep Günay’ın topladığı imzalarda ortak isimler vardı. İki aday vardı. İki arkadaşla da görüştük. Buna bir çare bulmak istiyorsanız, ‘aranızda karar verin’ dedim. Bu şekilde olursa ikinizin listesi yetmiyor. Bu şekilde kabul edemeyiz dedim. İkisi konuştu ve Raşit başkan çekilip Recep başkana destek verdi. Biz elimizden geleni yapıyoruz. ‘Bu Bursaspor’a faydalı olacak kim gelirse gelsin hemen istifa ederiz’ dediler. Allah yukarıda. Siz bunu demeseydiniz ben sizi engelleyecek miydim? Bu sözü siz verdiniz. Ben bir tek bunu savunurum. Bu sözü tutmadığınız için de sizi tenkit ettim. Bizim size gelip de böyle yapın, şöyle yapın diyemeyiz. Ali Ay adaylığını açıkladı. Ali Ay ve Recep Günay’la toplantı yaptık. İkisi de kendi görüşlerini söyledi. Recep Günay ‘Ben devam ediyorum’ dedi. Ali Ay da ‘Yolunu açık etsin’ dedi, toplantı bitti.” ifadelerini kullandı.


Başkanımız Recep Günay “Bursaspor Kulübü’nde bir sürü haciz var. Kestane şekerinden dolayı haciz geldi. O zaman neredeydiniz?” diyerek Divan Kurulu’na tepki koydu. Günay daha sonra şunları söyledi: “Bursaspor sahasında maç yapamıyor. Bu bizim ayıbımız değil. Burada bir problem yok. Neden bu sahaya yasak geldi? Recep Günay değil de başkası olsaydı bu yasak gelmezdi.

Galip Sakder’e söyledim. ‘Hep birlikte Bursaspor’u ayağa kaldıralım’ dedim. Bursaspor’a zarar verenleri yargıya taşıyalım. 1,5 milyar TL borç var ama elimizde çay tabağı yok. Bu kadar para nereye gitti? Bizde hiçbir değer yok. Bursaspor Kulübü’nden 700-750 milyon TL’ye yakın, hiçbir şey alınmadan verilen bir para var. Bunları sorgulayalım. Bursaspor’un üzerinde 200’ün üzerinde icra var. Sadece dava açmak için 300 bin TL’ye ihtiyaç var. Avukat masraflarını söylemiyorum. Bursaspor sahipsiz kalmış, biz geldik herkes sahip çıkıyor. Kulübe bunlar yapılırken neredeydiniz? Biz bunları ortaya çıkartınca herkes ortaya çıkmaya başladı.

Geçtiğimiz sezonun en önemli oyuncularından olan Enver Cenk Şahin ile pazar günü ve bugün yapılan görüşmeler sonucunda yüzde 90 oranında anlaştık. Bizim için bir sorun yok ve top artık tecrübeli oyuncuda, düşünmek için süre istedi ve perşembe günü net cevabını verecek.'' şeklinde açıklamalarda bulundu.