Mustafa Er ''Lige Galibiyetle Dönmek İstiyoruz''

18 Kasım 2020
Mustafa Er ''Lige Galibiyetle Dönmek İstiyoruz''

Lig'in 10. haftasında Adanaspor ile karşılaşacak takımımızda Teknik Direktörümüz Mustafa Er basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

Zorlu bir takiple karşılaşacaklarını belirten Mustafa Er şunları söyledi “Milli arayı çok iyi değerlendirdik. Dozajı yüksek antrenmanlar yaptık. Bunun karşılığını da göreceğimizi düşünüyorum. Lige galibiyetle dönmek istiyoruz. Ama iyi bir rakiple oynuyoruz. Son 2 deplasman maçında 6 gol attılar. Tehlikeli bir rakip. İyi oyunculardan kurulu. Tüm hazırlıklarımızı da ona göre yapıyoruz. Biz de kendi sahamızda son iki maçımızı kazandık. Seriyi devam ettirmek istiyoruz. Üst sıralara tırmanmak en büyük arzumuz. Birbiri için kenetlenmiş bir grupla çalışıyoruz. Mağlubiyeti kabul etmeyen bir takım yarattık. Eğer istediklerimizi sahaya yansıtırsak hafta sonu galibiyet sevinci yaşarız”

Teknik Direktörümüz Mustafa Er çok gol yeme problemiyle ilgili sorulan soruya “Ligin en çok gol yiyen takımıyız. Ama bunun üzerine de en çok gol atan ekibiyiz. Gol yeme sorunumuzu çözebilseydik, çok farkını bir konumda olabilirdik. Bunun üzerine ciddi şekilde düşünüyoruz. Ama şunu da söylüyorum, hücum ve savunma takım halinde yapılmalı. Hücumda nasıl istekliysek, savunmada da bunu göstermemiz lazım. Geriye koşmamız lazım. Bütün anlamda bunu düşünüyoruz. Bu maçla birlikte bir fark yaratacağımızı düşünüyorum. Aynı zamanda ofansif yönümüzü de geliştirmeye çalışıyoruz. Çok gol atıyoruz belki ama bir o kadar da kaçırıyoruz. Sonuç olarak, gol sorununu çözersek skorlar da istediğimiz gibi gelmeye başlayacaktır.” cevabını verdi.