Musa Öztürk ''Zaman İçerisinde Türk Futboluna Bu Oyuncular Damga Vuracak''

12 Ağustos 2020
Musa Öztürk ''Zaman İçerisinde Türk Futboluna Bu Oyuncular Damga Vuracak''

Sezonun ilk antrenmanı öncesinde açıklamalarda bulunan antrenörümüz Musa Öztürk, öncelikle geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden kulübümüzün efsane isimlerinden Mesut Şen’i anarak, kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ise başsağlığı diledi.

Yeni sezonun hayırlı olması temennisinde bulunan Öztürk, kulübümüzün sezon sonunda hak ettiği yere geleceğine dair inançlarını ifade etti.

Kendisi için de çok farklı bir duygunun yaşandığına işaret eden Öztürk, “Sanki Vakıfköy’de antrenmana çıkıyormuşum gibi. Kadromuzda 25 tane Vakıfköy patentli oyuncu var. Hep söylüyoruz, Vakıfköy bizim kalbimiz. Zaman içerisinde Türk Futboluna bu oyuncular damga vuracak” dedi. Oyuncuların son durumlarını görmek adına ilk önce anatomik adaptasyon ile antrenmanlara başlayacaklarını belirten Öztürk, “Ondan sonra toplu oyunlar olacak, oyuncuların çeşitli pozisyonlarda durumlarına bakacağız. Onlarla ilgili daha iyi bir fikre sahip olacağız. Hafta sonuna kadar bu şekilde çalışacağız. Diğer arkadaşlarımız da aramıza katıldıktan sonra çok daha büyük bir güçle görmek istediğimiz yere Bursaspor’u taşımak adına arkadaşlarımızın çok büyük bir gayreti olacak” diye konuştu.

2004/05 sezonunda Bursaspor’un kapısından girdiğini ve 12 yaş grubundan U21 takımına kadar Bursaspor’un her kademesinde çalıştığını dile getiren Öztürk, “Sonrasında A Takım nasip oldu. Biz Bursalıyız ve Bursasporluyuz. Bize ne görev verilirse Bursaspor’un her kademesinde çalışmaktan şeref duyarım” ifadelerini kullandı.