İrfan Buz " Tamamen Altınordu Maçına Odaklandık"

02 Temmuz 2020
İrfan Buz

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesislerimizde devam eden Altınordu maçı hazırlıkları öncesinde Teknik Direktörümüz İrfan Buz açıklamalarda bulundu.

Giresunspor deplasmanının çok önemli olduğunu ve maçın kolay geçmediğini dile getiren deneyimli çalıştırıcı “Bursaspor olarak özgüvenli bir şekilde, tempoyu yüksek tutarak kazanmak istemiştik. Bursaspor’un her zaman hedefi 3 puandır, bunu her zaman söylüyoruz. Sevindik ancak sevincimizi orada bıraktık. Şimdi tamamen Altınordu maçına odaklandık” dedi.

Ligin kalan 3 haftasına ilişkin de konuşan İrfan Buz “Futbolcularımıza da aynısını söylüyorum bu eylemin içerisinde sadece sizin değiştirebileceğiniz olayları değiştirebilirsiniz. Başka yerlere bakarak, şu şöyle oldu, bu böyle oldu değil de sizin değiştirebileceğiniz eylemi yapmak durumundasınız. Tamamen odaklanmalısınız, diğer negatif olayları, farklı parametreleri elemine etmek durumundayız. Bir hedefimiz var ve oraya gitmek istiyoruz. Bizim tek hedefimiz Altınordu maçı. Futbolcularımızı bu şekilde hazırlıyoruz. İnşallah istediğimiz 3 puanı alacağız.

Giresunspor maçında biraz daha geride oynayabileceklerini ancak bunu tercih etmediklerini dile getiren Buz “İlk devre yakaladığımız pozisyonlarımız var. Evet eksiklerimiz de var çalışmamız gerekiyor. İdmanlarda bunu yapmaya çabalıyoruz, takımın boyunu kısaltmaya çalışıyoruz. Karşımızda genç bir takım var. Ne olursa olsun bizim yaptığımız önemli çünkü biz Bursasporuz” ifadelerini kullandı.