İrfan Buz "Önemli Olan Bizim Ne Yaptığımız"

20 Temmuz 2020
İrfan Buz

Teknik Direktörümüz İrfan Buz çarşamba günü oynayacağımız Adana Demirspor maçı öncesi sorularımızı yanıtladı.

Tüm sezonun çalışmalarından sonra çarşamba günü ilk final maçımıza çıkıyoruz diyen Buz şöyle devam etti "Şunu canı gönülden söylemek istiyorum ki, büyük Bursaspor taraftarının beklentilerini biliyoruz. Futbolcularımıza da bunu söyledik. Onlar da biliyor”

Takımın başında bulunduğu 20-25 günlük süreçte tüm oyucularını tanıma fırsatı bulduğunu belirten Teknik Direktörümüz İrfan Buz “Son dönemeçte neler yapabileceklerini çok net şekilde gördük. Bizim de belli stratejilerimiz var. Herkes şunu çok iyi bilsin ki her şeyi biliyoruz. Bursaspor taraftarının beklentisini karşılayacak şekilde çarşamba günü iyi performansla ilk ayağı oynayıp ardından Adana’da istediğimiz sonucu almak ve finale çıkmak istiyoruz. Sonrasında da Süper Lig’e çıkmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Her türlü stratejik planlarının hazır olduğunu ifade eden İrfan Buz “Stratejik olarak doğruları yapmak durumundasınız. Bir tarafta oyun anlamında doğruları yapacaksınız diğer taraftan agresif olmanız gerekiyor. Çünkü hedefiniz var. Dengeli olmanız gerekiyor. Coşkulu, baskılı, rakibi iyi analiz edip bunu yapmamız gerekiyor. Önemli olan Bursaspor’un yani bizim neler yaptığımız. Futbolcularımız bunun bilincinde. Futbolcularımıza inanın. Her şeylerini ortaya koyacaklar. Bunu yüzde yüz idrak ettiler” diye konuştu.

Taraftarı çok özlediklerini belirten tecrübeli teknik adam, sözlerini şöyle sürdürdü “Bunu her zaman söylüyorum. Keşke taraftarımız yanımızda olsa. Onlar bizim için itici güç. Her takıma böylesi büyük taraftar nasip olmaz. Çok farklı bir durum. Onların duaları da bizim için önemli. Bize inansınlar. Taraftarımızı çok özledim. İçimiz buruk. Bunu gerçekleştirdiğimizde bunu onlarla birlikte kutlamak istiyoruz. Büyük Bursaspor taraftarının beklentilerine karşılık vermek istiyoruz. Artık top futbolcularda. Biz takıma yardımcı oluyoruz hazırlıyoruz, onlar da eylemi gerçekleştirecek.”