İrfan Buz "Bursaspor İçin Her Şeyimi Ortaya Koyarım"

16 Temmuz 2020
İrfan Buz

Teknik Direktörümüz İrfan Buz Hatayspor maçı öncesi açıklamalarda bulundu. İlk olarak 2-2 berabere sona eren EG Menemenspor mücadelesini yorumlayan Buz "EG Menemenspor maçını kazanmak istiyorduk. 4-5 tane net pozisyon da yakaladık. Bunları mazeret olarak görmüyoruz tabii ki. Yediğimiz goller de Bursaspor'a yakışmadı. Golü yedikten sonra geri döndük, iki tane penaltı golü ile 2-1 öne geçtik. Tam oyunu elimize almak isterken yine golü yedik. Futbolcularımız elinden gelen her şeyi yaptı. Tabii ki rakibimizin de pozisyonları var. Maçın sonlarında çok açık oynadık, 6-7 tane ofansif oyuncu ile oynadık" dedi.

Lig'in 34. haftasında cumartesi günü oynayacağımız Hatayspor maçını da değerlendiren İrfan Buz "Hatay'a 3 puan için gideceğiz. Orada Bursaspor'u en iyi şekilde temsil edeceğiz. Kadrodaki oyuncularıma güveniyorum. Diğer maçların sonuçlarına bakacağız. Play-Off'a hazırlanacağız. Bursaspor'un gerçek kimliğini Play-Off'ta yansıtacağız. Futbolcuların da bunu idrak etmesiyle birlikte bütün yılın mücadelesini sahaya yansıtacaklarını düşünüyorum" diye konuştu.

EG Menemenspor karşılaşmasında gördüğü kırmızı kartı da değerlendiren Teknik Direktörümüz İrfan Buz, sözlerini şöyle tamamladı. "Aleyhimize verilen penaltı pozisyonu ceza sahası dışındaydı. O penaltıyı çalmasıyla birlikte hakem de maçın sonlarına doğru kontrolü kaybetti. Ben Bursaspor için her şeyimi ortaya koyarım. Çizgiyi geçtiğim için hakem de kırmızı kart vermek zorunda olduğunu söyledi. Ben de yukarıya çıktım. Tabii ki kuralı ihlal etmemem gerekiyordu. Ama bizim de burada bir mücadelemiz var."