Hazırlık Maçı: F.Karagümrük - Bursaspor

10 Ekim 2021
Hazırlık Maçı: F.Karagümrük - Bursaspor

8. haftayı BAY geçmemiz ve ardından gelen Milli arayı Kocaeli Kampıyla değerlendiren takımımız, hazırlık maçında karşılaştığı F. Karagümrük'e 1-0 mağlup oldu.

Takımımız karşılaşmaya; Canberk Yurdakul, Mert Yılmaz, Nicolas Zalazar, Luka Capan, Mehmet Erdem Uğurlu, Burak Altıparmak, Kerem Şen, Emirhan Aydoğan, Elton Acolatse, Massimo Bruno ve Tim Matavz  ile çıktı.

Yedeklerimiz: Deniz Aydın, Cüneyt Köz, Furkan Emre Ünver, Onur Atasayar, Uğur Kaan Yıldız, İsmail Yüksek, Vefa Temel, Reagy Ofosu ve Eren Güler

F. Karagümrük ise; Utku Yuva Kuran, Lucas Rodrigo Bıglia, Emre Mor, Jakup Jimmy Durmaz, Kerim Frei, Münir Levent Mercan, Tunay Torun, Aleksandar Pesic, Burak Bekaroğlu, Ervin Zukanovic, Andrea Bertolacci ilk 11'i ile karşılaşmaya başladı. 

Karşılaşmanın ilk yarısında takımımızın baskın oyununa karşın Olimpiyat Stadı'ndan gol sesi gelmedi ve ilk yarı 0-0 beraberlikle sona erdi. 
İkinci devreye de atak başlayan takımımız 49. dakikada Tim Matavz'ın pası ve Massimo Bruno'nun net şutuyla gole çok yaklaştı. Ancak top çok az farkla dışarıya çıktı. Maçın 64. dakikasında oyuna sonradan giren Samed Onur'un golüyle F. Karagümrük 1-0 öne geçti. Kalan dakikalar da ise iki takımın atakları sonuç vermedi ve maç F. Karagümrük'ün 1-0 üstünlüğüyle sona erdi.