TC Kimlik No
Şifre


Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri

Kulübün başkanlık görevi ile birlikte Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı’da olan Erdoğan Bilenser 2003 yılında Bursaspor’a modern bir tesis yapılması için girişimleri başlattı ve Bursa-İzmir karayolu üzerinde bulunan 100 dönümlük arazinin üzerine tesisin yapılması için düğmeye basıldı. Takımın 2003-2004 sezonunda ikinci lige düşmesi ve yaşanan çeşitli sorunlar nedeniyle inşaatı uzayan tesislerin ilk etabı, dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin’in desteği ile 7 Kasım 2007 tarihinde bitirildi ve hizmete açıldı.

100 dönümlük arazi üzerine kurulu tesiste 2 futbol sahası, kapalı yüzme havuzu, kondisyon salonu, sauna, buhar odası, seminer salonu, sergi salonu, yönetim ve başkan odalarının yanı sıra futbolcular için 5 yıldızlı otel konforunda dizayn edilmiş odalar yer alıyor. Tesislerin planan 2.etabında yer alan  yeni sahalar, kapalı spor salonu, sosyal tesislerin yapımı ise zaman içinde sürecek.


Tesiste şu anda A Takım Binasıİdari Bina, Bursaspor TV (Haber Merkezi ve Stüdyoları) yer alıyor, tesis içerisinde; 2 adet çim saha , kapalı yüzme havuzu, buhar odaları, sauna, kapalı spor salonu, 150 kişilik Anfi toplantı salonu bulunmakta.

26-27 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilen Bursaspor Olağan Genel Kurulunda oy çokluğu ile adı Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri olarak değiştirilmiştir. 

 

FOTOĞRAFLAR

 

İLETİŞİM

Adres: Bursaspor Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri İzmir Yolu 4.Km Özlüce Kavşağı Nilüfer / BURSA

Telefon: 444 1963

Fax: (224) 413 63 06

E-Mail: bursaspor@bursaspor.org.tr

 

KONUM 

 
Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: BURSASPOR ÖZLÜCE TESİSLERİ