TC Kimlik No
Şifre

RÖPORTAJLAR

ÇOK GÜZEL BİR DUYGU

Şampiyonluk çok keyifli ve çok kutsal bir olay. Bu duyguları yaşamak herkese nasip olsun isteriz. Bunu yaşamak ve yaşadıktan sonra ifade etmek çok zor.  İnsanlar herhalde sözleriyle değil, daha çok hareketleriyle ifade ediyor. Çok güzel bir duygu olan şampiyonluğu, her takımın yaşamasını isterim. Bu başarı bizim dönemimize rastgeldiği için çok mutluyuz. Bursaspor’a 47 sene sonra bu şampiyonluğu yaşattığımız için çok keyifliyiz. Herhalde bu başarı da bizim de bir katkımız olmuştur diye düşünüyorum. Bütün Bursa halkına, bütün Bursa kamuoyuna, bütün taraftarlarımıza, yaşandıkça güzelleşen bu şampiyonluk armağan olsun.

YILLARCA KONUŞULACAK

Sezon sonuna geldik ve üzerimizde inanılmaz bir yorgunluk var. Ama eşsiz ve mutlu bir yorgunluk bu. Biliyorsunuz ligde bazı sıkıntılar oldu, sona doğru gerginlikler arttı ama bu yarışı biz en önde bitirdik.  Bu mutluluk hepimize, özellikle Bursalılar’a çok yakıştı. Yıllarca konuşulacak bir başarı yarattık. Anadolu devriminin başlangıcı olarak değerlendirilmeli. Hocamıza, futbolcularımıza, yönetim kurulumuza ve özellikle kulüp çalışanlarımıza ve gazeteci arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnanıyorum, başarılarımız sürekli olacak. Bursa halkının her şeyin en iyisine layık olduğunu düşünüyorum ve bu yüzden, devamı gelecek diyorum.

DAHA DA BÜYÜYECEĞİZ

Hayatta kazanılacak en büyük ödüllerden biri, işte şu boynumuzdaki şampiyonluk madalyası. Yöneticiler, takım ve camia olarak bunu yaşamış olmak müthiş bir duygu. Şampiyonluk muhteşem bir son. Mutluluğumuz giderek katlanıyor. Bu kadar çok Bursaspor sevdalısı olduğunu ben gerçekten bilmiyordum. Yüz binler sokaktaydı. Herkes bir şekilde eğleniyor. Bu mutluluğu hep birlikte paylaşıyoruz. Artık Bursaspor ailesinin daha da büyüyeceğine inanıyorum. Genç kızlar, çocuklar çok büyük potansiyel. Gençlere sahip olduğumuzda önümüzün de açılacağına düşünüyorum. Çok güzel duygular içindeyim. İnşallah bu başarıyı önümüzdeki senelerde de devam ettiririz. Kulüp olarak mutlu bir şekilde yolumuza devam edeceğiz.

 

ARTIK BİR ÜST KATMANDAYIZ

Bu sesi duyuyor musunuz?  (sesi kısılmış) Bu ses, şampiyonluğun sesi. O dakika var ya! 90+3’de şampiyon olduğumuzda bir çığlık attım. O çığlıkla beraber ses gitti. Biliyorsunuz mesleğim avukatlık. Ses benim için çok önemli. Herhalde uzun bir süre bu sesle idare etmek zorunda kalacağım; ama hiç umurumda değil. Çok güzel anlar, çok yoğun duygular yaşadık. Şu an belki mutluluk sarhoşluğuyla farkında değiliz ama asıl işimiz bundan sonra başlıyor. Bu şampiyonluğu kulübümüzün lehine çevirmek lazım. Çok çalışmamız lazım. Şimdiye kadar çalıştığımızın 3-5 misli çalışmamız lazım; çünkü biz artık Şampiyonlar Ligi’ndeyiz. Artık bir üst katmandayız. Birkaç gün ayaklarımız yerden kesilmişçesine sevineceğiz. O yorgunluğu eğlenerek atacağız. Biz camia olarak çok daha iyi ve uzun soluklu başarılara layığız. İleriki yıllarda alacağımız başarıları bu başarının üzerine katarak yolumuza devam edeceğimize inanıyorum.

TÜRKİYE İÇİN VARIZ

Çok mutlu bir sezon yaşadık. Acı tatlı anlar mutlaka oldu ama biz genelde tatlı tarafına baktık. Bursaspor taraftarına ve bu büyük camiaya, inanıyorum ki çok büyük mutluluklar yaşattık. Şampiyonluk kutlamaları devam ediyor ve öyle tahmin ediyorum ki daha uzun bir süre bu coşkuyu yaşamayı sürdüreceğiz. Bursaspor’un 47 yıllık tarihi boyunca şampiyonluğa büyük bir özlemi vardı. Bu özlemi bu yıl sona erdirmiş olmak bizim için büyük bir gurur. Şimdi sorumluluklarımız daha da arttı. Bugüne kadar sadece Bursa’yı temsil ediyorduk ama bundan sonra Avrupa’nın en büyük organizasyonunda ülkemiz adına varız.   Bu nedenle görevimizin bugünden itibaren biraz daha zorlaştığını düşünüyorum. Yönetim, teknik kadro ve futbolcu kardeşlerimizle Türkiye’yi çok iyi temsil edeceğimize inanıyorum. 

EN GÜZEL SONUÇ

Bizim açımızdan hoş bir sene geçti. Yönetim olarak işe başlarken Başkanımız (ki bu başarıda en büyük etken O’dur) Ertuğrul Hoca gibi prensipli, çalışkan bir ismi Bursaspor’un başına getirerek, yönetim kurulu adına görevini en iyi şekilde yaptı. Ve en büyük sorumluluk Ertuğrul Hocamıza düştü. Başkanımız Ertuğrul Sağlam’ın eline unu verdi, tuzu verdi, gerekli malzemeyi verdi ve dedi ki “Sen bunlarla güzel bir yemek yap” O da görevini layığıyla yerine getirerek çok iyi bir servis sundu. Ve sonuçta bu başarı, boyunlardaki madalyalar, ellerde yükselen kupayla taçlandı. Gelinen son nokta buydu. Herkes, tüm camia bu güzelliğin tadını çıkarsın. Görülecek en güzel şey ve sonuç budur.

BÜYÜK BİR GURUR

Zorlu bir sezon ve uzun bir yarışı alnımızın akıyla tamamladık, sonunda da şampiyon olduk. Yıllardır Bursa halkının, Bursaspor taraftarının özlemle beklediği mutlu sona bu sezon ulaşmış olmak, bizim için ayrı bir gurur kaynağı. İnandık ve birlikteliğin en güzel örneğini sergileyip şampiyonluğu kazandık. Biz, şampiyonluğu yönetim olarak tüm Türkiye’ye ve Anadolu Kulüpleri’ne hediye ediyoruz. Bu büyük mutluluğun tadını çıkartıyoruz. Bursa’ya hayırlı uğurlu olsun.

TARİH YAZILDI

Çok zor bir sezon geçirdik ama sonu muhteşem oldu. Bursa şehri sevinçten adeta çıldırdı. İnsanlar 47 yıldır bu günü bekliyordu. Biz de bu tarihe tanıklık edip, işin bir parçası olduğumuz için gerçekten son derece mutluyuz. Boynumuza takılan bu madalyalar öyle değerli ki. Şahsen kendi adıma hayatımda aldığım en anlamlı hediye diyebilirim. Takımımızın sezon başından beri gösterdiği performans ortada. Çocuklar (yenildikleri maçlar da dahil) terlerini son damlasına kadar akıttılar. Yönetim kurulumuz gece-gündüz demedi, bütün deplasmanlara gitti. Bu birlik beraberliğin, oluşan sinerjinin bir sonucudur. Türk futbol tarihini yeniden yazdık. Artık gazeteler ‘5 büyükler’ yazacak. Biz bunu yıllarca her mekanda, her yerde konuştuk. Ama kendi aramızda konuştuk. Artık İstanbul gazeteleri ‘5 büyükler’ kavramını kullanacak. Bu bir tarihtir. Çok tarihi günlere tanıklık ettik. Allah bugünleri bize gösterdi. Ne kadar şükretsek az. Şampiyonluğumuz tüm Bursa’ya, Bursaspor camiasına hayırlı uğurlu olsun.