TC Kimlik No
Şifre

Güle Güle Büyük Kaptan

13/05/2013 22:56

Kaptanımız Ömer Erdoğan bugün son kez Bursaspor forması giyerek aktif futbol yaşantısına noktayı koydu.

Güle Güle Büyük Kaptan

Kaptanımız Ömer Erdoğan için ilk organizasyon karşılaşma öncesinde saha kenarında yapıldı. Kaptan'a Bursaspor'a ve Türk futboluna vermiş olduğu katkılardan dolayı 2.Başkanımız Recep Bölükbaşı plaket, Futbol Şube Sorumlumuz Erkan Kamat çiçek takdim etti. 

Eskişehirspor maçının 82.dakikasında Şener Özbayraklı’nın yerine oyuna giyen Ömer Erdoğan maçın  ardından gözyaşlarını tutamadı. Tribünleri tek tek oğulları Enes ve Arda ile birlikte gezen Ömer Erdoğan’ı takım arkadaşları açtıkları “Her şey için teşekkürler büyük kaptan” pankartı ile uğurladı. Takım arkadaşları daha sonra Ömer Erdoğan’ı omuzlarına alarak havaya attı.

Kaptan Ömer Erdoğan, taraftarlarımızdan gelen 3’lü teklifini de geri çevirmedi. Orta yuvarlakta toplanan futbolcularımız Ömer Erdoğan’ın 3’lüsüne eşlik ettiler.

Kaptanımız Ömer Erdoğan maçın ardından yaptığı açıklamada aktif futbol hayatının son maçını oynadığını ve  bugüne kadar kendisine destek olan herkese çok teşekkür ettiğini söyledi.

Kaptan şu açıklamayı yaptı; “Hafta içinde çok üzücü bir olay yaşadık. Keşke bugün bu son maçımda başkanımız aramızda olsaydı ama Allah’ın takdiri. Hepimiz ölümü tadacağız. Allah geride kalanlara sabır versin. Benim için çok farklı bir maçtı. Türkiye’deki 15 yıllık profesyonel futbolculuk hayatımda son maçımı oynadım. Normal şartlarda bugün oynamam imkansızdı. Ayağımda yırtık var. Sağ olsunlar sağlık ekibim bu maçta görev almam için sabah akşam tedavi uyguladılar. Bugün iğne ile oynadım. Seyircimizin önünde oynayıp, futbolu bırakmayı çok istiyordum. 15 sene önce beni Türkiye futboluna Almanya’dan transfer eden ve ilk formayı veren Hikmet Hoca’ydı. Bugün de  son maçımda nasip oldu . 15 yıllık profesyonel hayatımda çok çeşitli isimler ile çalıştım. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Ailem bana her zaman destek oldu. Başta annem ve babamın çok büyük emekleri var. Futbolculuğun dışında ahlaklı bir kişi olmam için çalıştılar. Eşime çok teşekkür etmek istiyorum. Zor günlerim de hep yanımdaydı. Takım arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bursaspor camiasında 7 yıllık bir süre vardı. Burada tüm ilkleri yaşadım. Şampiyonluğu yaşadım. Kaptanlık yaşadım. A Milli Takım’da oynama şansım oldu. Şampiyonlar Ligi’nde oynama şansım oldu. Başarılı bir şekilde geçti. Taraftarlarımız ilk günden bu yana bana destek oldular. Hepsine tek tek çok teşekkür ediyorum. Onların desteği bana güç verdi.Ertuğrul Hoca ile birlikte çok güzel günler yaşadım. Unuttuğum kişiler varsa özür dilerim. Basınımıza çok teşekkür ediyorum. Hep beni desteklediler. Hep güzel şeyler yazdılar. Bunlar futbolcular için çok önemli. Noktayı bugün koyduk. Allah kısmet ederse teknik direktörlükte kendimi geliştirmek istiyorum. Allah nasip ederse Bursaspor’da teknik direktörlük yapmak istiyorum. Bu uzun bir süreç. İnşallah ileri de bunu da yaşarım” dedi.

 


Etiketler : ,
  • Güle Güle Büyük Kaptan
  • Güle Güle Büyük Kaptan
  • Güle Güle Büyük Kaptan
  • Güle Güle Büyük Kaptan
  • Güle Güle Büyük Kaptan
  • Güle Güle Büyük Kaptan
  • Güle Güle Büyük Kaptan
  • Güle Güle Büyük Kaptan