TC Kimlik No
Şifre

Divan Özlüce`de toplandı

23/10/2009 21:11

Divan Kurulumuz, olağan toplantısını Özlüce Tesisleri`nde gerçekleştirdi.

 

Katılımın çok yüksek olmadığı toplantıda Mimar Hasan Sözüneri Divan Kurulu üyelerine yapılacak yeni stadyumun tanıtımını yaptı.

Stadyum tanıtımının ardından Başkanımız İbrahim Yazıcı gündeme ilişkin bir konuşma gerçekleştirdi.

Başkanımız Yazıcı yaptığı konuşmada şu konulara değindi;

Göreve aldığımızdaki borçtan daha aşağıdayız

Öncelikle yeni stadyumun yapımıyla birlikte gerçekleştirilecek olan projelerle Bursaspor gerçekten güzel bir gelire sahip olacak. Belki bizim çalışma dönemimize yetişmeyecek ancak göreve gelecek yeni yöneticiler çok şanslı olacak. Mali konuda, Bursaspor`u devraldığımız dönemdeki borçtan daha az borçta olduğumuzu söyleyebilirim. Bilindiği gibi bu yıl mali genel kurulumuzda olacak. O toplantıda tüm detayları siz üyelerimize aktaracağız.

Ulusal medya olayı çok farklı noktalara çekti

Son 10 gündür gazetelerden takip etmişsinizdir şahsıma yapılmadık kalmadı. Yerel basınımıza özellikle teşekkür ediyorum. Bugüne kadar aleyhimizde bir şey yazmadılar. Maalesef İstanbul basını olayları öyle bir boyuta getirdiki, insanın aklı almıyor. Bu konu üzerinde çok fazla konuşmadım. Konuşmakta istemiyorum. Nihayetin konu yargıya gitti. Mahkemede her konu görüşülecektir.

İstanbul`daki büyük kulüplerin Başkan ve Yöneticileri, kendi kulüplerinin haklarını korurken, çeşitli kurumlarla ve bazı gayri ciddi gazetecilerle zaman zaman çatıştıklarını biliyoruz. Bir Kulüp Başkanı, kulübünün menfaatlerini korumakla görevlidir. Sizin oylarınız aynı zamanda bana Bursa`nın, Bursaspor`un şerefini ve namusunu koruma görevi de vermiştir.

Bursaspor Başkanına, Bursa`ya yalan dolan iftira haberi yapanlara tavır ve tepki koymasaydık mı? Bursalıyı ve Bursaspor`u ezmelerine ve yalan dolan haberlerle küçültmelerine müsaade mi etseydik? Asla öyle bir şey olamaz. Ben Bursaspor için buradayım. Kulübüm ve camianın haklarını korumak için buradayım.

Bursa`lı terbiyesi içinde varız. Hayatımda çok önemli görevlerde bulunmama rağmen, hiçbir zaman koruma görevlisi kullanmadım. Ben sizlerden birisiyim. Adam dövmek veya saldırmak benim yaşam tarzım değildir.

Dövüldüğünü ve şiddete maruz kaldığını iddia eden kişinin, bunu hukuki yollarla ispat edecek tek bir olay olmamasına rağmen, biz hala yalancı ve iftiracı kişi ve kurumlarla mücadele ediyoruz.

Fatih hoca da yaptığı açıklamasında kendi ağzından çıkmamış kelimelerin gazetede yazıldığını söyledi. Bu açıklamayı sizlerde basından takip etmişsinizdir.Taraftarımız sakin olsun.Onların şereflerini, namuslarını, gururlarını ayaklar altına almalarını hiçbir zaman müsaade etmem.

Bursaspor`un iyi yolda olması bazı kesimler tarafından hazmedilemiyor.

Maalesef önümüze engel koyuluyor

Göreve geldiğimizde üç yıl için süre istemiştik. Ancak 1.5 sezonun sonunda mahkeme kararı ile kongreye gidildi. Hayatım boyunca unutamayacağım bir kongre oldu. En güzel cevabı genel kurul üyeleri verdi. Maalesef Bursaspor Kulübü tarihinde ilk kez şikayet üzerine 1.5 aydır denetleniyor. Kimlerin şikayet ettiğini söylemeye gerek yok. Biz bu görevi kabul ederken Bursaspor sevgisi ile ettik. Bugün önümüze engel konulmaya çalışılıyor. Geçen sezon ligi altıncı sırada bitirdik. Son maçımızda UEFA şansını kaçırdık. Bursaspor`un son 10 yıllık tarihinde böyle bir başarısı yoktu. Gerçi bu başarının daha yukarılarda olması gerektiğini her fırsatta söylüyorum. Genel Kurul öncesinde kolayını yapıp, Allahaısmarladık diyebilirdim. Ama ben zoru seçtim. Bugüne kadar maalesef Bursa dinamiklerinden yeterli desteği gördüğümüzü söyleyemem. Büyükşehir Belediyesi dışında Bursa`nın birçok dinamik gücü var. Ama fayda göremiyoruz. Aldığımız yardımlar adeta devede kulak. Koordinasyon eksikliği var. Minareliçavuş`ta bulunan arazimizin satışı için BTSO ile görüşmeler yapıldı ancak 2 yıldır bir sonuç yok. Bu parayı direk Bursaspor`a da vermesinler. Vergi-SSK borçlarını kapatsınlar diyoruz ama sonuç alamıyoruz. Bizler bir yandan başarılı olmayı düşünürken, bir yandan da yaklaşan vergi borcu ödemesini de düşünüyoruz. Şu anda Bursaspor kendine layık olan yeri arıyor. Takım olarak bu sezonu iyi bitirirsek, bir daha bu kulüp geriye gitmez. Bu kadar güzel günleri daha büyük başarılara çıkarmamız gerekn lütfen engel olmayın. Bursaspor`un önünü açın. Denetleme sonunda aldığınız raporda ne gördünüz ? En ufak bir sıkıntı yok. Ben özellikle Divan Kurulundan destek bekliyorum. Sadece bu tür toplantılarda değil, Bursa`da bulunduğunuz tüm ortamlarda bu sıkıntıları dile getirin. Bizim şevkimizi kırmasınlar. Herşeyimizle şeffaf olduğumuzu denetleyiciler gördü. Ben her zaman her yerde hesap veririm. Gelin yardımcı olun.

Taraftarımıza teşekkür ediyorum

Ermenistan maçı öncesinde taraftarlarımız hakkında çok konuşuldu. Onlar kendilerine yakışanı her zaman olduğu gibi tüm dünyanın gözü önünde bir kez daha yaptılar. Bursaspor`a sahip çıktıkları gibi Milli Takımı`da çok coşkulu bir şekilde desteklediler. Kendilerine teşekkür ediyorum.

Akgün; " Herkes elini taşın altına sokmalı"

Kurucularımızdan Necati Akgün`de yaptığı konuşmada; " Bursasporumuz özlediğimiz yerlere geldi. Ancak bu başarı için dönen çarka su lazım. Bu destek gelmeze başarılar çabucak geriye gidecektir. Bursa kentinin zenginliği ile iftihar ediyoruz ancak görüyoruz ki Bursa`da bir hareketlilik yok. Herkesin taşı elinin altına atması lazım" dedi.

Divan Kurulu tarafından oluşturulan tüzük komisyonu adına açıklama yapan Alpay Şar ise kurulan komsiyonun, tüzükteki eksikliklerinin giderilmesi ve iyileştirilmesi amacıyla göreve geldiğini ancak sadece üyelerin düşürülmesi ile ilgili maddenin gündeme getirilmesinden rahatsızlık duyduğunu ve sadece bir madde için komisyon kurulmasına gerek olmadığını dile getirdi.

Divan Başkanlık Kurulu başkanı Kadir Şankaya ise yaptığı konuşmada " Bu kadar başarılı bir takımımımız olmasına karşına hala kenttin sessiz kalmasına anlam veremiyorum. Divan Başkanlık Kurulu olarak BTSO Başkanı sayın Celal Sönmez`i makamında ziyaret ederek gerekli görüşmeleri yapacağız. Bursasporumuzun başarılarıyla gurur duyuyoruz. İnşallah sezon sonuna kadar bu başarılı grafiği devam ettiririz" dedi.

Divan Kurulu toplantısında ayrıca yapılan oylamada, BTSO Başkanı Celal Sönmez`in bir sonraki Divan Kurulu toplantısına davet edilmesi oy çokluğu ile kabul edildi.