TC Kimlik No
Şifre

Şankaya yeniden Divan Kurulu Başkanı

26/06/2009 21:13

Divan Başkanlık Kurulu ve Seçme Sicil Kurulu seçimleri Özlüce Tesislerinde yapılan toplantıda yapıldı.

 

82 Divan Kurulu üyesinin katıldığı toplantıda tek liste ile seçim yapıldı. 74 üyenin oyuyla Divan Başkanlık Kurulu şu isimlerden oluştu;

Başkan: Kadri Şankaya
Üyeler: Atilla Tatveren, Erhan Mendi, Burhan Vatan, Galip Sakder

Seçme Sicil Kurulu ise şu isimlerden oluştu;

Asil Üyeler: Nuri Karaca, Haluk Çaruk, Tahsin Akarsu
Yedek Üyeler; Nihat Özer, Mesut Ağrak , Şevket Kocabalkan

Divan Kurulu toplantısında söz alan başkanımız İbrahim Yazıcı üyelere yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı " Bursaspor`a ne şartlarda geldiğimizi herkes biliyor. Bursaspor bu sezon iyi bir derece yaptı. Bursaspor bundan sonra bu dereceyi tutturamazsa başarısız olarak görülür. Biz bu göreve ikinci kez talip olurken büyük bir riskin altına girdik. İşin kolayını seçmiş olsaydık başarılı bir Bursaspor bırakıp giderdik. Ama Bursaspor sevgisi beni yeniden aday olmamı sağladı. Ben Bursa`da doğdum Bursalıyım. Hakkımda eleştiriler oluyor. Marmaris`ten kulübü idare ediyor diyorlar. Keşke Marmariste olupta idare edebilsem. Şimdi nereden idare edersen et mühim olan Bursaspor`un başarısı. Bursaspor sevgisi içerisinde olanlar bugün kötü konuşmuyor. Candan seven insanlar memnun ve daha iyisini bekliyor. bursa gibi bu kadar büyük bir şehirde Bursaspor`un daha iyi olması lazım. Türkiye`de bir çok yerlere gidiyoruz. Bursa`nın büyüklüğünü dışarıdaki insanlar daha çok biliyorlar. Çekiniyorlar, korkuyorlar. Ama biz maalesef bunun farkında değiliz. Beni sevmeyen, tutmayan olabilir. Ama ortak nokta Bursaspor`un ileriye gitmesi. Başarılı bir Bursaspor olduğu zaman herkesin morali yerine gelir ve Bursa`da Bursaspor`dan başka takım konuşulmaz. Eğer başarıylıysanız Bursa`da doğan her çocuk Bursasporlu olur. Herşey başarıya endeksli. Divan Kurulumuz daha 3 yıllık. Her geçen gün daha iyi olacaktır. Divan`ı tenkitlerimiz yapıcı olunsa daha iyi olacaktır. Bu bizim içinde geçerli. Hepimizi gelip geçiciğiz. Bursaspor`dan benim edinebileceğim tek şey duyacağım gurur. Ben Bursasporlu olmaktan gurur duyuyorum. Bursaspor`un başarısı için herşeyimizle çalışıyoruz. Yepyeni bir yönetimiz. Herkesten bizlere yardımcı olmasını istiyorum. Bu destek illa para demek değildir. Ama öyle bir imkanlar sağlanırken Bursaspor bu işte maddi kazançta sağlayabilir. Bursaspor inanıyorum ki bulunduğu yerden aşağıya değil yukarılara tırmanan bir kulüp olur. Divan Başkanlık Kurulu ve Seçme Sicil Kurulu seçiminin herkese hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

Eski Başkanlarımızdan ve eski Devlet Bakanlarımızdan Cavit Çağlar`da söz aldı. Çağlar yaptığı konuşmada şu konulara değindi. " Divan Kurulu çok güzel işler yapıyor. Daha yeni faaliyete geçti. Kulübümüz daha 46 yaşında. İstanbul kulüpleri 100 küsür yaşlarda. Daha biz yolun yarısındayız. Ben burada bulunmaktan keyif duyuyorum. 300 küsür Divan Kurulu üyemiz var ama bugün 80 dolayında arkadaşımız burada. Divan Kurulu görevde olan yönetim kurulunun ensesinde olacak. Buradan öneriler çıkacak. Ben fabrika alanlarımızın BTSO tarafından satın alınmasını istiyorum. Bize katkısı olmalı BTSO`nun. Merinos`un yapımına 35 Milyon dolarlık yardımı olmuş. Bursaspor`a da yapsın. Rahmetli Şükrü Şankaya hayatta sattırmam dediği o fabrika alanını borçların silinmesi için satmalıyız. Borçsuz göreve gelen yönerimi borçlu duruma getirdiği zaman genel kurulda ibra etmeyiz, halkın içine sokmayız.Ama yaralı, borçlu alınan bir kulübü nasıl düzeltecek? Ne yapabilecek? Stadyumun yerinde yapılmasından son derece mutluyum. Beni bu konuda tenkit ediyorlar. Fakat bugün herkes rahatlıkla stadyuma yürüyerek, hafif raylı sistemle gelebiliyor. Şehrin bir ucuna stadyumu yaparsanız insanları o stadyuma götüremezsiniz. Bundan güzel yerimiz yok. Belediye Başkanlarımıza, siyasi parti temsilcilerine teşekkür ediyorum" dedi.

Biz zaman zaman başkan adayı bulamıyorduk. Bu sezon 3 adaylı kongre geçirdik .Bu Sayın Yazıcı`nın Başkanlığı ile gelen başarılı sonuçların ardından oldu. Benim başkanlığım zamanımda şirketleşme konusunu gündeme getirmiştim. Genel Kurul`da bir dayak yemediğim kaldı. Biz 25 sene evvel bunu görmüşüz. Bursaspor`un başarısı şirketleşmeden geçer dedik ama kabul ettiremedik.