TC Kimlik No
Şifre

Arşiv Haber

18/11/2005 16:40

Yönetim Kurulunun aylık basın toplantısı Vakıfköy Orhan Özselek Tesislerinde gerçekleştirildi. Toplantıya Başkanımız Levent Kızıl, Yöneticilerimiz Ali Karasu, Mehmet Çavuşoğlu, Mete Öz , Hakan Öztürk ve Murat Yanıklar katıldılar.

Başkanımız Levent Kızıl geride kalan 12 hafta boyunca takımın göstermiş olduğu performanstan son derece memnun olduklarını belirtti. Başkan Kızıl yapılan çalışmalar hakkında basın mensuplarına ayrıntılı bilgiler verdi.
Başkanımız Levent Kızıl basın toplantısında şunları söyledi; Son 4 maçımızı kazanarak kazasız belasız seriyi geçtik. Geride kalan 12 haftada Bursaspor`un perfomansı son derece iyi gözüktü. Şuan için herşey yolunda , iç sahada oynayacağımız maçlarımızı kazanmasını başarırsak yolun büyük bir bölümünü tamamlamış olacağız.dedi.

KARŞIYAKA MAÇI

Başkan Kızıl Karşıyaka ile oynanacak olan maçın önemli olduğunu ancak bu karşılaşmada İzmir`li konuklara iyibir misafirperverlik örneği göstermek istediklerini söyledi. Kızıl `` Biz kendimize yapılamamasını istediğimiz hiçbirşeyi Bursa`da yapmamalıyız. Bursaspor camiası olarak Karşıyakalı dostlarımızı en iyi şekilde ağırlyacağız. Karşıyaka taraftarlarına 639 tane bilet ayırdık ve İmizr`e gönderdik. Karşılaşma öncesinde her iki tribün liderlerini bir araya getirrmek istiyoruz. Gelirler gelmezler bilemiyorum ama bu maçta Bursaspor Camiasın tüm Türkiye`ye ne kadar büyük bir camia olduğunu göstermek istiyoruz.

TRANSFER GÜNDEMİ

Başkan Kızıl transfer konularıyla ilgili olarak şunları söyledi ; ``Hafta içinde Yasin`e Kocaelispor`a gidiyormuşsun şeklinde yansıyan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Yasin Bursaspor`da olmaktan mutlu. Şu an için devre arasında gitmek isteyen Mehmet Önür var. Kendisi benimle özel olarak görüştü. Psikolojik olarak oynayamamaktan şikayetçi, oynayabileceği bir takıma transfer olmak istiyor. Kendisi ile konuşacağız isterse Bursa Merinos`a transferini gerçekleştirebiliriz. Eğer Mehmet Önür giderse onun yerine belki 1 oyuncu transfer edebiliriz``.

BURSASTORE - DERGİ - WEB SİTESİ

Başkanımız Levent Kızıl pazarlama hakkın yapılan çalışmaları anlattı. Kızıl `` Bursastore ürün gamını her geçen gün arttıracağız. dün yeni ürünler geldi yarında polar ürünlerimiz gelecek. Bildiğiniz gibi Goldaş markası ile bir anlaşma yapmıştık ve ürünler bu hafta içerisinde yapılıyor. Önümüzdeki hafta içinde de tanıtımını gerçekleştireceğiz. Bursaspor Dergimiz bu ay 2 ayı birden kapsayarak çıkacak. 2 Aralık ta bayilerde yer alacak. Bu aya özgü 2 ayı bütünleştirdik. Bu konu ile ilgili olarak 2.Başkanımız Ali Karasunun başkanlığında dergi komitesi kurduk. Bu ay dergimiz reklam bakımınından bir rekoru kıracak. Resmi web syafamızı tamamen yeniledik. Çalışmaları son aşamasına geldi önümüzdeki hafta Goldaş ürünleri ile birlikte resmi sitemizide sizlere tanıtacağız. `` dedi.
Başkanımız Levent Kızıl, Gemport`un 10.000 $ lık bağışta bulunduğunu açıkladı. Kızıl ayrıca Tofaş`ın reklamlarının bu ay başlayacağını Renault ile de görüşmelerin sürdürüldüğünü açıkladı. Başkan ayrıca Altay maçında tüm giderleri karşılayan Hüseyin Özdilek`e teşekkürlerini iletti.

MİLLİ TAKIM

Başkanımız Levent Kızıl, basın mensuplarının Türkiye - İsviçre maçı sonrasında yaşanılan olayları sorması üzerine `` Futbol Federasyonunda görev alırken maç organizasyonlarını benim organizasyonumla yapılırdı. İki olaylı maçta biri Türkiye - İngiltere diğeri Ümit milli maçı olan Türkiye - Almanya maçlarında görev almıştım. Aslında Perşembe`nin gelişi çarşambadan belliydi. İsviçre milli takımının havaalanında karşılanması sırasında yaşanan olayları görünce gidişatın iyi olmadığını hissettim ve TFF Başkanı Levent Bıçakçı`yı aradım. Tabii İsviçre FİFA`nın merkezi , alınacak cezanın boyutu raporlara göre değişir ancak ben elemelerden men cezası alacağımızı düşünmüyorum. 2-3 maç seyircisiz oynama ve yüklü miktarda para cezası alabiliriz. Ben seyircinin beklenenden daha sağduyulu olduğunu gözledim. Futbol organizasyonu durmayacak. Leventler gelecek , Ahmet geleceke gidecek ama kurumlar kalacak. Maalesef güzel imajımız bu olaylardan sonra zedelendi. Tüm Avrupa Barbar Türkler diye manşet attı. Bu saatten sonra önümüze bakmaktan başka çaremiz yok `` dedi.