TC Kimlik No
Şifre

Teknik Direktörümüz Yalçın Koşukavak Soruları Yanıtladı

17/09/2019 20:32

Teknik Direktörümüz Yalçın Koşukavak, Adana Demirspor karşılaşması öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Teknik Direktörümüz Yalçın Koşukavak Soruları Yanıtladı

Adana Demirspor’un son iki sezondur şampiyonluk için maliyetli kadrolar oluşturduğunu dikkat çeken Teknik Direktörümüz Yalçın Koşukavak şunları söyledi:

“Adana Demirspor son 2 sezondur şampiyon olmak adına maliyetli kadrolar kuruyor. Bu sezonda aynı şekilde çok oyuncu kadrolarına dahil etti.Bu sezonda aynı şekilde teknik direktör değişikliği yaşadılar. Kolay bir deplasman olmayacak. Böyle zorluklara alışmamız gerekiyor. Umut ettiğimiz skorlar dönmek istiyoruz.”

YENİLERE ZAMAN GEREK

“Maçtan sonra basın toplantısında söyledim. Bu durum ne onlarla alakalı, ne de benimle alakalı durum değil. Fizyolojik ve anatomik durum var. Bu durumunda zamana ihtiyacı var. Ben de bir an önce takıma katılmalarını istiyorum.Ancak kaş yaparken göz çıkarmak da istemiyorum. Özer’de bir ufak sorun oldu mesela, dün yapılan çift kale maçta. Bir sıkıntı çıktığında 3 hafta yok sayarsınız. Sonra toparlanmak için yine yarı zamana ihtiyacınız olur. Dikkatli davranmak zorundayız. Oyuncularda deneyimli oldukları için biraz daha zamana ihtiyaç olduklarının farkındalar.”

KİŞİLER ÖNEMLİ DEĞİL

“Sedat Dursun geçen sene 3. Lig’de Diyarbekir’de oynuyordu. 3 seviye aşağıdan, 3 seviye yukarıya çıktı. Böyle bir oyuncuyu oynatıp iyi performans beklemek yanlış. Burada şaşırdığım konu sorular hep oyuncular üzerinden gelmesi. Şimdi Sedat savunma tarafı baskın bir futbolcu ama oyunun ofansif tarafında eksiklik var. O da bunu biliyor. Kendisine bu durumu çok anlatıyorum. Kaldı ki 3. Lig seviyesinden bir oyuncunun adapte olması zor.”

STOPER İYİ TOP KULLANMALI

“Ben açık ve net oyuncularım ve stoperlerim topu iyi kullanacak. Savunmadan topu iyi kullanamıyorsanız olmuyor. Futbol oyunu dikdörtgen bir alana oynanıyor. Bu topu o kaleye getirmemiz gerekiyor. Sedat’ın bu anlamda gelişmesi gerekiyor. Dünya futbolu artık stopersiz oynanıyor. Tek stoper oynayan takımlarda var. Orta sahadan bek yapanlar var. Eski mantık, gelenekçi düşünce yeni akıma sığ kalabiliriz.  Bursaspor’un öyle derdi yok. Bursaspor ligde kalmaya oynuyor ve 1 puana Allah razı olsun diyorsa, savunma ağırlıklı oyun düşünülebilir. Fakat bizim yapmaya çalıştığımız farklı.”

KUPADA KAZANMAK İSTİYORUZ

“Bursaspor hangi kategoride, hangi organizasyonda oynarsa oynasın kazanmak zorunda. Kupa maçı farklı durum. Bazen seçim yapmak zorundasınız. Herkesin eline kağıt, kalem versem herkes aynı 11’i yazar mı? Mesela oynanmış maçı yazmak kolay. Buyrun oynanmamış maçı yazalım. 1 haftalığına yer değiştirelim. Ben ve ekibim rakibi en az 4-5 kez izleyip 8 antrenör ile plan yapıyorum. Kendimi övmek için bunu söylemiyorum. Bunlar olması gerekenler. Ancak farkındayım. Takım bir maç yenilse “Sedat neden oynamadı” diyecekler. Ülke futbolu artık değişmeli. Değişmemiz gerekiyor.”

KİMSE İSMAİL’İ SORMADI

Skoru konuşmuyorlar. Ben de normal vatandaşım. Ben de oynanan maça yorum yapabiliyorum. Antrenör orada ne düşünüyor onu hayal etmemiz gerekiyor. Maç oynanırken ben de onu al, bunu çıkar diyorum. Ama maçtan önce kimse de yok. Kazanan takım bozulmaz mantığı var. O zaman İsmail’i oynatmam lazım, Shehu’yu orta saha oynatmam gerekirdi. Ben oyuncuyu korumak istiyorum. Her zaman da söylüyorum. Oyuncu bir iki haber veya övgü de bambaşka kimliğe bürüyor.”

HER ŞEYİN ZAMANI VAR

“Her şeyin zamanı var. Bu lig hala oturmadı. Şimdi kaybetmeyi mi beklemek lazım? Akıllı insan olayları yaşamadan önce çözüm üretir. Bu takım kazanıyor ancak ben yine de söylüyorum kaybedebiliriz. Basın toplantısında kaleci Ataberk neden yok diye soruluyor. Birisi taktiksel bir şey sormuyor, herkes futbolcu üzerinden soruyor. Ahmet, Mehmet oynayınca kazanacak veya kaybedeceğimizi mi düşünüyorsunuz. Çözemiyorum.”