TC Kimlik No
Şifre

Samet Aybaba: ''Hakem bizden aldı maçı Galatasaray’a verdi!''

17/03/2019 22:35

Teknik Direktörümüz Samet Aybaba, karşılaşma sonrası değerlendirmelerde bulundu.

Samet Aybaba: ''Hakem bizden aldı maçı Galatasaray’a verdi!''

Aybaba şöyle konuştu: “Oyun planladığımız şekilde başladı. 45+2’ye kadar öyle geçti. Rakibin stoperleri ağır, kenarlar çok öne çıkıyor, arkadaki boşlukları kullanalım demiştik. Hakemin oyunu bu kadar etkileyeceğini düşünmemiştik. 45+2’de ayağımızda tutmalıydık topu… Bu bizim eksiğimiz ama hakem arkadaşın faulde verdiği karar ve sonrasında verdiği bütün kararlarda yanlış yorumları diye düşünüyordum. Bu kadar büyük taraftar topluluğu önünde geri düşmememiz gerekiyordu. Devre arasına girdiğimizde çocukların morali çok bozuktu, motive etmeye çalıştık. Planlarımıza rağmen maalesef maçı kaybettik. Taraftarımıza teşekkür ediyorum, oyuncularıma da... Ama hakem arkadaş maçı bizden aldı Galatasaray’a verdi.Bütün taraftarımız bizi inanılmaz destekliyor biz kenetlendik. Bugün sahada her şeyi ortaya koyan oyuncu kadromuz var. Biz iyi oynuyoruz ama şans faktörü yanımızda olmadı. Bu VAR sisteminden kaynaklı da bir sürü sorun yaşadık. Sakatlarımız var. Onlar da takıma girecek. Çok ciddi bir maç programını geride bıraktık. Bizim için bundan sonrası daha iyi geçecektir diye düşünüyorum.”

“Geriye düşmenin ve maçı kaybetmenin sebebi moral bozukluğu muydu” şeklindeki soruya Aybaba, “45+2’de O golü keşke yemeseydik diyoruz. Yapılan bir hata araya, atılan bir pas, yan orta sizi düşünce olarak oyundan uzaklaştırıyor. O nedenle 45+2 bizim için ciddi bir dakikaydı. Keşke olmasaydı. Futbol bu çok dikkatli olacaksınız. Topu rakibe vermeyeceksiniz.

“Size göre Bursaspor ne zaman düzlüğe çıkar?” sorusuna Samet Hoca, “Konumumuza değil oynadığımız futbola bakmak lazım. Biz futbol adına her şeyi iyi yapıyoruz. Skor olarak sıkıntımız var. İnşallah bu Alanya maçında bize yansır. Zaten iyi bir takımız, burası bir futbol şehri, en kısa zamanda biz bu işin üstesinden geleceğiz” yanıtını verdi.

“Hakemin kararlarını inceleyebildiniz mi?” sorusuna Aybaba, “İçerde biraz baktım. Hakem gerçekten bizden almış Galatasaray’a vermiş maçı” dedi.