TC Kimlik No
Şifre

Samet Aybaba: “Galibiyetin ardından motivasyonumuz arttı”

06/03/2019 18:57

Teknik Direktörümüz Samet Aybaba antrenman öncesi saha kenarından basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Samet Aybaba: “Galibiyetin ardından motivasyonumuz arttı”

Teknik Direktörümüz Samet Aybaba haftalık basın toplantısında saha kenarında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Sivasspor galibiyetinin ardından motivasyonumuzun arttığın belirten Aybaba sözlerini şöyle sürdürdü; “Demir Grup Sivasspor maçının ardından moral ve motivasyonumuz arttı. Güzel bir galibiyetti, özellikle son dakikalarda olması daha da bir keyif verdi bizlere. MKE Ankaragücü yeniden kuruldu diyebiliriz, 9 tane yeni oyuncu ile oynuyorlar hatta bu hafta belki 10 tane yeni oyuncu ile oynayacaklar. İyi bir çıkıştalar. Bizim için de çok önemli, onlar için de. Ligin altında 8-9 takım birbiriyle mücadele ediyor. Bu yüzden biz bir maçın üzerine bu maçı da kazanarak bunu süreklilik haline getirmek istiyoruz. Oyuncularımız da aynı şeyi düşünüyor ama önemli olan bunu sahaya yansıtmak. Bir de çok duygusal bir maç hem rakip için, hem bizim için. Kaza geçiren evlatlarımız var orada. O yüzden maç saati de değişti. İnşallah güzel, keyifli bir maç olur. Bizim de puana şiddetle ihtiyacımız var, onların da var. İnşallah kazanan taraf biz oluruz.”

Maç sonunda göz yaşlarını tutamamasının sorulması üzerine, Aybaba şunlar söyledi; “O aslında maçın bir şeyi değil, bugüne kadar olan kaçırdığımız puanların, hakem hatalarının bize verdiği zararların, hepsinin bir birikimiydi. O anda herhalde ‘olmayacak bu, biz bu dakikada gol yiyorsak, herhalde bu olmayacak’ duygusuydu. İnanılmaz mutlu oldum. Böyle şeyler oluyor. Duygu olmasa başarı da olmaz, mutluluk da olmaz, keyif de olmaz. Oyuncularımız da aynı duyguları yaşadı. İnşallah bu maçı da kazanır aynı duyguları yaşarız.

Biz iyi bir takımız. Bazı mevkilerde eksiğiz ama iyi bir takımız. Oyuncularımız elinden gelen her şeyi yapıyor. 27-32 puan bandında 8 takım var. İki maç galip gelen ve bunu süreklilik haline getiren bir anda kendisini 6’ncı 7’nci sırada bulur. Her maç bizim için önemli rakipler için de önemli. İnşallah biz bunu sahaya yansıtır, iyi bir galibiyet alırız diye düşünüyorum.”