TC Kimlik No
Şifre

Samet Aybaba: ‘Çok koşan bir takımız’

23/01/2019 16:50

Teknik Direktörümüz Samet Aybaba antrenman öncesi saha kenarında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Samet Aybaba: ‘Çok koşan bir takımız’

Teknik Direktörümüz Samet Aybaba haftalık basın toplantısını saha kenarında düzenledi.

Fenerbahçe maçını değerlendiren Teknik Direktörümüz Samet Aybaba, “İlk yarı kötü başladık. Rakibe çok mesafe bıraktık, oyunu daraltamadık, hızlı çıkışlar yapamadık. Onlar baskı yaptığında da tek topla ya da uzun topla çıkamadık. İlk yarı fazla hata yaptık. İkinci yarıda ise kenarları çok iyi kullandık, kenar ortalarında topa daha etkili vurabilseydik daha farklı bir şey olurdu belki de maçın içerisinde. Muhteşem bir taraftar topluluğu vardı. Oyuncularım inanılmazı oynadılar. Bu oyun yarım devre değil, maçın tamamına yansımalı” dedi.

Kayserispor ile karşılaşacak takımımızda, kendilerini zorlu bir maçın beklediğine işaret eden Samet Aybaba, “Kayserispor, Hikmet hocadan sonra ivme kazandı. 2 galibiyet, 2 beraberlikleri var. Zor bir deplasman. Çok coşkulu, çok koşan bir takım, biz de öyle bir takımız. İki takımdan bir tanesi kırılır diye düşünüyorum. Oyuncularımızın istekleri her geçen gün artıyor. Destek de artıyor, o nedenle işlerini daha iyi yapacaklar diye düşünüyorum” diye konuştu.

Diafra Sakho’nun sahalara dönüşüne ilişkin de görüşlerini bildiren Aybaba, “Alternatif oyuncuda sorunumuz var zaten. Umut elimizdeki tek santrfor. Elinden gelen her şeyi yapıyor, bence çok iyi iş çıkarıyor. Alternatif oyuncu olunca 2 santrafora dönebiliyorsunuz. Biz de bunu uygulamaya çalıştık ve ikisi de bir araya geldiğinde çok iyi iş yaptılar. Oyun bu, bir yere gittiğinde siz tedbir alacaksınız, müdahale edeceksiniz. Farklı bir yöne gittiğinde de farklı değişiklikler yapacaksınız. Oyuncularımızın hepsinin iyi olması, formda olması elimizdekileri de güçlendirir” ifadelerini kullandı.