TC Kimlik No
Şifre

Basketbol Altyapımıza Dev Hamle

25/10/2018 17:51

Bursaspor Basketbol Altyapısını güçlendirmeye devam ediyor. Son olarak Karesi Spor'da başantrenör görevini üstlenen Fahri Güler Spor Okulları'nın başına getirildi

Basketbol Altyapımıza Dev Hamle

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesislerimizde gerçekleşen basın tanıtım toplantısına Fahri Güler'in yanı sıra,Basketbol Şube Başkanı Sezer Sezgin,Genel Menajer Nedim Yücel ve Hırvat Oyun Kurucu Karlo Vragovic katıldı. 

Sezer Sezgin: "Bugün Bursaspor Basketbol takımının önümüzdeki  yıllarda devamlılığını sağlayacak çok önemli bir adım atıyoruz. Bursaspor Basketbol’u tüketen değil üreten bir şube haline getirmek istiyoruz.Bu neticede altyapının öneminin farkındayız. Nasıl Vakıfköy’de Türkiye’nin en iyi Futbolcuları yetişiyorsa bunu Basketbol’da da yapmak istiyoruz. Bu doğrultuda bir hamle yapıyoruz. Bursa’da ne kadar Spor Salonu varsa orada Spor Okulu açmak istiyoruz. Önümüzdeki yıllarda Bursaspor Basketbol takımını altyapıdan gelen oyuncularla kurmak istiyoruz. Bu bizden sonra gelenleri de rahatlatacak bir hamle."

Sezer Sezgin “Şehrin Bursaspor Basketbol’a katkısı nedir?” sorusunu şöyle cevapladı:"Bursaspor Basketbol takımının şuan için gelirleri Durmazlar ailesi bildiğiniz gibi katkı vermeye devam ediyor. Bu sene devam eden birkaç görüşmemiz var,ayrıca Led gelirlerimiz var. Spor Okullarımızdan da gelir bekliyoruz. Bu sezon geçen seneye göre çok düşük bütçeli bir takım kurduk. Şuan gelirimiz kadar giderimiz var."

Nedim Yücel: "Bu sezon en büyük hedefimiz Bursaspor Basketbol’u ait olduğu Süper Lig’e çıkartmak.Bunun için iddalı bir kadro kurduk. Süper Lig için hazırlık yaparken Kulübümüzün ve Ülkemizin ekonomik şartlarını unutmamamız gerekiyor. Kendi ayakları üzerinde duran bir şube yaratmak istiyoruz. Bunun için çalışıyoruz. Güzel adımlar atmaya çalışıyoruz.Bildiğiniz gibi geçtiğimiz sezon Sınav Koleji ile bir anlaşma yaptık.Spor Okulları’nın başına bugünden itiraben Fahri Güler’i getiriyoruz. Fahri Güler 15 yıl Tofaş altyapısında çalışmış son olarak Karesi Spor’da görev alan genç ama çok tecrübeli bir isim. İnşallah bundan sonra Vakıfköy örneğinde olduğu gibi A takıma altyapıdan oyuncu kazandırmak istiyoruz."

"Bu sene gelir ve gideri eşit tutmaya çalışıyoruz.Geçen seneye göre bütçemizi yarı yarıya düşürdük.Özellikle Türk oyuncu ve antrenör bazında bütçe anlamında yarıdan fazla küçülmeye gittik. Ama eğer kaynak bulabilirsek ve antrenörümüz isterse transfer yapabiliriz."

Fahri Güler: "Bursa geçmişinde çok değerli Basketbolcular kazandırmayı başaran bir şehir. Bursaspor Bursa’nın en büyük markası. Bunun neticesinde Bursaspor büyük bir atılım yapmak istiyor. Futboldaki altyapı başarısını Basketbol’a da entegre etmek için çalışacağız.Bursa patentli oyuncular yetiştirmek için var gücümüzle çalışacağız Bursaspor’un ne kadar çok sevildiğini biliyorum. Sezer Bey ve Nedim Bey’in destekleriyle bunu başarıcağımızı düşünüyorum."

Karlo Vragovic: "İlk olarak Fahri Güler’i tebrik ediyorum, inşallah yakın zamanda genç oyuncular olarak ama ilk önce iyi insanlar. Benim burada üçüncü yılım, genç oyuncular gerçekten bize lazım."

"Önümüzde zorlu bir Petkim Spor maçı var. Onlarla Afyon’da oynadık ve kazandık onları tanıyoruz. Ama burası Bursa burası bizim evimiz kazanmak istiyoruz. Kendi performansıma gelecek olursam ben her zaman kazanmak istiyorum. Her maç benim için Final maçı. Böyle düşününce sahaya yüzde yüzümü veriyorum. Ama ben kendimden çok takımın performasını önemsiyorum. Takım ne kadar iyi oynarsa ben de daha iyi oynuyorum.  Burası benim şehrim burası benim kulübüm ailem ve ben burada çok mutluyuz. Bu sene Süper Lig’e çıkmak istiyoruz."

 


Etiketler : Basketbol
  • Basketbol Altyapımıza Dev Hamle
  • Basketbol Altyapımıza Dev Hamle
  • Basketbol Altyapımıza Dev Hamle
  • Basketbol Altyapımıza Dev Hamle
  • Basketbol Altyapımıza Dev Hamle