TC Kimlik No
Şifre

Ümit Şengül Panelde Konuştu

30/07/2018 02:23

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Bursa Şubesi’nin Nilüfer İbrahim Yazıcı Stadyumu’nda gerçekleştirdiği seminerde Gençlik Geliştirme Proje Sorumlumuz Ümit Şengül’de konuşmacılar arasında yer aldı.

Ümit Şengül Panelde Konuştu

Rahmetli Şampiyon Başkan İbrahim Yazıcı’nın adının verildiği eğitim semineri Nilüfer İbrahim Yazıcı Stadyumu’nda gerçekleştirildi. Altyapı Gençlik Geliştirme Proje Sorumlumuz Ümit Şengül, ‘Altyapı çalışmaları ve antrenör kulüpler işbirliği’ konulu panelde tecrübelerini katılımcı antrenörlere aktarırken, Bursaspor olarak bölgenin lokomotifi olduklarını ve tüm amatör kulüpleri kucaklayıcı olacaklarını belirtti. Sporcuların davranışsal gelişimlerini de takip ettiklerini belirten Şengül, “Bizim için başarılı bir sporcunun kriteri sadece saha içindeki yetenekler değildir. 13 yaşından itibaren bizlere emanet edilen çocuklarımızın davranışsal ve eğitimsel gelişimlerini de başarılı hale getirmemiz gerekiyor. Bizlere amatör kulüplerden gelen oyuncular için de diğer antrenör arkadaşlarımız sadece saha içi gelişimlere odaklanmasınlar. Bursaspor olarak Türk futboluna sadece yetenekli sporcular değil, topluma faydalı bireyler yetiştirmeyi kendimize misyon olarak kabul ediyoruz” diye konuştu.


Panelin ardından gerçekleşen ödül töreninde geçtiğimiz sezon Türkiye Şampiyonu olan Bursaspor Altyapı antrenörlerinden Muzaffer Kabadayı, Nurgut Ak ve Serkan Türkay’a plaket verilirken, U14 takımımız GGP Sorumlumuz Ümit Şengül nezaretinde tüm antrenörlere açık uygulamalı antrenman gerçekleştirdi.


Etiketler : Altyapı
  • Ümit Şengül Panelde Konuştu
  • Ümit Şengül Panelde Konuştu
  • Ümit Şengül Panelde Konuştu