TC Kimlik No
Şifre

Kamuoyuna Duyuru !

11/05/2018 16:15

Bursaspor Durmazlar basketbol takımımızın Genel Menajeri Nedim Yücel, Bahçeşehir Koleji Başantrenörü Stefanos Dedas’ın açıklamaları üzerine bu açıklamayı yapmıştır.

Kamuoyuna Duyuru !

Bursaspor Durmazlar olarak sezon başından bu yana hedeflediğimiz Süper Lig’e bir adım daha yaklaşmanın heyecanını yaşarken, diğer yandan yarıfinaldeki rakibimiz Bahçeşehir Koleji’nin Başantrenörü Stefanos Dedas’ın bir internet sitesine yaptığı son derece talihsiz açıklamanın üzüntüsü içerisinde olduğumuzu belirtmek isteriz.

Bir süredir basketbol camiasında fısıltı halinde yayılan, bulunduğu ortamlarda sahamızı kapattırmaya yönelik eylemlerde bulunacağına dair söylemleriyle ortamı germeye çalışan Dedas’ın dünkü açıklaması aslında bizim için pek de sürpriz olmadı.

Bu açıklamaların bazı bölümlerinde şehrimiz ve Büyük Bursaspor taraftarı alenen hedef alınmıştır.

Söz konusu ifadeleri tek tek ele alarak, Stefanos Dedas’a, Bursa’yı, Bursaspor Durmazlar’ı ve Büyük Bursaspor taraftarını bir nebze anlatmak isteriz…

1- “Tehlike seviyesi yüksek bir sahaya gidiyoruz. Ne yazık ki öğrencilerimizin maçı takip etmesi açısından riskli bir ortam…

Gücünü tribün desteğiyle birleştirdiğinde sahasında oynadığı maçlarda her rakibi için zorlu bir takım olan Bursaspor Durmazlar, kabul ediyoruz ki bu açıdan bakıldığında bir tehlikedir... Ancak takımınız için ve sadece parkede… Öğrencilerinizin maçı son derece coşkulu bir atmosferde ve güvenle izleyeceğinden emin olabilirsiniz. Kabul ediyoruz Atatürk Spor Salonu’nda riskli bir ortam vardır. Ancak buradaki tek risk, yüksek ses oranıdır. Kulakların zarar görmemesi adına bir önlem anlamak isterseniz bu konudaki uyarımıza dikkat etmenizi rica ederiz...

2-“Sporun az gelişmiş olduğu bölgeler…

Nüfusu 3 milyona ulaşmış, Türkiye’nin 4. büyük şehri konumuna gelmiş, sportif faaliyetleriyle ülkede örnek teşkil etmiş, futbolda ezberleri bozarak şampiyonluk yaşamış, nice Avrupa ve Dünya şampiyonları çıkarmış buram buram tarih kokan bir şehrin, gelişmişlik seviyesinin benchten ölçümleme ile belirlenebiliyor olmasını hayretle karşılıyoruz. Sporda Bursa’nın yeri ve tarihini öğrenmek teknoloji çağında son derece kolay… Bunun için istenirse seve seve link paylaşımında bulunabiliriz.

3-“Umarım çabalarımız sahada korunacak ve mücadele bir savaş haline gelmeyecektir.

Takım olarak bugüne kadar ‘savaş’ kelimesini ‘terinin son damlasına kadar mücadele’ olarak algıladık ve her maçta sahaya sadece yüreğimizi koyduk. Bu şekilde bizden çok daha yüksek bütçeli takımlarla baş edip, ligi 2. bitirme başarısını gösterdik.

4-“Umarım her şey basketbol ortamı içinde cereyan edecektir. Bize karşı beklediğimiz bir saldırı olursa kendimizi savunmaya hazırız.”

Emin olunmalıdır ki, Bursa’da her şey basketbol ortamı içinde cereyan etmektedir. Şiddetin, kötü ve çirkin tezahüratın karşısında duran ve bu konuda taraftarıyla kol kola, omuz omuza bir organizasyona imza atan Bursaspor Durmazlar olarak saldırı kelimesini ve beklentisini esefle kınadığımızı belirtmek isteriz. Bunun yanında basketbol camiasında kulaktan kulağa dolaşan ve Dedas tarafından dile getirilen “Bursaspor taraftarını ceza almaları için tahrik edeceğim” söylemlerinin de gerçeği yansıtmadığını ummak isteriz.

5-“Basketbol Federasyonu’nun ve polisin gerekli önlemi almasını bekliyoruz.

Geçmişte basketbol camiasından birçok ismin yolu Bursa’dan geçmiş, gerek bu şehirde oynamış, gerekse rakip olarak ağırlanmış basketbolun önemli kişileri Atatürk Spor Salonu’nun atmosferini yakinen bilmektedir. Değerli federasyonumuz, basketbola böylesine gönül vermiş Bursa şehrine geçmiş yıllarda olduğu gibi bu sene de Milli maçlar vererek bunu göstermiştir. Polisimize gelince… Güvenlik güçlerimizin işine karışmanın bizlerin haddi olmadığını düşünüyor, daha önce olduğu gibi bu seride de görevlerini son derece huzur içinde yapacağına emin olduğumuzun altını çizerek belirtmek istiyoruz.

Sözün özü;

Süper Lig yolunda her yol mubahtır mantığını değil, mücadeleci ruhu, centilmenliği ve görsel şöleni şiar edindik.  Türk basketbolunda, saha içi ve saha dışı yaptığımız organizasyonlar ile taraflı tarafsız herkesin beğeni ve takdirini kazanmış, “Size Süper Lig yakışır” söylemleriyle taçlandırılmış bir kulüp olduk...

Fair-Play ruhuna tamamen aykırı davranışlar sergileyen, hatta bir süre önce hakemlerimize sosyal medyadan tehdit ve çirkin söylemlerde bulunmaktan kaçınmayıp TBL’nin en ağır para cezasına çarptırılan Dedas’a en güzel cevabı, temsil ettiği Türkiye’nin en önemli eğitim kurumlarından biri olan, bu şehirde de şubesi bulunan ve okulunda Bursasporlu birçok öğrencisine, ayrıca üniversitesinde Ünitimsah üyesi birçok taraftarımıza eğitim veren Bahçeşehir yetkililerinin vermesini ivedilikle bekliyoruz…

Büyük Bursaspor taraftarı bu tarz oyunlara gelmeyecek kadar bilinçli, takımını Süper Lig yolunda nasıl desteklemesi gerektiğini en iyi bilen bir tribüne sahiptir.

Çağrımızdır;

İçinde Bursaspor kongre üyesi olan ailelerin evlatlarını da bulunduran Bahçeşehir Koleji’ni de bu güzel şölene ortak olmaya davet ediyoruz.

Açıklamasında maddi imkanlarından dolayı Süper Lig’de olmaları gerektiğini belirten fakat elinde bizden kat be kat yüksek bütçe olmasına rağmen saha dışı çok yakışıksız yöntemlere başvurma çabasındaki Dedas’a, yanlış bildiği doğruları, sahada bileğinin hakkıyla mücadele edip kazananı alkışlayarak soyunma odasına gönderecek olan Büyük Bursaspor taraftarı verecektir.

Saygılarımızla…

 

Nedim Yücel

Bursaspor Durmazlar Genel Menajeri