TC Kimlik No
Şifre

Şemşettin Baş “Tarihi Dönemeçteyiz”

07/05/2018 20:11

Türkiye Basketbol Ligi’nde normal sezonu ikinci sırada tamamlayarak, önemli bir başarı yakalayan Bursaspor Durmazlar’ın başarılı Coach’u Şemsettin Baş, yarın deplasmanda oynanacakları Akhisar Belediyespor maçı ve Play-Off hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Şemşettin Baş “Tarihi Dönemeçteyiz”

 

Şemsettin Baş, Play-Off ilk maçında Bursa’da oynadıkları müsabakada Akhisar karşısında özellikle ikinci yarıda etkili oynayarak skorda farka gittiklerini belirtti.

Şemsettin Baş, Akhisar Belediyespor’un  kendi evinde çok daha etkili basketbol oynadığının altını çizerek, “Tecrübeli oyunculardan kurulu bir ekibe karşı bu kez deplasmanda oynayacağız. Akhisar Belediyespor ev sahibi avantajını kullanıp, maça kazanıp, turu Bursa’ya taşımak isteyecektir. Biz de maçı kazanıp, turu geçen taraf olmak istiyoruz. Zor bir maç olacak ancak daha önce Akhisar Belediyespor’u deplasmanda mağlup etmeyi başarmıştık. Yine galip gelebilmek için elimizden geleni yapıp, bir an evvel turu geçen taraf olarak yolumuza devam etmek istiyoruz” dedi.

SPORCULARIMIZ DESTEĞİ SONUNA KADAR HAK EDİYOR

Play-Off süreçlerinin lige oranla çok daha çekişmeli ve sürprizlere açık olduğunu belirten Baş, bu süreçte kenttin her kesiminden destek beklediklerini belirtti.

Baş sözlerini şöyle sürdürdü; “ Bursaspor Durmazlar kurulduğu günden bu yana ilk kez Süper Lig’e bu kadar yakın konumda bulunuyor. Yakaladığımız saha avantajı ile evimizde oynayacağımız tüm maçları kazandığımız takdirde, Avrupa’nın en iyi ligi olarak gösterilen Tahincioğlu Süper Ligi’nde oynama fırsatını yakalayacağız. Bursa basketbolu ve Bursaspor Kulübü adına adeta tarihi bir dönemeçte yer alıyoruz. Taraftarımız sağ olsunlar bizleri deplasmanlarda dahi yalnız bırakmıyorlar ancak bu turla birlikte salonda iğne atsan yere düşmeyecek şekilde bir desteği sahada alın terlerinin son damlasına kadar mücadele eden oyuncularımızın hak ettiğini düşünüyorum.

Şampiyonluk yolunda tüm sponsorlarımızı, şehrin önde gelen dinamiklerini ve Büyük Bursaspor taraftarını coşkuyla salonda görmek istiyoruz. Sporcu arkadaşlarım ve bizler şampiyonluğa sonuna kadar inanıyoruz ve bu yolda hep birlikte yürümek istiyoruz.”