TC Kimlik No
Şifre

Kulübümüzün Espor branşı kuruldu

19/04/2018 15:31

Anadolu’nun son şampiyonu ve Rockville Teknoloji arasındaki işbirliği ile tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yükselen bir trend olan Espor branşının faaliyete geçmesi için anlaşmaya varıldı.

Kulübümüzün Espor branşı kuruldu

 

Anadolu’nun son şampiyonu ve Rockville Teknoloji arasındaki işbirliği ile tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yükselen bir trend olan Espor branşının faaliyete geçmesi için anlaşmaya varıldı.

Türkiye’nin beş büyük kulübünden birisi olan şampiyon apoletli Bursaspor’un arması artık Espor sahnesinde yer alacak. Bursaspor ve Rockville Teknoloji işbirliği ile hayata geçirilen Bursaspor Espor branşında Dünya’da ve ülkemizde milyonlarca takipçisi olan ve Espor sektörünün dinamiğini oluşturan League of Legends, Counter Strike, PubG, FIFA gibi bir çok farklı oyuna özel Bursaspor armasını taşıyan takımlar oluşturulacak.

“Bursaspor’un Geleceği İçin Çalışıyoruz”

 Bursaspor Espor branşı için Özlüce Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Bursaspor Kulübü Amatör Şubelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Sezer Sezgin işbirliğinin taraftarımız için yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu söyledi. Sezgin; “Özellikle genç taraftarlarımızın talepleri ve beklentileri doğrultusunda yapmış olduğumuz ön çalışmalar sonrası Espor branşında bir spor kulübü olan Bursaspor’un gelecek yıllar adına atması gereken bir adım olduğuna karar verdik. Bu karar sonrası Rockville Teknoloji’nin de aynı hedefler doğrultusunda Bursaspor Kulübü ile çalışmak istemesi ile birlikte bugün Bursaspor armasını artık Espor arenasında da göreceğimizi sizlere duyurmak isteriz. Türkiye’nin 5 büyük takımından biri olan ve bu başarıyı bulunduğu her kulvarda sürdürmeyi hedefleyen bir kulüp olarak Bursaspor’un atmış olduğu bu adım, kulübün ve ülkemizde her geçen gün büyüyerek devam eden Espor için dönüm noktasıdır. Bu güzel iş birliği için Rockville Teknoloji ve yöneticilerine teşekkür eder, yeni branşımızın takımımıza ve taraftarlarımıza hayırlı olmasını dileriz.”  dedi. Gerçekleştirilen işbirliğinin içeriği hakkında da bilgi paylaşan Sezgin, “Rockville Teknoloji şirketi ile 3 yıllık bir anlaşma çerçevesinde Bursaspor Espor branşında yer alacak takımların operasyonel maliyetleri Rockville Teknoloji tarafından karşılanarak, anlaşmanın 2. ve 3. yılları itibari ile takımlarımızın elde edeceği gelirler üzerinden gelir paylaşımı esasına uygun bir model belirledik.” dedi.

“Türkiye’de futboldan sonra en çok izlenen spor dalı: Espor”

 

Toplantıda konuşan Rockville Teknoloji Genel Müdür’ü Sefa Kuru ise, Rockville Teknoloji olarak Bursaspor Kulübü ile yapmış olduğumuz işbirliği neticesinde Bursaspor’un artık Espor dünyasında yer alacağını dile getirdi. Kuru sözlerini şöyle sürdürdü: “Kısaca E-spor’dan bahsetmem gerekirse, Espor dijital oyunların eşit şartlarda ve rekabetçi ortamda oynanmasıdır. Kimimiz için yabancı bir tabir olan Espor aslında dünyada büyük bir sektör haline gelmiş ve hızla büyümektedir. Türkiye’de de son birkaç yılda hızla kendisine yer edinmiştir. Espor’un şu anda Türkiye’de futboldan sonra en çok izlenen spor dalı olduğunu da belirtmek gerekiyor. Biz de uzun süredir yakından takip ettiğimiz ve yatırım yapmaya karar verdiğimiz bu alanda Bursaspor ile işbirliği yapmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz.“

“Hedefimiz Bursaspor’un uluslararası turnuvalarda ülkemizi temsil etmesi”

Rockville Teknoloji Genel Müdür’ü Sefa Kuru; ”Türkiye’nin en büyük kulüplerinden Bursaspor’u en iyi şekilde temsil ederek, Bursaspor ismini Espor da şampiyon takımlar arasına yazdırmayı ve uluslararası turnuvalarda ülkemizi Bursaspor adıyla temsil etmeyi hedefliyoruz. Henüz yolun başındayız. Taraftarımızın desteği bizler için çok önemli. Hep birlikte el ele vererek büyük başarılara imza atacağımıza inanıyoruz.” dedi.

“İlk takım “League Of Legends” oyununda kurulacak”

Rockville Teknoloji şirketi Genel Müdür’ü Sefa Kuru, Bursaspor Espor olarak faaliyet gösterecek ilk takımın Dünya’nın şu an en büyük oyunu olarak kabul edilen “League of Legends” oyunu için kurulacağını paylaştı. Mayıs ayı içerisinde Bursaspor forması giyecek takım oyuncularının basın ve kamuoyu ile paylaşılacağını belirten Kuru, Bursaspor armasını taşıyacak ve hedefi “Şampiyonluk Ligi” olan bir takım oluşturmak olduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından Bursaspor Kulübü Amatör Şubelerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Sezer Sezgin ve Rockville Teknoloji şirketi Genel Müdür’ü Sefa Kuru, Bursaspor Resmi League of Legends  takım formasını basın mensupları ile paylaştı.

 

 

 

 

 

 

 


Etiketler : Amatör Şubeler,,,
  • Kulübümüzün Espor branşı kuruldu
  • Kulübümüzün Espor branşı kuruldu
  • Kulübümüzün Espor branşı kuruldu