TC Kimlik No
Şifre

TVF Spor Lisesi 0-3 Bursaspor Yüksekoba

10/02/2018 17:29

Türkiye Voleybol Federasyonu Kadınlar 1.Ligi B Grubu’nda ilk dört içerisinde yer alarak play-off grubunu hedefleyen Bursaspor Yüksekoba, Ankara deplasmanında TVF Spor Lisesi’ne konuk oldu.

TVF Spor Lisesi 0-3 Bursaspor Yüksekoba

Filenin Timsahları Bursa’da olduğu gibi Başkent’te de rakibini 3-0 yenmeyi başardı. Ve yeşil beyazlılar mücadeleyi 3-0 kazanarak üst üste altıncı galibiyetine ulaştı.

Ligin ikinci yarısına deplasmandaki 3-1’lik Pursaklar yenilgisiyle başlayan Bursaspor Yüksekoba, sırasıyla İB Kimya Ankara TED Kolejliler, Bartın Polisgücü, Bolu Belediyespor, Trabzon İdmanoacağı, Anadolu Üniversitesi’ni yenmişyti.

TVF Spor Lisesi ile Ankara Beştepe Salonu’nda karşı karşıya gelen Bursaspor Yüksekoba, ilk seti 7 sayılık üstünlükle 18-25 kazanarak setlerde 1-0 öne geçti. İkinci sette, hücum ve savunmada etkili olan, Yaren, Vera, Nikalina, Aclan ile sayılar üreten Bursaspor Yüksekoba seti 25-17 kazanarak 2-0 öne geçti.Üçüncü sette, etkili blokları ve servisleriyle arayı açan Bursaspor Yüksekoba seti 25-10, karşılaşmayı ise 3-0 kazandı.

Bursaspor Yüksekoba Salı günü saat 17.00’de grubunun lideri Ankara Karayolları’nı konuk edecek. Yeşil beyazlılar bu maçı kazanması halinde ilk dört için umutlarını arttıracak.