TC Kimlik No
Şifre

Moussa Sow ‘’Avrupa Kupalarına Gitmeyi Hedefleyeceğiz’’

15/01/2018 19:36

Yeni transferimiz Moussa Sow, imza töreninin hemen ardından kulübümüzün resmi televizyonu Bursaspor TV'ye konuk oldu.

Moussa Sow ‘’Avrupa Kupalarına Gitmeyi Hedefleyeceğiz’’

"Taraftarların beni karşılamaya gelmelerinden oldukça keyif aldım. Bursaspor ile yapacağım başlangıçta bu beni çok motive edecek" diyen Moussa Sow sözlerine şöyle devam etti;

Ricardo Faty ve Jires Kembo ile çok iyi arkadaşız

“Bursaspor'un büyük bir taraftarı olan önemli bir kulüp olduğunu biliyordum. Burada oynayan çok yakın arkadaşlarım var Ricardo Faty ve Jires Kembo ile çok iyi arkadaşız. Buraya gelmeden önce Paul Le Guen ile de görüştüm. Bana olan ilgisini çok yakından gösterdi. Benim buraya gelmem de onlar çok etkili oldu.Transfer sürecinde bir çok takım benimle ilgilendi. Bursaspor ile ilgili görüşmeler çok iyi geçti ve sonunda buraya imzayı attım.”

Süper Lig'i takip ediyordum

“Arkadaşlarımın burada oynamasından dolayı bu sene Bursaspor'u izleme şansı buldum. Aynı zamanda Süper Lig'i de takip ediyordum. Bursaspor lige iyi başlamıştı ancak son bir iki maç işler iyi gitmedi ama iyi bir takım olduğunu düşünüyorum.”

Batalla ile Bursaspor Özdeşleşmis Durumda

“Batalla büyük bir profesyonel ve oynadığı kulüple özdeşleşmiş bir oyuncu. Bana bu açıdan biraz Alex De Souza'yı hatırlatıyor. Batalla şu anda da takım için önemli bir oyuncu ve uzun bir zamandır takım için katkı veriyor.”

Avrupa Kupalarına gitmeyi hedefleyeceğiz

“Ben takıma artı değer katmak için buradayım, kupada da gidebildiğimiz yere kadar gidip önümüzdeki yıl Avrupa kupalarına gitmeyi hedefleyeceğiz.Kafamda kaç gol atacağıma dair bir hedef yok. İnşallah goller atacağım ama benim asıl hedefim takımı çıkabileceği en üst seviyeye çıkarabilmek.”

Hocam benim hazır olduğumu hissettiğinde ben de hazır olacağım

“Süper Lig'de bir çok transfer oldu. Bu lig açısından çok önemli bir şey. Bütün takımlar bir çok transfer yaptılar. Bursaspor'da da durum böyle zaten şu anda iyi bir takım olduğunu düşünüyorum.
Ne zaman oynayacağımı bilmiyorum. Bunu hocaya sormak lazım. Antrenmana ihtiyacım var ama hoca benim hazır olduğumu hissettiğinde ben de hazır olacağım.”