TC Kimlik No
Şifre

Paul Le Guen ''Bazen 1 Puan İyidir Demek Gerekiyor''

18/11/2017 17:13

Teknik Direktörümüz Paul Le Guen, golsüz berabere biten Göztepe karşılaşmasını değerlendirdi.

Paul Le Guen ''Bazen 1 Puan İyidir Demek Gerekiyor''

Teknik Direktörümüz Paul Le Guen, golsüz berabere biten Göztepe karşılaşmasını değerlendirdi.

Le Guen, “Öncelikle bugün iyi tarafından bakmamız gerekiyor. İçeride berabere kalınan bir maç ama mutlu olmalıyız. Çünkü bugün sıfır puanla ayrılıyor olabilirdik. Tamam 3 puan da alabilirdik. Ama bazen 1 puan da iyidir demek gerekiyor” diye konuştu.

Değişikliklerle ilgili gelen bir soru üzerine Le Guen, “Evet belki bir değişiklik yapabilirimdim. Sizin öneriniz nedir?” cevabını vererek şöyle devam etti: “Sizin de söylediğiniz gibi kararları ben veriyorum ve benim de kararım böyleydi. Bir de enteresan olan şu ki o pozisyonda oynayabilecek 4 oyuncumuz var, Aziz, Emre, Onur ve Yusuf Erdoğan. Ama bugün hiç biri kadroda olmaya uygun değillerdi. Ben de elimden gelen çözümü ortaya koydum. Net bir çözüm değildi farkındayım ama elimden geleni yaptım.”

Harun Tekin’in performansının sorulması üzerine Paul Le Guen, “Harun’un en başından beri gösterdiği performanstan çok memnunum buna bugünü de ekleyebiliriz. Sezon başından beri aynı savunmacılarla oynuyoruz. Barış Titi, Ekong ve Aziz. Buna son olarak Ertuğrul eklendi ama bugün baktığımızda Titi ve Aziz yoktu böyle olunca bir çözüm bulmam gerekiyordu. Zor bir görevdi ama bu tarz durumlar bazen olabiliyor” yanıtını verdi.

Bir gazetecinin “Pablo’nun performansını nasıl değerlendiriyorsunuz ve Bursaspor bugün Agu’yu aradı” şeklindeki sorusuna ise Le Guen “Pablo’dan memnunum. Kendisi oyunun hep içinde kalıyor ve kaptanımız. Ondan tamamen memnunum. Agu dev bir eksikti ama Cris’in de performansından memnumum. Şikayet etmek seçeneklerden birisi ama önümüze bakıp devam etmek de bir başka seçim. Bütün akşam Agu yokta diye ağlayabilirim, yokluğundan yakınabilirim ama bu çözüm değil, başımızı dik tutacağız. Önümüzdeki haftalara bakacağız” şeklinde yanıt verdi.