TC Kimlik No
Şifre

Badu Sözleşmeyi İmzaladı

03/08/2017 16:06

İtalya'nın Udinese takımından 1 yıllığına kiralık olarak transfer ettiğimiz Ganalı orta saha oyuncusu Emmanuel Agyeman Badu Özlüce Tesisleri’mizde taraftarımızın da katıldığı törenle sözleşme imzaladı.

Badu Sözleşmeyi İmzaladı

İmza törenine Başkanımız Ali Ay, Finansal Yapılanmadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Fatih Pulat, yönetim kurulu üyemiz Hasan Parlakay ve taraftarlarımız katıldı. Başkanımız Ali Ay imza töreninde yaptığı açıklamada, “3 haftadan beri büyük uğraşlardan sonra Badu ile anlaştık.  Bu bizim 4. transferimiz. Arkası inşallah gelecek. Bu sene herkese iyi bir Bursaspor izletmek için bunları yapıyoruz. Geçen sene travma geçirdik bunu tekrar yaşamamak için iyi transferler yapmaya iyi topçular getirmeye uğraşıyoruz. Çok şükür anlaştığımız bütün transferler nokta atıştı. Gelecekler de öyle olur inşallah ve başarılı bir sezon geçiririz. Badu’ya da hayırlı uğurlu olsun Allah utandırmasın diyorum” şeklinde konuştu.

 

Yeni transferimiz Badu ise, “Öncelikle geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Başkana konuşması için teşekkür ederim. Aynı zamanda Udinese başkanına da  teşekkür etmek istiyorum. 7 senedir oradaydım ve ayrılmak benim için zor oldu. Hocaya da teşekkür ediyorum bana inandığı için. Elimden gelenin en iyisini yapacağıma en iyi şekilde çalışacağıma söz veriyorum” ifadelerini kullandı.

Bir basın mensubunun “Türk futbolu hakkında neler düşünüyorsun?” şeklindeki sorusuna Badu, “7-8 senedir Gana milli takımı ile oynuyorum Türkiye ile maç yapmıştık. 2-2 berabere kalmıştık. Burada Akaminko ve Onazi ile konuştum. Bursaspor kaptanı Batalla ve Ekong’u tanıyorum, onlarla görüşme şansım oldu. Umarım bizim için çok güzel bir sezon olur” diye yanıt verdi.

 

Bir basın mensubunun, transfer çalışmaları ile ilgili sorduğu soruya ise Başkanımız Ali Ay, “Biz çok uğraş veriyoruz. Sabah erkenden kulübe geliyorum ve sürekli toplantı halindeyiz. Hocamız ve scout ekibi ile birlikte değerlendiriyoruz. Hep beraber bir futbolcu üzerinde mutabık kaldıktan sonra o futbolcu üzerinde yoğunlaşıyoruz. 3-4 transferimiz daha olacak. Hocamızın özellikle belirttiği 6 numara ve sağ bek öncelikli istekleri. Kanat oyuncuları ile ilgili de çalışma yapıyoruz. Hafta sonuna kadar çoğu şey belli olacak diye düşünüyorum. Sezon başına kadar hepsini yetiştirmeye çalışacağız. Bursaspor’un menfaati için uğraş veriyoruz” şeklinde yanıtladı.


Etiketler : Genel
  • Badu Sözleşmeyi İmzaladı
  • Badu Sözleşmeyi İmzaladı
  • Badu Sözleşmeyi İmzaladı
  • Badu Sözleşmeyi İmzaladı
  • Badu Sözleşmeyi İmzaladı
  • Badu Sözleşmeyi İmzaladı
  • Badu Sözleşmeyi İmzaladı