TC Kimlik No
Şifre

Paul Le Guen: “Oyuncular isteklerimize cevap veriyor”

07/07/2017 13:57

Teknik Direktörümüz Paul Le Guen, Özlüce Tesislerimizde basın toplantısı düzenledi.

Paul Le Guen: “Oyuncular isteklerimize cevap veriyor”

Teknik Direktörümüz Paul le Guen, bir haftayı geride bırakırken, çalışmalarla ilgili Özlüce Tesisleri’nde bir değerlendirme toplantısı yaparak, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

 

Paul Le Guen “Sezon başı çalışmaları iyi gittiğini söyleyebilirim. Gönül tam kadro olmak isterdi. Bu normal sezon öncesi bütün takımlar aynı. Futbolcular, uluslararası maçlar nedeniyle tatillere geç gidiyorlar. Buna rağmen iyi çalıştık elimizdekilerle. Çoğu günlerde çift antrenman yapıyoruz. Antrenmanlarımız yaklaşık 2 saat sürüyor. Oyuncularımızın da bundan zevk aldığın görüyorum. İsteklerimize cevap veriyorlar buda bizi mutlu ediyor” dedi.

Doğru Kara Vermek İstiyorum

“Kafamızdaki oyuncular netleşmeye başladı. Bir haftadır gözlemliyorum takım hakkındaki düşüncelerim oluşmaya. 16 Temmuz’da kampa gidiyoruz. Önümde biraz daha süre var, seçmek için. 26-27 oyuncu ile kampa gitmek istiyorum. Böyle olursa elimizdeki oyunculardan daha çok  faydalanırız. İşimizin bir parçası seçmek. Önümde birkaç gün süre var. acele etmek istemiyorum. Doğru kararı vermek istiyorum. Takıma katılacaklarla kafamdaki net şekle ulaşacağım. 3-4 gün daha gözlemlemeye devam edeceğim.”

Geçen Sezonki Maçları İzledim

“Ben transfer konusunun gizli tutulması ve yürütülmesinin gerektiğini düşünüyorum operasyon gizli olmalı. Bu konuda çok konuşmak istemiyorum. Şunu kabul ederim. Geçen sezonki maçları izledim gözlemledim takım çok kırılgandı. Savunma hattına yapılacak 3-4 takviye ile çözüleceğini düşünmüştüm. Takımın tazelenmesi gerektiğini düşündüm. Bu yolda ilerliyoruz. Genel olarak kırılgan takımı tazelemek istiyoruz.”

Gerçekçi Bir Transfer Politikası Yürütmeliyiz

“Diğer rakiplerin yaptıkları transferleri takip ediyoruz. Bunu yaparken bir bütçemiz olduğunu göz önünde bulundurmalıyız. Ben takımın başarısından sorumluyum. Sınırlı bütçe ile çalıştığımızın bilinmesini istiyorum. Uluslararası oyuncular alan rakiplerimizle transfer yarışında olabilmek mümkün değil. Güçlü takımla transfer rekabetine girmenin mümkün olmadığını düşünüyorum. Gerçekçi bir transfer politikası yürütmek istiyorum.”

Derin Travmalar Yaşanmış

“Bursaspor’un birçok maçını izledim. Deniz diye oyuncu vardı. İyiydi. Katkı alacağımı düşünüyordum. Buraya gelince durumu öğrendim. Yeni bir davranış biçimiyle ara bulunduğunda bu durumun düzeleceğini düşündüm. Neler yapacağımızı görme açısından. Şununda farkındayım travmalar yaşanmış oyuncu ve kulüp için de her şeyi unutmak zor. Yazık bir durum. İsraf durumu var. İyi bir oyuncu. Hayat böyle bazen böyle şeyleri değiştirip, bazen değiştiremiyorsunuz. Oyuncu ve kulüp arasında yaşanan travmalar derindi, değişeceğini düşünmüyorum.”

Gençlerle Tecrübelileri Harmanlayacağız

“Transferdekilerden bir tanesi henüz bitmedi. İmzalar atılmadı. Şu kadar bilgi verebilirim. Nijeryalılarla görüştüm. Sadece Ekong üzerine değildi. Hep negatife odaklanıyorsunuz. Ben kaliteli yönlere bakıyorum. Belli kalite seviyesindeler. Felsefemiz tecrübelileri takıma katmak ve akademiden gelenlerle harman yapabilmek, bu önemli. Bu zamanki antrenmanları çok dikkatli izliyorum. Kimin hangi yönünü geliştireceğimi gözlemliyorum 3-5 genç potansiyelli arkadaşı kadroya katmak, tecrübelilerle iyi bir harman yaratmak istiyorum.”

Gidecek Oyuncular Olacak

“Kulüp olarak hergün çalışıyoruz mesafe kat ediyoruz insanlar tutkulu transfer görmek istiyor. Ben hata yapmak istemiyorum. İnsanlar bekliyor diye Barış ve Tit’iyi açıkladık. Çok yakın zamanda resmiyet kazanacak. başkaları da gelecek. Bu durumun bu süreç, adım adım gidilmeli. İdeal olan bu kulübün tam takın olarak çalışmasıdır. 30 yıldır futbolun içindeyim bir kez bile kötü bir durum yaşanmadı. Mutlaka birileri gidip birileri gelir. Tabiki transfer yapacağız. Elimizdeki oyunculardan da gidecekler olacak. Eğer oyuncu göndermeden transfer yaparsak 35 kişilik bir kadro olur. Bu da sağlıklı olmaz. Fayda alacak ortam yaratmak için sayı azaltılmalı. Yer açmadan oyuncu alınmasına karşıyım. İki taraflı hangi şartlarda gideceğini görmeliyiz.”

“Pozisyon takımın durumuna bağlı. Ama ben birbirini tamamlayan oyunculardan kurulu bir denge yaratmaya çalışacağım. Oyuncularımızda tecrübe güç ve zihinsel olarak iyi olmalarını bekleyeceğiz. Ben şunu da eklemek istiyorum bir transfer gerçekleştirirken katkı gelecek oyuncuların gelmesini düşünüyorum gelen mutlaka katkı verip ortaya bir şey koymalı. Kulüp olarak bu yönde ilerliyoruz.

 

 


Etiketler : Genel
  • Paul Le Guen: “Oyuncular isteklerimize cevap veriyor”
  • Paul Le Guen: “Oyuncular isteklerimize cevap veriyor”
  • Paul Le Guen: “Oyuncular isteklerimize cevap veriyor”
  • Paul Le Guen: “Oyuncular isteklerimize cevap veriyor”
  • Paul Le Guen: “Oyuncular isteklerimize cevap veriyor”
  • Paul Le Guen: “Oyuncular isteklerimize cevap veriyor”
  • Paul Le Guen: “Oyuncular isteklerimize cevap veriyor”