TC Kimlik No
Şifre

Topçu: ‘’Son iki maç beni derinden yaraladı ‘’

02/05/2017 00:19

Galatasaray maçının ardından açıklamalarda bulunan Teknik Direktörümüz Mutlu Topçu,” Teknik direktör olarak üzerime düşen bu görevi bırakmaktır. Her şey hocada bitmiyor. Futbolcuların dirayet göstermesi gerekir. Ben dersi çıkardım, onlarda çıkarsın” dedi.

Topçu: ‘’Son iki maç beni derinden yaraladı ‘’

Teknik Direktörümüz Mutlu Topçu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;  “Bugün futbol adına hiçbir şey yapmadık. Hiçbir şey yapamadık. Bu takımı yenersek dönüş olabilir mi diye düşündük. Bugün fiziksel olarak en güçlü kadromuzu çıkardık. Rakipte çok yetenekli oyuncular var. Bazılarını durduramadık. Yetenekli oyunculara zaman tanırsanız, onlarda fırsatları değerlendirir. Son iki haftada aldığımız sonuçlarla dibe vurduk. Bu kulüpte 5 senelik antrenörlük kariyerimde şampiyonluk yaşadım. Başarılar kazandım. Ancak Bursaspor’da son üç ayda kabus yaşadım. Son iki maç beni derinden yaraladı. Camiayı ve futbolcuları ön plana atmak istemiyorum. Sorumluğu ben alıyorum. Futbolcuların kendilerine gelmesi lazım. Geçen haftadan bugünün bir farkı yok. Taraftarı dinlemek lazım. Doğru yolu bulmak lazım. “Çıkıp mücadele edin” dedim. “Eve gittiğinizde, başınızı yastığa koyduğunuzda rahatsanız sıkıntı yok” dedim. Futbolun gerçeklerini yaparsak, kazandık berabere kaldık. Dışına çıkınca olmadı.”

 

OTOBÜS BASILMA ŞOKUNU ÜZERİMİZDEN ATAMADIK

“Sıkıntıların bu hala gelmesi bir anda olmuyor. Otobüs basıldı bunu üzerimizden atamadık. Taraftarın önüne futbolcu çıkmak bile istemiyor. 5 maçımız daha var. Bir an önce futbolcular dik durmak zorundalar. 10 kişi kalınan Fener maçında çıkıp mücadele ettiler. Teknik direktör olarak üzerime düşen bu görevi bırakmaktır. Her şey hocada bitmiyor. Futbolcuların dirayet göstermesi gerekir. Ben dersi çıkardım, onlarda çıkarsın.”

İSTİFA ETTİM AMA BU BENİM TAKIMIM

“Ben Bursalıyım. Bursasporluyum. Destek için buradayım. Kötü oynasak da destek veren taraftarlara teşekkür ediyorum. Başardığımız noktalar ve başaramadıklarımız var. Taraftar mücadele bekliyor. İstifa ettim ama benim takımım bu. Futbol oynamaya çalıştığımızda mücadele edemiyoruz. Karabük maçı bir reaksiyon maçıydı. Bu sene bitti. Bu maçı kazansak sadece özgüven kazanılacaktı. Şimdi herkes düşünmeli. Bir tane Bursaspor var. Ben bir Trabzon’u gördüm futbolla yatıp kalkan bir de Bursa’yı. Başkan çok iyi niyetli çalışıyor.  Tüm gününü tesiste geçiriyor. Başkana sahip çıkmak gerekiyor. Şampiyonluk yaşamak istiyorsak alt yapıdan futbolcu yetişmeli. Altyapımızda Nijeryalı var. Niçin Türk yok. Ben U19 takımından oyuncu istiyorum. Başarı için Nijeryalıya değil, Türk oyuncuya ihtiyaç var” dedi.