TC Kimlik No
Şifre

Gençlik Geliştirme Kurulu Belirlendi

21/04/2017 13:48

Yeni tüzüğümüzün getirmiş olduğu yeniliklerden birisi olan Gençlik Geliştirme Kurulu, Vakıfköy Orhan Özselek Tesislerimizde yapılan toplantıyla kamuoyuna tanıtıldı.

Gençlik Geliştirme Kurulu Belirlendi

Tanıtım toplantısına Başkanımız Ali Ay, İkinci Başkanımız Ali Ademoğlu, Bursastore’dan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Osman Dinsever ve Kurulda görev yapacak olan Kulübümüzün eski yöneticilerinden İlyas Acar, eski futbolcularımızdan Dr. Recai Özdemir,  Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri öğretim görevlisi Prof. Dr. Tahir Baştaymaz katıldı.

Başkanımız Ali Ay: “ Bursaspor’un geleceği altyapıda”

Başkanımız Ali Ay, yeni tüzük ile beraber oluşturulan Gençlik Geliştirme Kurulu’nun tanıtımında yaptığı konuşmada Bursaspor’un geleceğinin Vakıfköy’de olduğunu belirtti.  

Başkanımız Ali Ay tanıtım toplantısında şu konuşmayı gerçekleştirdi.

“Tüzüğümüzün 52.maddesine göre artık Bursaspor altyapısında yönetici olmayacak. Başkan danışmanı olarak 3 tane arkadaşımız ile anlaştık. Bu üç arkadaşımıza öncelikle çok teşekkür ediyorum. Çünkü bizleri kırmadılar ve bu görevi kabul ettiler. Gönüllük esasına göre çalışacaklar. Asıl olan Bursaspor’un başarısı ve geleceği. Bursaspor’un geleceğinin de altyapıda olduğunu her zaman söylüyoruz.. Bursaspor takımında en az 4-5 oyuncunun direkt oynamasını gerektiğini savunuyoruz. Bizim şuandaki bütçelerimiz ile bu işin üstesinden gelinemeyeceğini, tekrar şampiyon olmamız için de 4-5 oyuncunun olması gerektiğini defalarca söyledim.

Kurul Vakıfköy’de Başkanı Temsil Edecek

Adnan Hocamız da çok iyi çalışmalar yaptı. Biz artık egolarımızı filen bir kenara bırakalım. Bizim önceliğimiz Bursaspor’un altyapısı.  Recai Hoca’nın bu konu ile ilgili epey çalışmaları var. Tahir Hocamızın da ona keza. İlyas Bey’i zaten daha önce biliyorsunuz. Yeşil Bursa ve kulübümüzde görev yaptı. Bu arkadaşlarımız Adnan Hocamız ile beraber beni temsil ederek görev yapacaklar. Görev tanımlamasını ilerleyen günlerde yapacağımız toplantıda kararlaştıracağız. Tekrar söylüyorum Başkan olarak beni burada temsil edecekler.

İkinci Başkanımız Ali Ademoğlu ise yaptığı kısa konuşmada, “Gerçekten tarihi bir olay. Bursaspor’un geleceği altyapıda. Ben kurulda görev alacak tüm arkadaşlarımıza sonsuz başarılar diliyorum” dedi.

Recai Özdemir: “ Gönüllülük esasıyla güzel işler yapacağımıza inanıyoruz”

“Sayın Başkanımızın söylediği gibi tüzük gereği böyle bir kurulunun oluşması gerekiyordu. Bu kulübün eski bir futbolcusu olarak. Yaklaşık 20 yıldır göreve gelen her yönetime böyle bir kurulda görev alabileceğini ifade etmiştim. Başkanımızın teklifini gönüllülük esasıyla seve seve kabul ettik. Biz buraya yeniden keşif yapmaya gelmedik. Bizim amacımız sadece ve sadece farklı bakış açısıyla konuya yaklaşmak. Bursaspor’un geleceği olan gençlerimizi belli bir sıralamayla Bursaspor’a kazandırmak. Eğer bunu yapamazsak Bursaspor’un geleceği tehlikede.  Herkes kendi bilgi birikimi ortaya koyarak yeni görev tanımlamaları yaparak, Gençlik Geliştirme Kurulu’nun Bursaspor’a yakışır bir şekilde yapmak ve ona göre çağdaş tüm kurumların yaptığı gibi dokümantasyon ile pratiğe dökerek  Bursaspor’a yardımcı olmak. Tahir Hocam’ a ve İlyas Bey’e teşekkür ediyorum. Umarım sizleri utandırmayacağız. Çok amatör bir ruhla ve çok severek bu işi yapacağız. Bursaspor Gençlik Geliştirme Kurulu’nda çok güzel işler yapacağımıza inanıyorum.”

Tahir Baştaymaz: “ Kendi kaynaklarımızı harekete geçirmek”

Prof. Dr. Tahir Baştaymaz ise basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Kulüpler ve kurumlar tarihleriyle övünürler. Gurur duyarlar. Ama kurumların daha fazla övündüğü şeyler yaptıkları organizasyonlar. Daha büyük başarılara ulaşmak için kendi kaynaklarımızı harekete geçirmek zorunda olduğumuzu düşünüyorum. Bizim yapacağımız şey sadece ve sadece Bursaspor’un başarısı için yardım etmek. İnşallah bu konuda başarılı oluruz” dedi.

İlyas Acar:  “ Bu kurulun özerk hale getirilmesi gerekiyor”

Eski yöneticilerimizden ve yeni kurulun üyelerinden İlyas Acar ise “ Görevi kabul etmeden Recai hocam ile görüşme yaptım. Bu kurulda ne yapılabilir diye konuştuk. Bu kurulunun özerk hale getirilmesi gerekiyor. Bütçesiyle, her türlü haliyle elimizden ne geliyorsa her türlü desteği yapacağız. Bursaspor’a yük olmadan sponsorlarıyla,  çalışanların kalitesi ve eğitimiyle sürekliliği sağlamak için  elimizden geleni yapacağız” dedi.

 

BÜTÇENİN %10’U ALTYAPIYA

Başkanımız Ali Ay daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bir basın mensubunun, “ Vakıfköy’ün kendisine ait bütçe planlaması yapılacak mı?” sorusuna Başkanımız Ali Ay, “Yeni tüzüğümüze göre bütçemizin % 10’unu altyapıya aktarmak gerekiyor. Benim için önemli olan buradaki sponsorlukların artması. 2018-2019 yılları itibariyle sponsorluk için THY ile görüştük. Öyle tahmin ediyorum ki 3-3.5 Milyon TL’lik altyapı sponsorluğu için bize söz verdiler. İnşallah bunu da gerçekleştirdiğimiz de altyapı çok farklı yerlerde olacak. Yeşil Bursa A.Ş’nin, Bursaspor’a yaklaşık 2.5 milyon TL  maliyeti vardı.  Cem Öztürk arkadaşımızın Başkanlığa gelmesiyle birlikte sponsorluklar buldu ve bu ödediğimiz paralar çok azaldı. Aynı şeyin basketbol ve voleybol içinde yapılmasını istiyoruz. Bursaspor’un artık amatör branşlara para aktarmamasını istiyoruz. 11-12 Milyon TL’ye yakın amatör branşlara harcanan para var. Getirileri ile birlikte bu rakam 8-9 Milyon TL’ye düşüyor . Yeni sponsorluklarla ve kurduğumuz bu kurul ile bu işin üstesinden geleceğimizi düşünüyorum. Yoksa aksi takdirde Bursaspor daha kötü şeylerle karşılaşabilir. Herkes hesabını, kitabını yapması lazım.   Buraya çok daha önem gösterilmesi ve para harcanması lazım.  Bursaspor’un yetiştirdiği ve satarken elde ettiği transfer gelirinin bir kısmı buraya aktarılabilir.

U21 TAKIMIMIZIN ÖZLÜCE’DE OLMASINI HEDEFLİYORUZ

“U21 Takımının Vakıfköy’den çıkarak Özlüce Tesisleri’nde A Takım ile birlikte aynı ortamda çalışması konusunda çalışmalarınız olacak mı?” sorusuna Başkanımız Ali Ay şu yanıtı verdi; “Biliyorsunuz kulüp idari binası stadyum hazırlandığı takdirde stadyuma taşınacak. İdari bölümün bulunduğu alt katı da olduğu gibi U21 takımımıza hazırlayacağız.  Belki de yeni sistemde U23 olacak. Özlüce’deki sahalarımızdan bir tanesine de portatif tribün yapmayı düşünüyoruz. U21 takımımız maçları orada oynasın ve A takım hocalarımız da maçları izlesinler”  

VAKIFKÖY TESİSLERİ’NİN TAMAMEN YENİLENMESİ GEREKİYOR

Vakıfköy’de yapılmasını istediğimiz Spor Lisesi için taslak projeler geldi. Bu işi de Ali Ademoğlu Başkana verdim. Yıldırım Belediye Başkanımız ile irtibat halinde. Lise konusunda muhakkak bir hayırsever çıkacak. Lise tabii ki önemli ama ondan önce bu tesisin yenilenmesi gerekiyor. Yaklaşık 40 yıllık bir tesis . Tesisin bir evvel yıkılıp, yenilenmesi gerekiyor.

 

SPORTİF DİREKTÖRLÜK

Sportif Direktörlüğü hepinizden fazla istiyoruz. Bugünden yarına olacak işler değil bu işler. Kriterler çok farklı. İstediğimiz, Bursaspor’a yakışabilecek isimler. Bir kere her şeyden önce çok namuslu dürüst bir kişi olması lazım. Bu sektör suiistimallere çok açık. Ömer Erdoğan arkadaşımızdan cevap bekliyorum. O da olacak inşallah.

TRANSFER

Transfer için çalışmalarımız var. En az iki üç defa izlenerek isimler alacağız. Transferde çok büyük  paralar vermek istemiyorum. Bu işlerden çok büyük olaylar dönüyor. Bursaspor’a uygun düzgün topçular almak istiyoruz.  Mümkün olduğu kadar bonservisi elinde futbolcular ile görüşmeye çalışıyoruz. Belki 1.5 – 2 milyon Euro bonservisiyle birlikte 1-2 futbolcuya verilebilir.

 

21 FUTBOLCU GENÇ MİLLİ TAKIMLARA GİTTİ

Gençlik Geliştirme Sorumlumuz Adnan Örnek ise yaptığı açıklamada bu sezon altyapıda eğitim alan 21 futbolcunun Genç Milli olduğunu belirtti. Örnek,  “Başkanımızın dediği gibi gerçekten yeni tesis önemli. Hem lise hem de yeni tesis binası. Projeler neredeyse bitti. Dün itibariyle üç tane arkadaşımızda U16 Milli Takımı’na gidiyor. Ben göreve geldiğimde 2-3 isim Genç Milli Takımlara gidiyordu. Bu yıl itibariyle bu sayı 21’e yükseldi. Ben bile bu kadar kısa sürede sporcularımızın bu gelişmeyi göstereceğini beklemiyordum. Onları ve hocalarını tebrik ediyor ve bu başarının artarak devam etmesini istiyorum” dedi.  


Etiketler :
  • Gençlik Geliştirme Kurulu Belirlendi
  • Gençlik Geliştirme Kurulu Belirlendi
  • Gençlik Geliştirme Kurulu Belirlendi
  • Gençlik Geliştirme Kurulu Belirlendi
  • Gençlik Geliştirme Kurulu Belirlendi
  • Gençlik Geliştirme Kurulu Belirlendi
  • Gençlik Geliştirme Kurulu Belirlendi