TC Kimlik No
Şifre

U12 İzmir Cup’ta Çeyrek Finaldeyiz

14/04/2017 18:24

Futbol Okulu öğrencilerimizden kurulu U12 takımımız, İzmir Cup 2017’nin ikinci gününde 3.tur ve son 16 turu müsabakalarında Kemalpaşa, Eskişehirspor, Antalyaspor, Dinamo Zagrep, Bornova Selection, ve Sparta Prag takımları ile karşı karşıya geldi.

U12 İzmir Cup’ta Çeyrek Finaldeyiz

Hacı Murat Yılmaz’ın öğrencileri sabah oynanan karşılaşmada Kemalpaşa'yı Ömer Faruk'un golüyle 1-0 geçen Bursaspor , daha sonra Eskişehirspor'u Yusuf, Yiğit ve Tuğra'nın golleriyle 3-0, Antalyaspor’u ise 1-0 mağlup ederek 3.Turda grubunu lider tamamlayarak son 16 turu grubuna kaldı.

Son 16 C Grubu’nda miniklerimiz, Dinamo Zagrep, Bornova Selection ve Sparta Prag ile karşı karşıya geldi.

Grubun ilk maçında Dinamo Zagrep ile 2-2 berabere kalan miniklerimiz Bornova Selection takımını Yusuf ve Tuğhan’ın golleriyle 2-0 geçti. Grubun son maçında Sparta Prag karşısında 1-0 mağlup duruma düşmesine karşın, takımımız Ege’nin attığı golle kendisine turu geçmesine yetecek puanı aldı ve son 8’e kalmayı başardı.

Miniklerimiz son 8’e kalma mutluluğunu Timsah Yürüyüşü yaparak kutladılar.

YILMAZ: “AMACIMIZ ÇOCUKLARIMIZA TECRÜBE KAZANDIRABİLMEK”   

U12 takımımızın teknik sorumlusu Hacı Murat Yılmaz günün sonunda yaptığı açıklamada, “İyi bir turnuva geçiyor. Çocuklarımız ellerinden geleni yapıyorlar. Kolay değil peş peşe maçlar oynuyorlar. Son turlara geçerken maçlar zorlaşır. Deneyim kazanıyorlar. Biz ne kadar çok yaptırabilirsek yukarıya daha hazır hale getirmeye çalışıyoruz. Tüm takımların hocaları bizleri izliyor” dedi.  

U12 İzmir Cup'ta çeyrek final müsabaları yarın sabah saatlerinden itibaren oynanacak. Müsabakalar Bursaspor TV'den naklen yayınlanacak.