TC Kimlik No
Şifre

Bursaspor Vakfı’ndan Vali Küçük’e Ziyaret

03/04/2017 15:32

Bursaspor Vakfı Yönetim ve Denetleme Kurulu üyeleri, Başkanımız Ali Ay ile birlikte Valimiz İzzettin Küçük’ü Heykel’de bulunan Tarihi Bina’da ziyaret etti.

Bursaspor Vakfı’ndan Vali Küçük’e Ziyaret

 

Ziyarette Başkanımız Ali Ay’ın yanı sıra Galip Sakder, Şükrü Akyollu, Şerif Arı ve Adnan Altınlı da hazır bulundu.

Ziyarette Valimiz İzzettin Küçük’e Bursaspor Vakfı’nın amacı hakkında bilgiler veren heyet, özellikle eğitim ve Bursaspor Spor Koleji kurulması için çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.  

BAŞKAN ALİ AY: “ BURSASPOR VAKFI ÖNCELİKLE EĞİTİM ALANINDA KATKI VERECEK”  

Başkanımız Ali Ay yaptığı konuşmada, “ Bursaspor Vakfı olarak sizleri ziyaret etmek istedik. Daha önce Vakfımızın yöneticileri vardı ancak çok fazla başarılı olamayınca istifa ettiler. Benim başkanlığımda yeni bir yönetim kurduk. Bu yönetimin amacı hem Vakıfköy’de hem de şehrin başka bir bölümünde eğitim alanları oluşturmak. Vakıfköy’de Bursaspor Lisesi, şehrin diğer bölgesinde ise Bursaspor Koleji’ni kurabilmek. Amacımız eğitime katkı da bulunmak. Eksik olmasın arkadaşlarımızın hepsi Bursasporlu ve Bursaspor’a hizmet etmek için varlar. Allah onlardan da razı olsun. Kolej konusunda BTSO Başkanımız İbrahim Burkay ile görüşmüş ve sözünü almıştık.  İnşallah BTSO ile beraber hayata geçireceğiz. Vakıfköy’e yapmayı planladığımız liseyi hayırsever vatandaşlarımız ile birlikte yapmayı istiyoruz. Şuanda mevcut şartlarda çocuklarımız Vakıfköy’e gelebilmek için günde 3-4 saatlerini yollarda geçiriyorlar.  Bu lise sayesinde hem spor eğitimlerini hem de okul eğitimlerini aynı alan içerisinde gerçekleştirmiş olacaklardır. Bu sadece futbolda olmayacak. Basketbol, voleybol ve yüzme gibi birçok spor dalında eğitim verilecek.”

SAKDER: “GENÇLERİN EĞİTİM VE SPORU BİR ARADA SÜRDÜRMESİNİ ARZU EDİYORUZ

Bursaspor Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Galip Sakder ise vakıfın projelerinin spor ile eğitimi bir arada yürütmekte zorlanan gençlere büyük fayda sağlayacağına inandıklarını belirtti. Sakder, “Tabii ki burada eğitim ön planda. Bizim spor ile ilgili de planlarımız var. Tüm spor branşlarında yeni öğretime başlayan gençlerimizin sabah saatlerinde okul eğitimlerini, öğleden sonra da spor eğitimlerini almalarını sağlamak istiyoruz. Eğitim ile sporu bu şartlarda sürdürmekte zorluklar yaşanıyor. Gençlerimiz ikisini birden yürütmekte zorlanıyorlar.  Kolej konusunda ise iktisadi işletmeyi yaptığımız takdirde hem liseye destek olacak hem de eğitime katkı verecek” dedi.

VALİMİZ İZZETTİN KÜÇÜK: “ BURSASPOR’UN EĞİTİM ALANINDA HİZMET VERMESİ MARKA DEĞERİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAR”

Valimiz İzzettin Küçük, Bursaspor Vakfı’nın hayata geçirmeyi planladığı Bursaspor Lisesi ve Koleji hakkında şu konuşmayı gerçekleştirdi; “Takımımızı sadece iyi günde değil her zaman destek olacağız. Bu düşündüğünüz lise ve kolej, Bursaspor’un kurumsal kimliğine katkı yapar ve marka değerini çok yükseltir. Eğitimle sporu bir araya getirebilirsek muhteşem bir iş olur.  Önemli spor kulüplerinin bu tarz eğitim kurumları mevcut. Biz de her türlü desteği veririz.” 


Etiketler : ,
  • Bursaspor Vakfı’ndan Vali Küçük’e Ziyaret
  • Bursaspor Vakfı’ndan Vali Küçük’e Ziyaret
  • Bursaspor Vakfı’ndan Vali Küçük’e Ziyaret
  • Bursaspor Vakfı’ndan Vali Küçük’e Ziyaret
  • Bursaspor Vakfı’ndan Vali Küçük’e Ziyaret
  • Bursaspor Vakfı’ndan Vali Küçük’e Ziyaret
  • Bursaspor Vakfı’ndan Vali Küçük’e Ziyaret
  • Bursaspor Vakfı’ndan Vali Küçük’e Ziyaret