TC Kimlik No
Şifre

Federasyon Kupası Çeyrek Final: Bursaspor Durmazlar 99–89 Bandırma Kırmızı

23/02/2017 22:48

Türkiye Basketbol Ligi Federasyon Kupası çeyrek finalinde Bandırma Kırmızı ile Mersin Edip Buran Spor Salonu’nda karşı karşıya geldik.

Federasyon Kupası Çeyrek Final: Bursaspor Durmazlar 99–89 Bandırma Kırmızı

 

İki uzatmaya giden müsabakayı Bursaspor Durmazlar 99-89 kazanarak adını yarı finale yazdırdı. 

Baş antrenörümüz Şemsettin Baş sahaya Erdem, Yunus, Karlo, Cem Coşkun ve Dejan Borovnjak beşiyle sahadaki yerini aldı.

Karşılaşmanın ilk bölümünde Yunus Çankaya ve Karlo Vragoviç’in 3 sayılık basketleriyle öne geçen taraf Bursaspor Durmazlar ilk çeyreğin bitimine 6 dakika kala farkı 10 sayıya çıkardı. 12-2…

Bu dakikadan sonra takımımız da Dejan Boronjak sahneye çıktı ve attığı 12 sayı ile takımımızın ilk periyotta sayı yükünü çekti ve ilk periyodu takımımız 28-21 önde tamamladı.   Bandırma Kırmızı takımında ise ilk periyotta Talat Altunbey 6 sayı üretti.

İkinci periyotta boş atışlardan faydalanamayan takımımız rakibine verdiği hücum ribauntlarına engel olamadı ve çeyreğin bitimine 5.25 kala fark 4’e indi. 30-26.. Bu dakikadan sonra Karlo Vragoviç ve Mert Celep ile sayılar bulan takımımız farkı yeniden açtı ve soyunma odasına 14 sayı farkla 48-34 önde giren taraf oldu.

Mücadelenin üçüncü periyoduna Dejan Borovnjak’ın pota altında bulduğu sayılarla başladık. Bandırma Kırmızı Talat, Berke, Cem ve Erkan ile üst üste basketler bulunca çeyreğin bitimine 5.07 kala fark 7 sayıya indi. 52-45.. Geride kalan bölümde Bursaspor Durmazlar Dejan ile basketler bulurken Bandırma Kırmızı Jekiri ile sayılar buldu son periyoda takımımız 56-50 önde girdi.

Karşılaşmanın son periyoduna Bandırma Kırmızı etkili başladı ve Cem, Jekiri, Talat ve Rıdvan ile bulduğu sayılar ile son 7.24’a girilirken Bandırma Kırmızı takımı 58-56 öne geçti. Bursaspor Durmazlar Dejan Borovnjak ve Yunus sayılar bulmasına karşın Şeyhmuz ve Erkan’ın sayılarına engel olamadı ve son 1.51’e 7 sayı farkla 71-64 mağlup girdik.  Bu dakikadan sonra Şahin Ekmen ile üst üste iki üçlük bulduk ve bir anda farkı kapadık.  Ancak son bölümde Jekiri ile Bandırma Kırmızı sayılar buldu. Dördüncü periyodun son saniyesinde Karlo Vragoviç’in sayısı ile maç uzatmaya gitti. 75-75

Uzatma karşılıklı basketler ile geçildi. Bursaspor Durmazlar Şahin Ekmen ve Mert Celep ile sayılar buldu. Bandırma Kırmızı ise Jekiri ve Erkan ile potamızda sayılar üretti. Uzatmanın bitimine 35 saniye kala Mert Celep’in 3 sayılık basketiyle 85-85 eşitliği yakaladı ve her iki takımda son hücumlarından sayı üretemedi ve maç ikinci uzatmaya gitti.

İkinci uzatmanın ilk sayılarını Bursaspor Durmazlar Karlo’nun faul çizgisinden buldu. Karlo Vragoviç’e yapılan faulün ardından Bandırma benchi teknik faul aldı ve üst üst bulduğumuz sayılar ile farkı açtık. Mert Celep’in etkili oyunuyla Bursaspor Durmazlar müsabakayı 10 sayı farkla 99-89 mağlup etti.

Müsabakada Dejan Borovnjak 30 sayı ile galibiyette büyük katkı sağladı ve maçın adamı oldu. Takımımız yarın İstanbulspor Beylikdüzü takımı ile 20:15’de yarı finalde finale çıkma mücadelesi verecek. Yarı finalin diğer maçında ise 18’de Sakarya BŞB ile Nesine.com Eskişehir Basket karşı karşıya gelecek.

 

 

MAÇMETRE

SALON: Mersin Edip Buran

BURSASPOR DURMAZLAR: Erdem İlter, Zafer Sezer Alp, Cem Coşkun, Mert Celep, Salih Uğraşan, Yunus Çankaya, Melih Kapucu, Karlo Vragoviç, Şahin Ekmen, Burak Erol, Dejan Borovnjak

Baş Antrenör: Şemsettin Baş

BANDIRMA KIRMIZI:  Şehmus Hazer, Eray Akyüz, İsmail Cem Ulusoy, Erxhan Osmani, Rıdvan Öncel, Ragıp Berke Atar, Talat Altunbey, Alperen Demir, Harun Can Doğan, Hakan Sayılı, Tonye Frank Jekiri, Erkan Yılmaz

 

PERİYOTLAR:

1.Periyot: Bursaspor Durmazlar 28-21 Bandırma Kırmızı
2.Periyot: Bursaspor Durmazlar 48 (20)-(13) 34 Bandırma Kırmızı
3.Periyot: Bursaspor Durmazlar 56 (8)-(16) 50 Bandırma Kırmızı
4.Periyot: Bursaspor Durmazlar 75 (19)-(25) 75  Bandırma Kırmızı
1.Uzatma: Bursaspor Durmazlar 85 (10) – (10) 85 Bandırma Kırmızı
2.Uzatma: Bursaspor Durmazlar 99 (14) – (4) 89 Bandırma Kırmızı