TC Kimlik No
Şifre

Arşiv Haber

27/12/2005 17:02

Antalyaspor Genel Direktörü Yılmaz Vural, transfer çalışması yapmadıklarını belirterek, ``Transfer düşüncemiz yok. Antalyaspor hedefine bu kadroyla ulaşabilecek bir takım`` dedi.

Antalyaspor, ikinci devre hazırlıklarına tesislerde yaptığı çalışmalarla başladı. Günde üç antrenman yapan takımın, gece antrenmanları da yapabilmesi amacıyla tesis ışıklandırıldı.

Takımının çalışmaları hakkında AA muhabirine açıklama yapan Genel Direktör Yılmaz Vural, 01-31 Ocak 2006 tarihleri arasındaki transfer döneminde takıma takviye düşünmediklerini söyledi. Takımın maddi sıkıntılar içerisinde olduğunu vurgulayan Vural, şunları kaydetti: ``Transfer çalışmamız şu an için yok. Takımımızın ilk hedefi, öncelikle kendi oyuncularına karşı bütün vecibelerine yerine getirebilmektir. Eğer bunu yapabilirsek tabi ki birkaç takviye yapmak istiyoruz. Bunu yapamazsak transfer istemiyoruz. Çünkü önemli olan önce kadromuzu mutlu etmek. Birkaç oyuncu alacağım derken 20-25 oyuncuyu kaybetme riskini göze almak istemiyoruz. Bu takımla yola çıktık. Oyuncularıma güveniyorum. İlla transfer yapılacak diye bir kaide yok. Antalyaspor hedefine bu oyuncularla varabilecek durumda. Transfer düşüncemiz yok. Antalyaspor hedefine bu kadroyla ulaşabilecek bir takım.`` İkinci devrenin ilk maçında Kocaelispor ile deplasmanda karşılaşacak Antalyaspor`un, hazırlık döneminde 5 özel maç yapacağını da belirten Vural, şöyle devam etti: ``31 Aralık cumartesi günü saat 11.00`de Mersin İdman Yurdu ile hazırlık maçı oynayacağız. Yılbaşı izninin ardından Malatyaspor, Ankaraspor, Gençler Birliği ve Sivasspor ile hazırlık maçları oynayacağız. Hedefimiz ikinci devrenin ilk maçına takımımızı fiziksel ve taktiksel açıdan hazırlamaktır. Ligin üst sıralarındaki takımlar bizim gibi deplasmana gidiyor. Kocaelispor maçını kazanırsak avantajlı başlamış olabiliriz. Bu maçta alacağımız 3 puanın önemini bilerek hazırlıklarımızı sürdürüyoruz.``