TC Kimlik No
Şifre

Potanın Timsahları Yemekte Bir Araya Geldi

26/01/2017 00:52

Türkiye Basketbol Ligi’nin 19 haftası geride kalırken, Amatör Şubelerden Sorumlu Asbaşkanımız Sezer Sezgin Orhangazi’de Basketbol A Takım teknik heyet sporcularına birlik ve beraberlik yemeği verdi.

Potanın Timsahları Yemekte Bir Araya Geldi

 

Teknik heyet ve sporcularımızın geçtiğimiz hafta Afyon Belediyespor karşısında alınan galibiyetle oldukça moralli olduklarının gözlemlendiği yemekte konuşan Amatör Şubelerden Sorumlu Yöneticimiz Sezer Sezgin, “ Basketbol takımımızın sezon başından bu yana göstermiş olduğu mücadeleden dolayı çok memnunuz ”  dedi.

SEZER SEZGİN: “ ÇOK KARAKTERLİ BİR TAKIMIZ”

Sporun içinden gelen bir kişi olduğunu belirten Sezgin gecede şu konuşmayı gerçekleştirdi; “ Bir sporcuda aranan en büyük özelik karakterdir. Sizde bu karakter var. Aranızda bir tane bile çürük elma yok. Bunu da zaten tüm Bursa’ya ispat ettiniz. Sizlerden çok memnunuz. Bizim seyircimizin de bir karakteri var. Son maçta sahaya yansıtmış olduğunuz karakter, sezon boyu sürmesini istediğimiz bir karakter. Mücadele ruhu ve  taraftarla bütünleşme mükemmeldi.  Bursa’da herkesin gözü basketbol branşına çevrilmiş durumda. Önümüzdeki maçlarda inanıyorum ki daha çok taraftarımız salona gelecek. Sezon sonunda da inşallah Türkiye’nin gündemine oturacağız. Ligde bütçesi bizden çok daha fazla olan takımlarla oynuyoruz ve oynayacağız. Bu müsabakaları kazanabilir veya kaybedebiliriz.  Ama hepsi bizden çekiniyorlar. Biz mücadelemizi verdiğimiz takdirde yenemeyeceğimiz takım olmadığını düşünüyorum.   Sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum. İnşallah bu ruhu ve mücadeleyi kaybetmeyiz ve sezon sonuna kadar böyle gideriz. Bizim taraftarımız mücadele eden takımları bağrına basar. İbre yukarıya yönde. Mücadele ettiğimizde başarı gelecektir. Basketbol takımımız malzemecisinden, masörüne, kaptanından antrenörüne kadar tamamıyla karakterli insanlardan oluşuyor.  Bu yolun sonunda inşallah bir üst lige çıkmayı kutlarız. Bu buluşmaları sık sık yapacağız” dedi.

ŞEMSETTİN BAŞ: “ HİÇBİR MAÇTA MÜCADELE ETMEDEN SALONDAN AYRILMAYACAĞIZ”

Baş antrenörümüz Şemsettin Baş ise Sezer Sezgin’e akşam yemeği organizasyonu için teşekkür ettiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi;  “ Biz takım olarak şunun sözünü verebiliriz. Sezon öncesinde biz bir karar aldık. Biz sizin desteğiniz ile maçlarımızı kazanabiliriz de kaybedebiliriz de ama savaşmadan, mücadele etmeden hiçbir maçta sahadan ayrılmak istemiyoruz. Gurur duyabileceğiniz bir takım olmak için çok çalışıyoruz. Öncelikle hedefimiz Play-Off. Play-Off ta sürprizler de geçmişte olmuştur. Sonuna kadar savaşacağız” dedi.