TC Kimlik No
Şifre

Joviç ve Onur İmzaladı

13/01/2017 18:20

Bursaspor’umuzun yeni transferleri Onur ve Bobab Joviç, Özlüce Tesislerimizde düzenlenen imza töreniyle kendilerini Bursasporlu yapan imzayı attılar.

Joviç ve Onur İmzaladı

İmza törenine başkanımız Ali Ay, Yönetim Kurulu üyelerimiz Ali Ademoğlu, Yüksel Çolak ve Fatih Pulat da takip etti.  

Başkanımız Ali Ay imza töreninde yaptığı konuşmada, her iki oyuncunun da transferinin Bursaspor’a hayırlı olmasını diledi.  

ANKARAGÜCÜ KULÜBÜ’NE BİZİ TERCİH ETTİKLERİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ

“Öncelikle ben şunu belirtmek istiyorum scout ekibimize çok teşekkür ediyorum. Transferde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Onur’u Ankaragücü’nden aldık. Ankaragücü kulübüne 950 bin TL bonservis bedeli ödedik.  Kendisini aşağı yukarı 1.5 - 2 seneden beri ekibimiz izliyordu. Biliyorsunuz Emre’yi de Ankaragücü’nden aldık. Ankaragücü yönetimine bizi tercih ettikleri için çok teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz Ankaragücü bizim kardeş kulübümüz. Ankaragücü taraftarları bu transferden dolayı biraz tepki vermişler. Şunu belirtmek istiyorum, biz eğer Onur’u almasaydık kendisine iki üç tane daha kulüp transfer teklifi yapmıştı. O takımların verdiği rakamlar bizim verdiğimiz rakamlardan çok daha düşüktü. Biz aynı zamanda Ankaragücü’ne yardımcı olmak amacıyla Onur kardeşimizi aldık. Kendisi 21 yaşında. Bizim için uzun seneler faydası olacak bir futbolcu. Biz kendisine kesinlikle güveniyoruz. Aziz gibi Emre gibi Bursaspor’a uzun yıllar katkı sağlayacaktır”

BOBAN İLK TERCİHİMİZDİ

“Boban Joviç ise yabancı transferimiz. Sloven oyuncu. Wisla Krakow’dan transfer ettik. Onu da scout ekibimiz iki aydan beri inceliyor. Ekibimiz bize 5-6 tane oyuncu sundu. Birinci sıradaki oyuncumuz Boban idi. Hocamızda onu tercih etti. Biz de hemen devreye girdik. Kulübüne 300 bin Euro bonservis ödedik. Ayrıca artı bonuslar var. Eğer 30 maç oynarsa ilave 100 bin euro, ayrıca satışından da %10 katkı vereceğiz. Kendisiyle de yıllık 300 bin euroya anlaştık. Kendisine bizi tercih ettiği için teşekkür ediyorum. Bizim de çok güvendiğimiz bir oyuncu . Biliyorsunuz sağ bekimiz Serdar kardeşimiz sakatlandıktan sonra o bölgeye transfer ihtiyacımız oldu. Bizim olmazsa olmazlarımızdan bir tanesiydi sağ bek. Pazartesi günü de lisansını çıkartacağız. Hocamız isterse salı günü kupa maçında oynatabilir. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum.”

Boban ile 2.5 yıllık yaptık. Birbirimizden memnun kaldığımız sürece ayrılacağını düşünmüyorum. Onur ile 4 yıllık yaptık.

STANCU İLE PRENSİPTE ANLAŞTIK

Diğer transferler ile ilgili olarak Başkanımız Ali Ay “Stancu’nun kendisiyle prensip anlaşmasına varıldı. Şuanda İlhan Başkandan haber bekliyoruz. Herhalde bu transferde gerçekleşecek. Ben her zaman şunu söyledim. Biz mali tabloya çok dikkat etmemiz lazım. Diğer kulüplerin ve bizlerin durumunu herkes çok iyi biliyor. Çok şükür bu sene Mali Fair-Play’da sıkıntımız olmadı. İnşallah gelecek senede olmaz. Buna dikkat etmeliyiz. Biz 30-40 milyon borcu aşağıya çekmiştik ama euro’da bir devalüasyon oldu. %25 kulübümüzün borcu yükseldi. Ama güzel çalışmalar var. İnşallah bunlar neticeleğinde Bursaspor çok güzel yerlere gelecek. Onları daha sonra sizlerle konuşuruz” dedi.

HAYATTA EN ÇOK DEĞER VERDİĞİM ŞEY DÜRÜSTLÜK

Bugün yerel bir gazete yer alan köşe yazısıyla ilgili olarak da konuşan Başkanımız Ali Ay, “Değinmeyecektim ama değinmek zorundayım. Bunu tüm basın mensuplarına söylemek istiyorum. Hayatta en çok değer verdiğim şey dürüstlük ve herşeyi şeffaf bir şekilde açıklamak. Bugüne kadar Çok şükür bir problemimiz olmadı. Bugün bir arkadaşımız yazı yazmış. Eğer bir şeyi yazıyorsanız iddia olarak yazmayın. Varsa ispatınız Bursaspor’a yardımcı olmak istiyorsanız burada isim verirsiniz. İspatladığınız o isme eğer ben yol vermezsem o zaman benden hesap sorabilirsiniz. İkincisi burada aşağı yukarı 309 insan ekmek yiyor. Siz böyle yazarsanız herkesi töhmet altında bırakırsınız. Bunun da günahı sizin olur. Lütfen bu tür konularda direkt benimle temasta olunuz. Söylemeyecektim ama sabahtan beri içim içimi yiyor” dedi.

ONUR: “ KARDEŞ KULÜBÜMÜZE GELDİĞİM İÇİN MUTLUYUM”

Ankaragücü’nden transfer olan Onur ise imza töreninde yaptığı konuşmada, “Ankaragücü’nün kardeş kulübü Bursaspor’a geldiğim için çok mutluyum. Benden desteğini esirgemeyen ailem ve bana güvenen herkese çok teşekkür ediyorum. Çok çalışıp kendimi ispatlayacağımı düşünüyorum” dedi.

BOBAN: “KARİYERİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR ADIM ATTIM”

Sloven oyuncu Boban Joviç imza törenindeki açıklamasına Türkçe “Merhaba” diyerek başladı. Sloven oyuncu şu açıklamalarda bulundu; “ Burada olduğum için çok gururluyum. Bugün gerçekten benim için ve ailem için güzel bir gün. Umarım Bursaspor için de güzel bir gündür. Bunu zaman gösterecek. Bursaspor’un bir parçası olduğum için gururluyum. Transferimde emeği olan herkese teker teker teşekkür ediyorum” dedi.  

Bir medya mensubunun “Türk futbolunu takip ediyor muydun? Bursaspor’a gelmende neler etkili oldu?” sorusuna Boban, “ Hem ülke olarak hem de Türk futbolu hakkında belli bilgilerim vardı. Bursa tercihimdeki faktör Bursa’nın Türkiye için ne ifade ettiğini çok iyi biliyorum. Avrupa için de önemli. Kariyerimin için ne kadar önemli bir adım attığımın farkındayım. Bursaspor’a elimden geleni yapmaya çalışacağım. Başkanımızın da dediği gibi Milli takıma karşı oynadım ama Türkiye hakkında bilgilerim çok daha öncesine dayanıyor” dedi.   

İmza töreninin ardından Onur 33, Jovic 33 numaralı formalarıyla basın mensuplarına fotoğraf verdiler. 


Etiketler :
 • Joviç ve Onur İmzaladı
 • Joviç ve Onur İmzaladı
 • Joviç ve Onur İmzaladı
 • Joviç ve Onur İmzaladı
 • Joviç ve Onur İmzaladı
 • Joviç ve Onur İmzaladı
 • Joviç ve Onur İmzaladı
 • Joviç ve Onur İmzaladı
 • Joviç ve Onur İmzaladı
 • Joviç ve Onur İmzaladı
 • Joviç ve Onur İmzaladı
 • Joviç ve Onur İmzaladı
 • Joviç ve Onur İmzaladı
 • Joviç ve Onur İmzaladı
 • Joviç ve Onur İmzaladı
 • Joviç ve Onur İmzaladı
 • Joviç ve Onur İmzaladı
 • Joviç ve Onur İmzaladı