TC Kimlik No
Şifre

Voleybol 1.Lig: Maltepe Yalı Spor 1–3 Bursaspor

22/10/2016 17:34

Türkiye Bayanlar Voleybol 1.Ligi A Grubu 2.haftasında Bursaspor’umuz deplasmanda Maltepe Yalı Spor ile karşı karşıya geldi.

Voleybol 1.Lig: Maltepe Yalı Spor 1–3 Bursaspor

 

Bursaspor’umuz ligin ilk haftasında Bursa’da oynanan müsabakada Vakıfbank’ı 3-0 mağlup etmesini başarmıştı.

Tecrübeli Başantrenörümüz Emin İmen sahaya şu kadroyu sürdü; Emel, Dilara, Bahar, Elena, Melis, Selin (L: Dilek )

Karşılaşma başa baş bir oyun ile başladı. Bursaspor’umuz Elena, Melis Ece Yurtsever ve Dilara Dağyar ile sayılar bulurken Maltepe Yalı Spor’un yabancı oyuncusu Nicola ile skor üretti. İlk teknik molaya Bursaspor’umuz 8-7 öne girdi.  

Setin ikinci bölümüne Emel Kaplan’ın etkili servisleriyle bulduğumuz sayılarla başladık. Elena ile file üstünden sayı bulduk ve skoru 11-7’ye getirdik. Bu dakikada Maltepe antrenörü Vedat Mekik mola aldı. Molanın ardından Bursaspor’umuz Emel ve Bahar ile sayılar buldu ve ikinci teknik molaya 16-10 önde girdi.

Teknik molanın ardından Filenin Timsahları basit hatalar yaptı ve fark 3 sayıya indi. 17-14. Bu dakikada tecrübeli antrenörümüz Emin İmen mola aldı. Molanın ardından Elena’nın etkili oyunuyla sayılar aldık ve 27 dakika süren seti 25-19 kazandık.  

Maçın ikinci setine de iyi başladık. Bursaspor’umuz Dilara , Elena ve Emel Kaplan ile sayılar ürettik ve 7-2 öne geçtik. Ancak Yalı Spor Ecem ve Naz ile sayılar buldu ve skoru 7-5’e indirdi. Takımımız ilk teknik molaya 8-5 önde girdi.

Setin ikinci bölümüne de Bursaspor’umuz iyi başladı ve 10-5 üstünlüğe ulaştığımız dakikada evsahibi ekibin molası geldi. Bursaspor’umuz Emel Kaplan ve Bahar Ekinci ile bulduğu sayılar ile ikinci teknik molaya 16-7 üstün girdi. Setin üçüncü bölümüne Maltepe Yalı Spor Defne’nin bloklarıyla sayılar buldu ve farkı 6’ya indirdi. 16-10…Geri kalan bölümde her iki takımda karşılıklı sayılar buldu. Melis Ece Yurtsever’in etkili oyunuyla bu seti de 25-21 kazandık. 0-2

Maçın üçüncü setine evsahibi Maltepe Yalı Spor iyi başladı. Nicola ve Ecem ile sayılar bulan Maltepe Yalı Spor ilk teknik molaya 8-6 önde girdi. Maltepe Yalıspor ikinci bölümde de etkili bir oyun sergiledi. Özellikle yabancı oyuncusu Nicola ile smaç sayılar bulan Maltepe Yalı Spor ikinci teknik  molaya 16-12 önde giren taraf oldu. Setin son bölümü çekişmeye sahne oldu. Bursaspor’umuz Bahar ve Emel ile oyunda tutunmaya çalışırken Maltepe Yalı Spor Nicola ile sayılar üretmeye devam etti. 22-19.. Bu dakikada tecrübeli antrenörümüz Emin İmen mola aldı. Molanın ardından toparlanan takımımız sete tutundu ve üst üste aldığı sayılar ile 24-24’e skoru taşımayı başardık ancak setin sonunu getiremedik ve 31 dakika süren üçüncü seti ev sahibi ekip 26-24 kazandı. 1-2

Maçın dördüncü seti de büyük bir çekişmeye sahne oldu. Her iki takımda bir türlü farkı açamadı. İlk teknik molaya Bursaspor’umuz 8-5 önde girdi.  İkinci teknik molaya ise ev sahibi ekip 16-15 önde girdi. Setin son bölümünde Elena Litovchenko maça ağırlığını koydu. Üst üste sayılar alan takımımız son seti 25-22, maçı da 3-1 kazanmasını bildi.

 

 

MAÇMETRE

SALON: Burhan Felek

HAKEMLER: Erol Akbulut, Yrd. Yılmaz Duman

MALTEPE YALI SPOR:  İlk 6: Defne, Nicola, Beste, Naz, Ecem, Dilara (L: Deniz)

İlayda, Buket, Ece, Esra

Başantrenör: Vedat Mekik

BURSASPOR: İlk 6: ; Emel, Dilara, Bahar, Elena, Melis, Selin Yurtsever (L: Dilek )

Buse, Dilek, Gizem, İrem, Selin (L:Meryem)

Başantrenör: Emin İmen


SETLER:

1.SET: Maltepe Yalı Spor 19 – 25 Bursaspor ( Süre: 27 Dk. )

2.SET: Maltepe Yalı Spor 21–25 Bursaspor ( Süre: 28 Dk. )

3.SET: Maltepe Yalı Spor 26–24 Bursaspor ( Süre: 31 Dk. )

4.SET: Maltepe Yalı Spor 21–25 Bursaspor ( Süre: 32 Dk. )