TC Kimlik No
Şifre

Başarılı Boksörlerimiz Ödüllendirildi

03/10/2015 13:23

Geçtiğimiz ay düzenlenen Uluslarası Turnuvalar’da madalya kazanan boksörlerimiz Ünal Kalkışım ve Abdülsamet Salih, yönetim kurulumuz tarafından altın ile ödüllendirildi.

Başarılı Boksörlerimiz Ödüllendirildi

Boks antrenörlerimiz Abdülkadir Ünsal ve Ferman Muzaffer ile birlikte Özlüce Tesislerimize gelen Gençler Dünya Şampiyonası’nda 52 Kg’da gümüş madalya kazanan Ünal Kalkışım ve Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Turnuvası’nda 91+Kg’da bronz madalya kazanan Abdülsamet Salih, Amatör Şubelerden Sorumlu Yöneticimiz Halil Özyürek ile bir araya geldi.   

Yönetim Kurulu üyemiz Halil Özyürek başarılarından dolayı sporcularımızı tebrik etti ve kendilerine Bursaspor atkısı ve forması hediye etti.

ÖZYÜREK: “ SPORCULARIMIZIN BAŞARILARIYLA GURUR DUYUYORUZ”

Özyürek yaptığı açıklamada ferdi sporlarda Bursasporlu sporcuların başarılarıyla gurur duyduklarını belirtti. Özyürek, “ Bursaspor’umuzun ferdi sporlarda önemli başarılar elde edemiyordu. Tüm amatör branşlarda iyi ekipler kurduk. Yetenekli milli sporcuları Bursaspor bünyesine transfer ettik. Dünya Şampiyonası’nda Ünal Kalkışım finale çıkma başarısı gösterdi ve ev sahibi Rusya’nın sporcusuna mağlup olarak gümüş madalya kazandı. İnşallah genç yaşta elde ettiği bu önemli başarıları ilerleyen yıllarda da devam ettireceğine inanıyorum ve kendisini tebrik ediyorum. Bir diğer başarılı sporcumuz Abdülsamet Salih’i de tebrik ediyorum. Kendisi Uluslararası Cumhurbaşkanlığı turnuvasında ağır siklette 3.lük kürsüsüne çıktı. İnanıyorum ki sporcularımız çok çalışarak Bursa’mızı ve kulübümüzü olimpiyatlarda da en iyi şekilde temsil edeceklerdir” dedi.

KALKIŞIM: “ÇOK ÇALIŞIYORUZ”

Dünya ikincisi olan 16 yaşındaki genç sporcumuz Ünal Kalkışım, Dünya Şampiyonası’na çok iyi hazırlandığını ve ikinci olarak emeklerinin karşılığını aldığını belirtti. Kalkışım, “ Ben Trabzonluyum, bu sezon Bursaspor’a transfer oldum. Dünya şampiyonasında Ermeni, İsrailli, Çinli ve İngiliz rakiplerimi mağlup ederek finale çıktım. Finalde ev sahibi Rusya’nın sporcusuna mağlup olarak gümüş madalya kazandım. Hedefim 2020 olimpiyatlarında ülkemizi ve Bursaspor’u temsil edebilmek. İnşallah Allah’ın izniyle bu başarıları da görürüm. Bizlere destek veren Başkanımıza, yöneticilerimize, antrenörlerime çok teşekkür ediyorum” dedi.

SALİH: “TÜM HEDEFİM OLİMPİYATLARDA YER ALMAK”

Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Turnuvası’nda 91+ Kg’da 3.lük kürsüsüne çıkan Abdülsamet Salih ise “ Geçtiğimiz ay Erzurum’da düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Turnuvası’nda üçüncü oldum. Bundan sonraki tüm çalışmalarımız 2016 Olimpiyatları olacak. İnşallah olimpiyatlarda da Bursa’mızı ve bayrağımızı taşımak bize nasip olur” dedi.

ÜNSAL: “ İKİ AYDA 3 MADALYA”

Boks antrenörümüz Abdülkadir Ünsal iki ay içerisinde 3 önemli uluslararası turnuvada Bursaspor’a madalya getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Ünsal, “İlk olarak bayanlarda Avrupa Şampiyonası’nda daha sonra Dünya Şampiyonası ve en son da Uluslararası Cumhurbaşkanlığı turnuvasında madalyalar kazandık. İnşallah önümüzdeki olimpiyatlarda Bursa’ya madalya getirmek nasip olur” dedi.  

MUZAFFER: “ BURSA’YA OLİMPİYAT MADALYASI GETİRMEK İSTİYORUZ”

Antrenörümüz Ferman Muzaffer ise bireysel yapılan sporlarda maddiyattan çok manevi desteğin çok daha önemli olduğunu ve kendilerine destek olan Başkanımız Recep Bölükbaşı, Yöneticimiz Halil Özyürek ve Genel Müdür Yardımcımız Erhan Başoğlu’na teşekkürleri iletti.

Muzaffer, boks sporunun çok zor bir spor olduğunu belirttiği konuşmasında, “Sabah, akşam çok yoğun çalışıyoruz. Dünyanın en zor sporlarından birisi. Sporcularımız önemli başarılara imza attılar. Kendilerini kutluyorum. Geçmiş yıllarda kardeşim Bahram Muzaffer Bursa’mızı temsilen olimpiyatlarda çeyrek finale yükselebilmişti. Bizlerin amacı olimpiyatlarda Bursa’ya ve Bursaspor’umuza madalya kazandırabilmek. Yoğun çalışıyoruz. Bursaspor çok büyük bir kulüp. Burada olmaktan büyük gurur duyuyoruz. İnşallah bundan sonra madalyalarımız devam edecektir” dedi.  

   


Etiketler :
  • Başarılı Boksörlerimiz Ödüllendirildi
  • Başarılı Boksörlerimiz Ödüllendirildi
  • Başarılı Boksörlerimiz Ödüllendirildi
  • Başarılı Boksörlerimiz Ödüllendirildi