TC Kimlik No
Şifre

Senay Demircioğlu’ndan Bronz Madalya

25/08/2015 14:50

Macaristan’ın Keszthely şehrinde Yıldız ve Genç Bayanlar Avrupa Boks Şampiyonası’nda Sporcumuz Senay Demircioğlu 81 Kg’da bronz madalya kazandı.

Senay Demircioğlu’ndan Bronz Madalya

Avrupa Boks Konfederasyonu (EUBC) tarafından düzenlenen 17 ülkeden 202 sporcunun katıldığı Yıldız ve Genç Bayanlar Avrupa Boks Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden Senay Demircioğlu ülkemize bronz madalya ile döndü.

Ayağının tozu ile tesislerimize gelen Senay Demircioğlu, antrenörümüz Ferman Muzaffer ile birlikte Başkanımız Recep Bölükbaşı ve Amatör Şubelerden Sorumlu Yönetim Kurulu üyemiz Halil Özyürek ile bir araya geldi.

 

BAŞKAN BÖLÜKBAŞI: “SENAY İLE GURUR DUYUYORUZ”

Başkanımız Recep Bölükbaşı, Avrupa Şampiyonası’nda 3.lük kürsüsüne çıkan Senay Demircioğlu’nun başarısından dolayı büyük gurur duyduklarını belirtti.  Başkan Bölükbaşı sözlerini şöyle sürdürdü; “Senay, bronz madalya alarak Bursa’ya döndü. Kendisini ve hocalarını tebrik ediyorum.  Bursa olarak Türkiye olarak gururlanıyoruz. Bundan sonraki turnuvalarda altın madalyalar getireceğine inanıyoruz. Biz futbol takımı ile ön plandayız ama biz geldiğimiz günden bu yana nasıl spor kulübü oluruz diye düşünüyoruz. Amatör şubelere çok önem verdik. Gereken desteği verdiğimizi de düşünüyoruz. Bunun akabinde de spor salonlarında bayan voleybol ve basketbolda 2.ligde mücadele edeceğiz. Sağ olsun yöneticimiz Halil Özyürek ve koordinatörümüz Erhan Başoğlu büyük çaba sarf ediyorlar. Bu çabaların ardından başarılar gelecektir. Sporcularımız kendilerine bakacaklar, çalışacaklar ve hayallerine ulaşacaklardır. Erkek boksörlerimizden de madalyalar bekliyoruz. Tüm branşlarımızda önümüzdeki dönemde başarılara ulaşacağımıza inanıyoruz. Senay’ı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.  

ÖZYÜREK: “AMATÖR ŞUBELERİ HAK ETTİĞİ NOKTAYA GETİRECEĞİZ”

Halil Özyürek, “ Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Bizlere çok vaktini ayırıyor. Biz diğer amatör branşlar ile birlikte ferdi sporları da ön plana çıkarmaya çalışıyoruz. Atletizm, tenis olsun. İnşallah bundan sonraki dönemde Avrupa, Dünya ve hatta olimpiyatlara katılırız. Bu sene amatör şubelerimizi hak ettiği noktaya getireceğiz” dedi.  

 

Senay Demircioğlu: “ Ülkeme madalya ile döndüğüm için mutluyum”   

 

81 Kg’da Avrupa Gençler Şampiyonası’nda bronz madalya kazanan 17 yaşındaki sporcumuz Senay Demircoğlu yaptığı açıklamada Bursaspor forması ile çok daha büyük başarılara imza atmak istediğini söyledi. Avrupa Şampiyonası’nın kendisi açısından güzel geçtiğini belirten Demircioğlu “ Zorlu rakiplerim vardı. Çeyrek finalde Estonyalı rakibim ile yaptığım maçı kazanarak yarı finale yükseldim. Yarı finalde Macar rakibime yaşadığım aksiliklerden dolayı kaybettim. Üçüncü olmakta benim için başarı. Her şey Türkiye içindi. Ülkemize madalyasız dönmediğim için çok mutluyum. 1 aylık kamp döneminden geçerek Macaristan’a gittik. Milli takım olarak güzel sonuçlar elde ettik. Umarım ileride daha güzel sonuçlar elde ederiz. Bundan sonraki hedeflerim öncelikle Türkiye Şampiyonası ardından ülkemizde düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’nda madalya almak var” dedi.  

Ferman Muzaffer : “ Emeğimizin hakkını aldık”

Boks antrenörümüz Ferman Muzaffer, 17 yaşındaki genç sporcu Senay’ın çok önemli bir dereceye imza attığını belirttiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi;  “Sözlerime başlamadan önce Başkanımız Recep Bölükbaşı’na ve Amatör Şubelerden Sorumlu Yöneticimiz Halil Özyürek’e bizlere göstermiş oldukları destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Desteklerinin karşılığını biz madalyalar ile ödemeye devam edeceğiz. Bursaspor çok büyük kulüp. Senay’ı, Avrupa 3.lüğünden dolayı tebrik ediyorum. İnşallah bundan sonra madalyalar gelecektir. Hedefimiz olimpiyatta madalya alabilmek.  Boks zor bir spor ve bu sporda başarılı olmak için çok çalışmak gerekiyor. Şuanda farklı yaş kategorilerinde 6 tane erkek sporcumuz Milli takımda. Onlardan da ümitliyiz. İnşallah onlarda altın madalyalar ile dönecekler. Bizde gereken tüm çalışmaları yaparak önümüzdeki turnuvalara hazırlanmaya devam ediyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Başkanımız Recep Bölükbaşı Senay Demircioğlu’na elde etmiş olduğu başarılardan dolayı Cumhuriyet altını ve Bursaspor forması hediye etti.  


Etiketler :
  • Senay Demircioğlu’ndan Bronz Madalya
  • Senay Demircioğlu’ndan Bronz Madalya
  • Senay Demircioğlu’ndan Bronz Madalya
  • Senay Demircioğlu’ndan Bronz Madalya
  • Senay Demircioğlu’ndan Bronz Madalya