TC Kimlik No
Şifre

Divan Başkanlık Kurulu Başkan Adayları Belli Oldu

02/06/2015 17:37

5 Haziran 2015 Cuma günü saat:19:00’da Sadabad Sarayı’nda, çoğunluk sağlanamaması halinde ise 12 Haziran 2015 tarihinde aynı saat ve aynı yerde yapılacak Olağan Seçimli Divan Kurulu Toplantısı öncesinde Başkan adaylarının listelerini Divan Başkanlık Kurulu’na sunma süreleri bugün sona erdi.

Divan Başkanlık Kurulu Başkan Adayları Belli Oldu

Divan Başkanlık Kurulu seçimi için Başkanlık adaylığını ve asil-yedek üye listelerini sunmak üzere Özlüce Tesislerimize Başkan adayı olarak İdris Sevinç ve Burhan Vatan listelerindeki üyeleriyle birlikte geldiler. 

Özlüce Tesislerimize ilk gelen Divan Başkan adayı İdris Sevinç oldu ve listesini Divan Başkanlık Kurulu Başkanımız Kadir Şankaya’ya teslim etti.

Divan Başkanlık Kurulu Başkanımız Kadir Şankaya yaptığı konuşmada adaylığını koyan İdris Sevinç ve listesindeki üyelere hayırlı olsun dedi.

 Başkan Kadir Şankaya daha sonra Başkan Adayı İdris Sevinç’in asil-yedek listesini okudu.  ”Sevgili İdris kardeşim ekibiyle birlikte bana listelerini getirmiş bulunuyorlar. Dilekçelerinde yer alan isim ise şöyle; Başkan İdris Sevinç, Asil Üyeler;A.Murat Gülez, Serdar Yazıcı, Haluk Sivri, Mümin Pekcan Yedek Üyeler: Ramiz Şentürk, Aydın Çoközler" dedi.

 

SEVİNÇ: ” DAHA İYİ İŞLER YAPABİLMEK İÇİN YOLA ÇIKTIK”

Adaylığını Divan’a sunan İdris Sevinç medya mensuplarını şu açıklamayı yaptı;

” Herşeyden önce yarın oynanacak olan final maçında Bursaspor’umuza başarılard iliryouz. Busra’ya i,kinci kupayı getireceklerine inanıyrouz. Bursaspor’un Divan Kurulu’nda arkadaşlarımız ile birlikte daha iyi işler yapabilmek için yola çıktık. Hayırlısıysa nasip olsun diliyorum. Tek dileğimiz tüm Divan Kurulu üyelerimizin ilk toplantıya katılmalarını rica ediyoruz. Akabinde de gönülleri nereye götürüyorsa oraya oylarını verecektir. Bunlar gelip geçicidir. Dostluklar bakidir. Hayırlısı vesile olacak, demokratik bir seçim olacağına inanıyorum” dedi.  

 

VATAN:  ” DAHA RENKLİ, DAHA FARKLI BİR DİVAN KURULU ARZU EDİYORUZ”

Özlüce Tesislerimize ikinci gelen Divan Başkanı adayı Burhan Vatan oldu. Burhan Vatan’ın listesini Divan Başkanlık Kurulu Başkanımız Kadir Şankaya’ya teslim etti.

Divan Başkanlık Kurulu Başkanımız Kadir Şankaya yaptığı açıklamada , ”Sevgili Burhan kardeşim ekibiyle birlikte bana listelerini getirmiş bulunuyorlar. Dilekçelerinde yer alan isim ise şöyle;Başkan Burhan Vatan, Asil üyeler; Erhan Mendi, Galip Sakder, Ahmet Seyit Ademoğlu, Sabri Ersavaş Yedek Üyeler: Sedat Akgün, Ramazan Doğan” dedi.

 

Adaylığını Divan’a sunan Burhan Vatan medya mensuplarını şu açıklamayı yaptı;

” Çok uzun yıllar Divan Başkanlık Kurulu’nda Kadir Başkanımız ile birlikte görev yaptık. Sizlerden almış olduğumuz feyzle Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu’na adaylığımız koyduk.Sizlere bugüne kadar Divanımıza yapmış olduğunuz katkılardan dolayı teşekkürlerimizi sunuyorum. Arkadaşlarım ile birlikte yola çıktık. Bize destek veren veya vermeyen herkese çok teşekkür ediyorum. Bizimle beraber yarışı götürecek olan başta İdris Sevinç ve arkadaşlarına başarılar diliyorum. Amacımız gücümüzün yettiği kadarıyla hizmet etmek istiyoruz. Daha renkli, daha farklı bir Divan arzu ediyoruz. İkincisi Bursaspor’umuza yük getirmemeyi düşünüyoruz. Bütün mesele Divan Kurulu’nu bir nevi lobi olarak görmek lazım. Basın mensuları arkadaşlarımıza da iş düşüyor. Bizimle iletişim halinde olurlarsa daha çoabuk yol alacağımızı düşünüyoruz. Bizim için en önemli şeylerden bir tanesi tüzüğümüzün en azından eski haline getirilmesi. Taraftarlarımızın tamamının bunu istediğini düşünüyoruz. Biz ilk aday olduğumuz gün seçim gereği olarakta olsa bu kadroyu o gün koymuştuk. Buna Başkanım da, Galip ve Erhan arkadaşlarım da şahittir. Bugün bir internet sitesinde çıkan haber var. Bizim de hoşumuza gitmeyen ama asla böyle birşeyi olmadığını belirtmek istiyorum. Biz Sabri ağabeğimiz ve diğer arkadalarımız ile çalışmayı daha ilk gün kafamıza koymuştuk. Asla bizim listemizde hiçbir arkadaşım hayır ben yokum demedi. Bunu da ayrıca belirtmek istiyorum” dedi.  

 

 ŞANKAYA: " SEÇİMİN ARDINDAN İKİ ADAYIN KUCAKLAŞMASINI ARZU EDİYORUM" 

Divan Başkanlık Kurulu Başkanımız Kadir Şankaya yaptığı açıklamada seçilecek olan Divan Başkanının herkesin başkanı olacağını ve iki başkan adayının da seçimin ardından kucaklaşmalarını arzu ettiğini belirtti. Şankaya sözlerini şöyle sürdürdü; "Allah hayırlı uğurlu etsin. Her iki listeye başarılar diliyorum. Divan Kurulumuzun seçeceği başkan hepimizin başkanı olacaktır. İki başkan adayımız yarışacaklar. Ama seçimden sonra bu iki başkan adayımızın kucaklaşmalarını arzu ediyorum. Tüzük tadilinde bende şunu arzu ediyorum. Eskiden tüzüğümüzde üye olanlar 3 yıl oy kullanamıyordu. Hiç olmazsa ben bunun 2 yıla çıkartıp, Bursaspor’un geleceğini kurtarmış olacağını düşünüyorum. Yarın kupa maçımız var.  İnşallah yarın kupayı alır müzemize koyarız. Ben Divan Başkanlığım süresinde bir lig şampiyonluğu yaşamıştım. Bir kupa şampiyonluğu da bana yaşatırlarsa çok mutlu olacağımı belirtmek istiyorum. İnşallah kupayı kazanır ve Cuma günü toplantımızda bir köşeye koyarız. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.    


Etiketler : ,,,
  • Divan Başkanlık Kurulu Başkan Adayları Belli Oldu
  • Divan Başkanlık Kurulu Başkan Adayları Belli Oldu
  • Divan Başkanlık Kurulu Başkan Adayları Belli Oldu
  • Divan Başkanlık Kurulu Başkan Adayları Belli Oldu
  • Divan Başkanlık Kurulu Başkan Adayları Belli Oldu
  • Divan Başkanlık Kurulu Başkan Adayları Belli Oldu
  • Divan Başkanlık Kurulu Başkan Adayları Belli Oldu
  • Divan Başkanlık Kurulu Başkan Adayları Belli Oldu