TC Kimlik No
Şifre

Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı

11/05/2015 22:36

Başkan adaylarının projelerini anlattığını Olağanüstü Divan Kurulu toplantısı Kültürpark içinde bulunan Sadabad Sarayı’nda gerçekleştirildi.

Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı

 

Gerçekleştirilen toplantıya Divan Kurulu üyelerimizin yanısıra, yönetim kurulu üyelerimiz, başkan adayları, Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar, Nilüfer Belediyesi Başkan Vekili Turgay Aydın, İl Emniyet Müdürümüz Selami Yıldız da katıldı. 

Divan Başkanlık Kurulu, yönetim kurulu üyelerimize görev süreleri boyunca Bursaspor’a yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi sundu.

Mesut Mestan: “Adaylara başarılar diliyorum”

Başkan adaylığından bugün çekilen Mesut Mestan, Divan Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada yöneticilik yaptığı dönemdeki katkılarını divan başkanlık kuruluna dosya halinde sundu. Mestan, “Sizlerin karşısında olmak her zaman bana gurur vermiştir. Benim hakkımda konuşulan konular hakkında belgeleri divana sunmak istiyorum. Ben evrak ve belgelerimle hazırlıklı geldim. Hatırlanacağı gibi 2003 yılından bugüne kadar 5 dönem yöneticilik yaptım. Yöneticilik yaptığım dönemlerde katkılar sağladık. Bir kısmını aldım, bir kısmını bağış yaptım. Aday olan diğer değerli 3 başkan adayımıza başarılar diliyorum.  Seçilen başkan bizim başkanımızdır. Başarılar diliyorum” dedi.  

Timur Noyan: “ Kim kazanırsa kazansın mutlaka Bursaspor kazanmalı”

Başkan adayı Timur Noyan Divan Kurulu üyelerine yaptığı konuşmada “Uzun bir aradan sonra sizlerle olmak beni çok mutlu etti” dedi.

Amacının bilgi ve tecrübelerini aktarmak olduğunu belirten Noyan,  “ Genel Kurul’da seçilirsem benim için unutulmaz bir hatıra ve mutluluk olacaktır. Bilgi ve birikimlerimi vereceğim. Bildiğiniz gibi İstanbul takımları nihayetinde semt takımları. Bursa’mız yaklaşık 16 milyar dolar ticaretiyle, turizmi, tarımı ile dünyada ender rastlanan kentlerden birisi. Sporun tüm dallarında rekabet edici bir Bursaspor yaratmak istiyoruz. 1996 yılında çok heyecanlı bir seçim çalışması yapmıştık. O sene ilk defa Bursaspor’umuzu borçsuz yapmıştık. O günkü arşivlere baktığınız zaman şunu göreceğiz. Bu transfer politikaları devam ederse önümüzdeki yıllarda tüm kulüplerin iflas edeceğini söylemiştik. Bugün diğer İstanbul takımları dahil olmak üzere tüm kulüpler sıkıntı içerisinde. Araştırmalarımızda şunu gördüm. Brezilya’dan 250 bin dolara oynayan futbolcu Türkiye’ye 2.5 milyon dolar gibi fiyatlara geliyor. Aradaki fark nerelere gidiyor? Sonuç itibariyle bilançoları kimsenin tutturamadığını görüyoruz. Hatta söylemim var. İçeride 5 dışarıda 3 gol atan Bursaspor yaratmak. Şehir olarak hepimiz birlikte hareket edersek, sahip çıkarsak başarılı olmamamız için hiçbir sebep yok. Kim kazanırsa kazansın mutlaka Bursaspor kazanmalı. İstanbul kulüplerinin hayal edemediği imkanlara sahip olabiliriz. Belediye kendi imkanları ile bize muhteşem bir stadyum hazırladı. Bursaspor’umuza gelirlerini verdi. Altyapı ile ilgili birçok çalışmalarımız var. Profesyonel hocalarımız ile oturduk konuştuk. Kendi iç dinamiklerimizden nasıl faydalanacağız” dedi.  

 

Cüneyt Özkan: “Geleceğe Yönelik Bursaspor Oluşturmalıyız”

Başkan adayı Timur Noyan’ın ardından bir diğer başkan adayı Cüneyt Özkan üyelere seslendi. Birçok projesini divan üyelerine aktaran Özkan,  “Ben sizlere projelerimden bahsetmek istiyorum. Eğer genel kurulu seçimi kazandığımız durumunda. Önceliğimiz iki adet sponsorumuz ile imzalar atarak kulübün ödemelerini yapmak olacak. Mevcut Hocamız ile devam etmek istiyoruz.  Biz adaylığımız süresince etik olmayacağı için görüşme talebinde bulunmadık. Öncelik onun taleplerini dinlemek ve onunla devam etmek olacaktır. Çok ciddi performans gösteren Fernandao’nun bonservisini almak ve takımımızda devamlılık arzu ediyoruz. Biz Bursaspor’u sadece 3 yıllık yönetecek bir yönetim düşünmedik. Geleceğe yönelik bir Bursaspor’u oluşturmaya çalışacağız. Bursaspor geleceği için Bursaspor anayasasını ortaya koyduk. Tüzük değişikliği, taraftar meclisi, çocuk kulübü, Bursaspor sosyal tesisi, Bursaspor Müzesi, Bursastore, taraftar kart, Bursaspor Radyosu gibi projelerimiz var” dedi.  

 

Recep Bölükbaşı: “ Geçen yıl ne söz verdiysek yerine getirdik”

Başkanımız Recep Bölükbaşı son sözü alan başkan adayı oldu. Bursaspor’un büyük bir ivmeyle yol aldığını ve hızla giden arabanın frene basıp şoför değiştirmesinin doğru olmayacağını belirtti.

Sözlerine iki başkan adayına teşekkür ederek başlayan Başkan Bölükbaşı, “ İki aday arkadaşıma çok teşekkür ediyorum. Çünkü ileriki dönemde neler yapmak istediklerini madde madde anlattılar. Bir Bursasporlu olarak beni çok mutlu etti. Biz göreve geldiğimizde taraftar bölünmüş, ekonomik sıkıntılara girmiş bir Bursaspor vardı.  Rahmetli başkanımız demişti borcumuzda yok alacağımızda yok. Devrederken bir miktar para bırakmıştık. Aradan 1 yıl geçtikten sonra karamsar bir Bursaspor vardı. Sizler bize teveccüh gösterdiniz ve başkanlığa geldik. Çok büyük sıkıntılar vardı. O sıkıntıları çok şükür sizin verdiğiniz görev ve destekle herkesin 2-3 ay sonra bırakırlar. Küme düşerler dediği süreçte biz aslanlar gibi gece gündüz çalışarak sizden aldığımız destekle gemiye bindik ve bir sene geçtikten sonra gemiyi sağ salim yerine ulaştırdık. Boş bir gemi vardı şimdi içinde değerler var.

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTIK

Bursaspor’un yerlerde olan marka değerini yükseltmek için Şenol Güneş hocamız ile anlaştık. Paramız yokken gittik en iyi futbolcuları aldık. İbrahim yazıcı ile birlikte 7 sene görev yaptım. 20 sene futbol oynadım. BTSO’da görev yaptım. İnsan kaynakları yöneticiliği yaptım. Buraya bedava gelmedik. Geçen sene eğer ben gelirsem Bursaspor’u bu zor durumdan kurtaracak yollarım var demiştim. Şuanda takımımız dördüncü kupada da yarı finaldeyiz. Türkiye’de ilk kez 6 tane A Milli takıma oyuncu veren bir takım durumuna geldik. Geride 4 tane daha maçımız var. En çok gol atan dönemimizi yaşıyoruz. Avrupa’ya baktığımız da asist olarak ilk 5 ‘teyiz. Geçen yıl hiçbir futbolcumuza transfer teklifi yoktu. Sizin verdiğiniz destek ile gece gündüz çalıştık. Hiç tesisten ayrılmadık.  Hayaller gerçekler karışmasın. Biz geldiğimiz de hayal etmedik. Gerçekleri nasıl çözeriz diye çok çalıştık. Rahmetli başkanımız döneminde de çok çalıştık. Şampiyon olduk. Daha sonra 3. olduk. Bu işler tecrübe ve çalışmak ile olur. Dinamizm gerekiyor. Belli bir yaş gerekiyor. Bursaspor 51 yaşında. İstanbul takımları 100 yılı devirdiler. Onları yakalayabilmek için “16 Mayıs 16 bin üye” dedik. Ancak 2 bin, 2500 kişi başvurdu.

BURSASPOR’DA BAŞKAN OLMAK İÇİN BURSASPORLU OLACAKSIN

Peki biz bu işi nasıl yaptık? Dördüncüyüz, kupada yarı finaldeyiz. Tüm futbolcularımıza astronomik rakamlarda teklif var. Avrupa bizden bahsediyor. Şampiyonluğa da gidebilirdik ama bazı haksızlıklarla karşılaştık. Tüm Türkiye’nin en iyi futbolu oynayan dediği Bursaspor’u yarattık. Bursaspor’da başkan olmak için önce Bursasporlu olacaksın. Bursasporlu olmazsan o koltukta başarılı olma şansın yok çünkü Bursa destek vermez. Timur Bey’in anlattığı projelerini dinledik.Bunları uygulayabilmeniz için sizin marka değerinizin olması lazım. Biz bunu sağladık. Şuanda da bunların hepsi uygulanıyor. Ben göreve gelirken 1 saat içinde geldim. Bursaspor’un kaç para borcu olduğunu bilmiyordum. Ne kadar üyesi olduğunu da bilmiyordum. Hiç ardıma bakmadan geldim. Şuanda Türkiye’de Bursaspor gerçeği varsa bizim yönetimimizdedir. Çok değerli üyelerimiz var.. Ben şu kadar para getireceğim. Ben şöyle sponsor getireceğim sözlerini artık kimse yemiyor.  Şeffaf olacağız dedik. İlk 5’te olacağız dedik. Bursaspor’un kuruşu önemli dedik. Yemeyeceğiz dedik yedirmeyeceğiz dedik. Geçen sene neden elinizi taşın altına koymadınız? Cüneyt ve Mesut arkadaşımızı tenzih ediyorum. Marka değeri olmayan bir stadyuma takıma kimse sponsor olmaz.

KISA VE UZUN VADEDE 200-250 MİLYON TL GELİR GETİRECEK PROJELERİMİZ VAR

Allah razı olsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe neden daha önceki yönetimlere stadyumun gelirlerini vermedi düşünün. Başarı var, iyi niyet var. Çalışkanlık var. Başarılı bir takımımız var. Sizlerden aldığımız tevceccüh ile koltuğa güç vermeye geldim. Almaya değil. Çok yalnız kaldık. Şuanda 50 milyon kredi borcu. Futbolcu ve menajer ödemelerimiz ile toplamda 90 Milyon TL gibi borcumuz var. Borcumuz artmadı, aşağıya indirdik. Önümüze bakacağız. Şuanda Avrupa’da ödül almış bir stadyumumuz var. Yakından takip ediyorum. Yeni sezonda o stadyumda oynayacağız. Yaptığımız tüm çalışmalar ile son noktaya geldik. Size yalan söylemek istemiyorum. Forma reklamı ile de bir sıkıntımız yok. Eskiden vardı. Kısa ve uzun vadede Bursaspor’a en az 200-250 milyon TL gelir getirecek projelerimiz var.

İSTİKRARDAN YANAYIM

Bursastore zarar ediyordu. Onun formasını da sen al kampanyası ile çok şükür biraz kara geçtik ve okullarımızdaki öğrencilerimize forma hediye ettik. Bursaspor’a kim bir çakıl taşı üstüne koyuyorsa Allah razı olsun. Bir istikrarımız var. Stadyumumuz var. Takımımızın değeri şuanda 60-70 milyon Euro. Siz Divan Kurulu’nda futbolcu satmayın dediniz biz de satmadık. Yine de satmayacağız. Şenol Hocayı ben getirdim. Başkası getirmedi 1+10 dedim daha sonra 10+10 dedik. Ferguson olsun dedik. Hocamızda bizimle çalışacak buna inanıyorum. Başkanım dedi kongreden sonra konuşalım dedi. Ben istikrardan yanayım. Bursaspor nasıl 2.-3. Şampiyonluğa gidebilir. İlk 5’te yer alacağız ama öyle bir futbol oynayacağız ki herkesin beğenisini kazanacak dedik.  

PİLOT TAKIMIMIZ PTT 1.LİGDE OLMALI

Genel Kurulda Basketbol branşı ile ilgili konuşmuştum. Kapalı spor salonu doldu. Değişik projelerimiz var. İnşallah ikinci lige çıkacağız. Şehrimize heyecan getirdik. Yeşil Bursa A.Ş ve Merinos  var. Orada sizin gözlediğiniz, gördüğünüz basından takip ettiğiniz şeylerin dışında biz içeride yaşıyoruz.  1938 yılında kurulan Merinosspor’u önümüzdeki sezon Merinos A.Ş. olarak sezon devam ettireceğiz. U19 ve U21 takımımız Türkiye şampiyonluğuna gidiyor. Allah izin verirse Merinos’ta bu takımlarımızdaki gençlerimiz oynayacak. Bizim PTT 1.Lige çıkmamız lazım.

TESİSLEŞME HIZ KAZANIYOR

Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri meraydı. Orayı 49 yıllığına Bursaspor’a kazandırdık. TFF ile gerekli görüşmeleri yaptık. Oradan alacağımız tesis yardımıyla önümüzdeki günlerde Türkiye’nin en büyük spor tesisini yapacağız. 150 bin metrekarelik bir spor alanı olacak. Bu projelerde bize destek olan Mayıs 16 grubuna teşekkür ediyoruz.

Özlüce bizim değil, Milli Emlak’ın.. Ankara’da Özlüce için tüm görüşmeleri yaptık. İki üç ay içerisinde Allah izin verirse orasını da Bursaspor’a kazandıracağız… Fenerbahçe’nin Topuk Yaylası varsa bizim de olmalı dedik. Çalıştık, tespit ettik. 260 bin metrekarelik Kendir yaylasını Bursaspor’a kazandırdık. Meclisten geçti. 5 tane benzinlik arazisi için yerler belli. Bir tanesini geçen yönetim aldı. Bazı taksitlerini biz ödedik. Orası 9 bin metrekare.. 3 bin metrekaresi benzinlik, 3.300 metrekaresi ile bina olacak. Bursastore ve kafe  ve restaurant olacak. Bir teşekkür de Nilüfer Belediyemize etmek istiyorum. İzmir yolunda 400 metrekarelik alan meclisten geçti. Bursastore yapmak için Bursaspor’a kazandırıldı. Ayrıca FSM bulvarında FSM camisinin yanında bir tane daha Bursastore açacağız. Osmangazi Belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum saha yapıyor.

AVRUPADA SES GETİRECEĞİZ

Eğer sayın valimiz, büyükşehir belediye başkanlarımız, sivil toplum örgütlerimiz, odalarımız eğer Bursaspor’un yanında olursa büyük Bursaspor olmamak için hiçbir neden yok. UEFA’da bir tane davamız kalmadı. Hepsi bitti. Bursaspor’u dava eden arkadaşlarımız ile uzlaştık. Sizlere ne söz verdiysek hepsini yerine getirdik. Yarın öbür gün yeni stadyumumuzda futbol oynadığımız da o kadar güzel bir Bursaspor izleyeceksiniz ki altyapıdan gelen futbolcularımızla Avrupa’da ses getireceğiz.

BURSA’YI KUCAKLIYORUZ

Türkiye’nin en büyük şehir takımıyız. Başarılı bir Bursaspor yarattık. Şoförü değiştirmemek lazım. Senelerce altı ayda bir kongre yapılmış. Artık Bursaspor’un önünü kimse kesmesin. Ben iyi bir Bursasporluyum. Şimdi bir teklifim var. Cüneyt ve Mesut arkadaşıma yönetimime girmelerini teklif ediyorum. Eğer Bursaspor’da birlik ve beraberlik olacaksa hepimizin kucaklaşması lazım. Yarın oturalım konuşalım. Daha hızlı koşmak için .. Bursaspor’un genç yöneticilere ihtiyacı var. Bu dönem biraz daha fazla koşacağız.   Eski yönetimindeki arkadaşlarımız da çok değerli. Yeni arkadaşlarımızda öyle. Bu sene değişiklik yaptık. Her gece 3 yere gidiyoruz. Davetler alıyoruz. Ne yapacağımızı onlara anlatıyoruz. Çok teveccüh aldık. Onlarla kucaklaşıyoruz. Geçmişte hiçbir başkan bunu yapmadı. Bursaspor olarak hep beraber ne yapabiliriz. Geçen yıla kadar İnegöl’e hiçbir başkan gitmiyordu. İnegölspor, Orhangazispor, Nilüferspor gibi takımlarımız bizim pilot takımımız. Tüm amatör takımlarımıza Vakıfköy’ü açtık. Hepsini ziyaret ettik.

Divan Kurulu Başkanımız Kadir Şankaya gecenin sonunda tüm başkan adaylarını sahneye çağırdı ve  seçimde başarılar dileyerek toplantıyı sonlandırdı. 


Etiketler : ,,
 • Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı
 • Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı