TC Kimlik No
Şifre

Şemsettin Baş ve Basketbolcularımız Panele Katıldı

19/03/2015 15:25

Basketbol Takımı Baş Antrenörümüz ve basketbolcularımız Özel Uğur Hazırlık Lisesi’nde panele katıldı.

Şemsettin Baş ve Basketbolcularımız Panele Katıldı

Uğur Hazırlık Lisesi’nde düzenlenen panele, Baş Antrenörümüz Şemsettin Baş, Basketbolcularımız Ömer Ünver, Melih Kapucu ve İlker Tunalı katıldı.

Öncelikle kendini tanıtan Şemsettin Baş ve sporcularımız daha sonra öğrencilerin basketbol ve takımımız hakkında sorduğu soruları cevapladı.

 

Şemsettin Baş: “Bursa örnek bir şehir”

Basketbol Baş Antrenörümüz Şemsettin Baş, paneldeki konuşmasında Bursa şehrinin spor anlamında örnek bir şehir olduğunu vurguladı.

Baş sözlerini şöyle sürdürdü; “16 yıl profesyonel basketbol hayatımdan sonra antrenörlüğe geçişim yurtdışında katıldığı seminerlerle başladı. Daha sonra kendi basketbol kulübümü kurarak antrenörlük hayatına atıldım. Son 5 yıldır da profesyonel olarak antrenörlük yapıyorum. Bursa şehrinde yaşadıktan sonra, tekrar bu şehirden böyle bir teklif alınca hemen kabul ettim ve Bursaspor’a geldim. Bursa şehri gençleriyle, sporcularıyla gerçekten örnek bir şehir. Bıraktığım yıllardan bu yana altyapı olarak biraz geriye gitmiş olsa da, tekrardan buradaki gençliği canlandırmak adına Bursaspor Kulübü ve Bursa şehrinin entegre olmasıyla güzel adımlar atacağımıza inanıyorum. Eğitimle spor hayatının birlikte devam etmesi çok zor. Belli fedakarlıklar gerektiriyor. Sinemaya haftada 5 defa gidiyorsanız 1 defa gitmesi gerekiyor. Eğitim ve spor hayatını birlikte sürdürebilen sporcu sayısı Türkiye’de çok az. Bunları çoğaltmak adına da Bursa şehrinde tekrar basketbol sporunu canlandırmak istiyoruz.”

 

Ömer Ünver: “Basketbol futboldan sonraki en iyi spor”

Takımımızın kaptanlarından Ömer Ünver, Bursaspor ile basketbola ilgi daha da artacak dedi ve şöyle devam etti; “Basketbola Tofaş’ta başladım. Yaklaşık 20 senedir basketbolun içindeyim aktif olarak basketbol oynuyorum. Bursaspor’da basketbola başlamamın en büyük sebeplerinden biri Bursa’da basketbolun biraz geriye gitmiş olması. Bundan 10 sene önce ben Tofaş’tayken basketbol sevgisi daha üst seviyedeydi. Bursaspor ile bu ilginin bu basketbol sevgisinin tekrar geri geleceğine inandım ve o yüzden Bursaspor’u tercih ettim. Bu ateşi yakan kişilerden biri olmak istedim. Sizlere öncelikle bunu vurgulamak istedim. Basketbol bence futboldan sonra gelen en iyi sporlardan biri. Gençlerin yaşamlarından güzel bir parça olacak bir spor. İnşallah burada sizlerinde desteğiyle Bursaspor basketbol takımını üst seviyelere çıkarmak istiyoruz. Sizlerinde maçlarımızda görmek istiyoruz basketbola ilginizi bekliyoruz. Bizleri buraya davet ettiğiniz için teşekkür ederiz.”

 

Melih Kapucu: “Önemli bir kitleye oynuyoruz”

Başarılı basketbolcumuz Melih Kapucu, Bursaspor’un başarısı için herşeyi yapıyoruz dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü; “Basketbola Çanakkale’de başladım, profesyonel olarak orada devam ettim. Daha sonra kulübün kapanmasıyla üniversite hayatına atıldım. Spor akademisine girdim. Öğrenim hayatımla beraber basketbolu bir arada götürmeye çalıştım. Benim için çok zor oldu. Turnuva dönemlerimle sınavlarım aynı döneme denk geldi. Derken tökezleyerek devam ettim. Şehir dışından teklifler aldım. Bir şekilde 3 sınıfı bitirdim. Okuldaki 6.senem, bu yıl mezun olmak istiyordum ama Bursaspor gibi büyük bir camiadan teklif alınca hiç düşünmeden kabul ettim. Profesyonel anlamda spor ve okulun bir arada gidebildiğini gördüm. Fakat ben biraz daha özverili olsaydım okulumu daha önce bitirmiş olurdum. Sporun verdiği güç durumlar beni zorladı ben okulumdan fedakarlık yaptım. Önümüzdeki yıl okulumdan mezun olup Bursaspor’un başarısı için elimden geleni yapacağım. Bursa’da oynadığımız maçlarda önemli bir taraftar kitlesine oynuyoruz. Biz Bursa şehrinde daha fazla basketbol seyircisine ulaşmak ve basketbol kültürünü oluşturmak istiyoruz. Sizin gibi genç arkadaşlarımızda aramızda görmek istiyoruz.”

 

İlker Tunalı: “2.Lige çıkmak istiyoruz”

Takımımıza devre arasında transfer olan İlker Tunalı, şunları söyledi; “Yaklaşık 9 yıldır basketbol oynuyorum, bu spora Kocaeli’de başladım. 4 Yıl Kocaeli’de  oynadıktan sonra, 2 yıllık bir yurtdışı seyahatim oldu. Amerika’da 2 yıl kaldım. Hocamın bahsettiği gibi orada hem okulun hemde sporun bir arada gittiğini daha yakından gördüm. İnsanların hem başarılı bir öğrenci hemde başarılı bir sporcu olduklarını daha iyi gördüm. Bu işi yönetenlerin ise sporcuları ve öğrencileri başarılı olmaya teşvik ettiklerini daha iyi anladım. Orada şöyle bir kural var. Not ortalamanız belli bir seviyenin altındaysa spor yapamıyorsunuz. Buda insanları başarıya itiyor. Bende burada şimdi hem okulumu sürdürüyorum, hemde basketbol oynuyorum. Ara transferde Bursaspor’a transfer oldum. Şemsettin Baş hocam beni aradığında hemen teklifini kabul ettim. Bursaspor’un coşkulu seyircisi önünde oynamak için hemen teklifi kabul ettim. Bu camiada olmak benim için mutluluk verici. Burada 10 maç oynadım. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Bursaspor’un başarısı için play off maçlarında da en iyi şekilde oynayıp 2.lige çıkmak istiyoruz.”

 

Daha sonra sporcularımız, öğrencilerin sorularını yanıtladı ve panelin sonunda okul kurucusu Mehmet Yıldız, Baş antrenörümüz Şemsettin Baş’a çiçek ve plaket takdim etti, Şemsettin Baş ise, Yıldız’a forma hediye etti.

 

 

 

 


Etiketler : Basketbol
  • Şemsettin Baş ve Basketbolcularımız Panele Katıldı
  • Şemsettin Baş ve Basketbolcularımız Panele Katıldı
  • Şemsettin Baş ve Basketbolcularımız Panele Katıldı
  • Şemsettin Baş ve Basketbolcularımız Panele Katıldı
  • Şemsettin Baş ve Basketbolcularımız Panele Katıldı
  • Şemsettin Baş ve Basketbolcularımız Panele Katıldı
  • Şemsettin Baş ve Basketbolcularımız Panele Katıldı
  • Şemsettin Baş ve Basketbolcularımız Panele Katıldı
  • Şemsettin Baş ve Basketbolcularımız Panele Katıldı