TC Kimlik No
Şifre

Bocce’de Normal Sezon Sona Erdi

16/03/2015 16:11

Türkiye 1. ve 2. Bocce Ligleri, 11-13 Mart tarihleri arasında yapılan maçlarla tamamlandı. Türkiye 1.Ligi’nde mücadele eden Bursaspor’umuz sıralamada 6.olarak Play-Off’a adını yazdırdı.

Bocce’de Normal Sezon Sona Erdi

1. ligde ilk 6 sırada yer alarak şampiyonluk mücadelesi vermeye hak kazanan takımlar, Hasanağa TOKİ, Çekirge, Bartın Üniversitesi, Kasan Belediyesi, Türkgücü Ülküspor ve Bursaspor'umuz oldu.


Mersin Toroslar Bocce Salonunda yapılan maçlar sonucunda; Bocce 2. liginde ilk 3'e giren takımlar kupalarına kavuşurken, ilk 6'da yer alan takımlar ise Play-Off etabında 1. lige yükselme mücadelesi vermeye hak kazandı.

Diğer yandan 1. ligde ilk 6'da yer alan takımlar şampiyonluk için Play-Off oynama hakkı kazanırken, ligin son 4 sırasındaki takımlar ise 2. ligin ilk 6 takımı ile birlikte 1.ligde yer alma mücadelesi verecek. 

Türkiye 2. liginde şampiyonluğu 64 puana oluşan Yeni Kemer Belediye Spor elde ederken, 56 puanla Kırıkkale GSİM ikinci, 53 puanla Mersin Toroslar Belediye Spor ise üçüncü sırada yer aldı. İzmir Bocce, BARSEM ve Ege Yıldız Koleji ise ilk 6'da yer alarak Play-Off'ta 1. lige çıkma mücadelesi oynama hakkı kazandı. 

1. ligde Kadınlar Basamak disiplininde yarışan İnci Ece ÖZTÜRK, elde ettiği 41 sayı ile yeni Türkiye rekorunun da sahibi oldu. 1. ligin son 4 sırasında kalan takımlar (Gençlerbirliği, Esjim, Bolu Belediye, Tepebaşı) ise 2. ligden gelen ilk 6 takımla karşılaşarak 

Play-off etabı 10-12 Nisan tarihleri arasında Ankara Kazan'da yapılacak. Bu etabın sonucunda 1. ligde sıralama ve 1. lige yükselme/düşme kesinleşecek.