TC Kimlik No
Şifre

Hedef Olimpiyat Şampiyonluğu

26/01/2015 16:09

Geçtiğimiz hafta Antalya’nın Alanya ilçesinde yapılan Aybars Kılıçhan Büyükler Türkiye Taekwondo Şampiyonası’nda Türkiye şampiyonu olan sporcumuz Ayşe Beyza Yıldız yeni hedefinin Dünya Şampiyonası’nda derece elde etmek olduğunu belirtti.

Hedef Olimpiyat Şampiyonluğu

 

Büyükler kategorisinde 46 kg’da Türkiye Şampiyonluğu ünvanını kazanan yetenekli taekwondocumuz Ayşe Beyza Yıldız yaptığı açıklamada çok çalışarak başarıya ulaştığını belirtti. Yıldız sözlerini şöyle sürdürdü;

“Her zamanki zorlu rakiplerimiz vardı. Çok çalıştım ve çok şükür şampiyonluğu elde ettim. Bundan sonra Uluslararası Grand Prix karşılaşmaları var. Daha da önemlisi önümüzde Dünya Şampiyonası var. Orada derece yapıp, ülkemizi ve Bursaspor’u en iyi şekilde temsil etmek istiyorum” dedi.

 

Aydın : “ Hedefimiz Olimpiyat Şampiyonluğu”

Taekwondo antrenörümüz Turgay Aydın  ise yaptığı açıklamada Türkiye’nin en elit sporcularına sahip olduklarını belirtti. Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü; “ Türkiye Şampiyonası’nda çok güzel müsabakalar oldu. Elit sporcularımız var. Maalesef istediğimiz derecelerin sadece bir tanesini alabildik. 5 sporcumuz derece maçlarında mağlup oldular. Ayşe çok güzel maçlar çıkardı. Milli takıma seçildi ve Grand Prix maçlarında ülkemizi temsil edecek. Arkasından Hollanda ve Mısır’da yapılacak olan turnuvalar var. Bu seneki hedefimiz dünya şampiyonasına hazırlanmak. Bursaspor Kulübü olarak bugüne kadar gittiğimiz hiçbir turnuvadan madalyasız dönmedik. Türkiye’nin en elit kulüplerinden birisiyiz. Yeni olduğumuz halde geçen sezon kulüpler şampiyonasında 4.olduk. Altyapı olarak Orhangazi, İnegöl ve Bursa Merkez dahilinde 200 sporcumuz ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizim hedefimiz ileri yıllarda olimpiyat şampiyonu çıkartabilmek. Ayşe Beyza tüm rakiplerini yendi. Diğer rakiplerini de tanıyoruz. Dünya şampiyonasında kendisinden iyi bir derece bekliyoruz” dedi. 


Etiketler :
  • Hedef Olimpiyat Şampiyonluğu
  • Hedef Olimpiyat Şampiyonluğu