TC Kimlik No
Şifre

Baş; ‘’ Seyirci avantajını iyi kullanıyoruz’’

30/11/2014 21:28

Basketbol Baş Antrenörümüz Şemsettin Baş farklı alınan Melikgazi Belediyespor galibiyetini değerlendirdi.

Baş; ‘’ Seyirci avantajını iyi kullanıyoruz’’

Melikgazi Belediyespor galibiyeti için mutlu olduklarını ancak daha az basit hatası yapmalarını gerektiğini vurgulayan Şemsettin Baş maçın ardından düzenlenen basın toplantısında şöyle konuştu; 

“Ev sahibi avantajımızı iyi kullanıyoruz. Seyircimiz bizi yalnız bırakmıyorlar. Çok büyük bir itici güç. Onları da arkamıza alınca büyük bir enerji ile oynuyoruz. Bu enerjiyi kontrol etmek lazım. Kontrolsüz güç bir işe yaramıyor.  Farklı galibiyet bizi yanıltmasın. Üst seviyeler için çok daha  az top kaybı ve çok daha fazla yüzdeli oynamak lazım. Topu ve kendimizi hareket haline sokmamız lazım. Başka türlü Play-Off ve deplasmanlar için hazırlanamayız. Lige geç başladık. Bizim için her maç antrenman gibi uyguladığımız farklı defans örnekleri var.  Sezon başında oynatmak istediğimiz sistemde tüm oyuncularımız bizim için değerliydi. Tüm oyuncularımız her maçta farklı skorlar atabilirler. Her oyuncu oyunun içerisinde pay sahibi olacaktır. Bursaspor’u Aralık ayının başında en iyi noktada göreceğimizi söylemiştik. Bu döneme kadar ne kadar az maç kaybedersek bizim için o kadar iyi olacaktır. "

 

Burak Muştucu; “Benim skorumun hiçbir önemi yok”


Melikgazi Belediyespor maçında 13 sayı ile en skorer oyuncumuz olan Burak Muştuc,u maçın ardından yaptığı açıklamada güzel bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Burak Muştucu şu açıklamayı yaptı;

"İki hafta önceki Çorlu maçına benzetiyorum bu maçı. Ondanda maç sonradan kopmuştu.  Böyle maçlar kolay kopmuyor.  İyi bir galibiyet oldu. Bu galibiyeti taraftarımıza armağan ediyorum. Sonra hızlı hücumlar ile oyunu açabildik. Bugün Hocam sağ olsun bana güvendi. Faikcan’ın yokluğunda şans buldum. Şansı da iyi değerlendirdim. Bu takım oyunu bugün ben atarım yarın başkası atar. Benim skorumun hiç önemi yok. Bugün taraftarı mükemmel buldum. Çok güzeldiler. İnşallah biz kazandıkça bu salon bize yetmeyeceğini düşünüyorum.”